Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de bisiklet hizmeti (bisim)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ozan O. tarafından paylaşıldı.

1. Ozan O.

Ozan O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba İzmirli hemşerilerim :) Haberiniz vardır İzmir' e henüz 1-2 hafta önce yeni bisikletler geldi. Bu hizmet ile ilgili görüşlerinizi merak ettim. Şahsen görüşlerim şöyle
    POZİTİF YÖNDEN
    +Kordon boyu bisiklet deniz keyfi yapmak için bisikletinizi evden almanız gerekmiyor.
    +Ücret iyi (saati 2 TL ve sonraki saatler 1 TL)
    +Her yaştan insanlar istediği zaman bisiklete binebiliyor.
    +Kordon boyunca yeni bisiklet yolları yapılıyor.

NEGATİF YÖNDEN
    -Denetleme yetersiz. Geçen varyanttan inerken bisiklet kaçıran 2 kişi gördüm.
    -Düzen tam oturmamış. Bisiklet yolları tam değil. Konak-Pasaport arası bisiklet yolu yapılmadan bisikletler koymuşlar.
    -Bisikletler tabii ki hasar görüyor. Adam bisikletin selesini çalmış :D

İBŞB Ye Tavsiye: Her bisiklet durağına bir bekçi konursa ya da denetleme sıkılaştırılırsa çalıntı ve hasar olaylarının önüne geçilebilir.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  2. AHMET_ÖZTÜRK

AHMET_ÖZTÜRK Yeni Üye

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    hepsi bi yana o bisikleti çalan adam " gel sana güzel bir bisiklet verelim.çalma artık" desen, bisikleti alır çalmaya devam eder..

Nasıl insanlaırmız var ya!!

3. Ozan O.

Ozan O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Abi sele çalanlar var güler misin ağlar mısın...

4. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Tamam çok güzel uygulama, sürekli binenleri görüyorum istasyonda bisiklet bulamazsınız neredeyse. Ama çok saçma bi durum var şu an. İnsanların sahilde bisiklet sürdüğü yollar 1-2 önümüzdeki aylarda kazılacak. Hatta Göztepe köprüsünün orası da kazılı durumda, Konak da öyle. E insanlar o zaman nasıl kullanacak ? Keşke önce bi yolu halledip sonra tamamen açsalardı sistemi. Bakalım yollar yapılmaya başlandığında neler olacak...

Bu arada benim bildiğim istasyonlara bekçi getirilecek, ama net bilgi değil sadece duydum.

Çağlayan bunu beğendi.
  5. Ozan O.

Ozan O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum geçen Konak' tan bindim Kordon' a bi çıktım Pasaport' a kadar zor gittim yolun yarısı bisikletten inerek geçti zaten. Pasaportta da bisiklet değiştirdim bindiğim bisikletin pedalları eşit değildi. Te Allahım :D

6. K. Benli

K. Benli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İzmir'e İstanbul'dan selamlar!

Bu sistem çok güzel, İstanbulda çok az yerde var olduğunu biliyorum. Örneğin Sultanahmet'te.

Benim okuduğuma göre ya bu sisteme üye olunarak ya da kredi kartı ile kiralanabiliyormuş bu bisikletler.

Böyle olunca kiralayanları kimlik yönünden kontrol imkânı olmalı. Zarar veren, çalan tespit edilip hesabı sorulmalı.

Yeni sistemlerin başlangıçta aksama yaşaması normal (olmaza daha iyi ya neyse).

Önemli olan, kısa sürede aksaklıkları giderecek adımları atıp sistemi sağlıklı çalıştırmak.

Dileğim, kendi şehrim olduğu için İstanbul, ama onun yanında mümkün olduğu kadar çok şehirde böyle adımların atılması ve çoğaltılması.

Ozan O. bunu beğendi.
  7. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    gazete resimlerinden gördüğüm kadarıyla bisiklet istasyonlarındaki bisikletlerin üzeri açık,yağmur ve güneşi hesap etmemişler.

8. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Her yaştan insanlar binemiyor. Kredi kartı veya Bisim kart gerekiyor. Bisim kartı da 18 yaş altı kişilere vermiyorlar.

9. Ozan O.

Ozan O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Burak Küçük Bey bizzat kendim kullanıyorum polisler, görevliler de görüyor fakat bir şey demiyorlar. Ama kart konusunda emin değilim.

10. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim demek istediğim kredi kartı veya bisim kartı 18 yaş altına verilmiyor ve böylece 18 yaş altı kişilerin binmesi engelleniyor. Görevli veya polislerin bir şey dememesi bir şey anlam ifade etmiyor. Sonuçta bu şey kurallarda geçen bir şey.

11. Burcuu

Burcuu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynen İstanbul' da da durum aynı. Tüm kış üzerleri açık şekilde durdu bisikletler. Hem de yeni bisikletler yani. Daha bir sene olmadı.

timurdigital bunu beğendi.
  12. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğreti sistem bu kadar çalışır. Çok bile. Vereceksin t.c. kimlik numaranı alacaksın dijital kartını. Okutup bir istasyondan alıp, yine diğer istasyona okutarak teslim edeceksin. İşlemleri düzgün yapmadığın veya eksik yaptığın zaman da sonucuna katlanacaksın. Yok öyle bedavadan hizmet, bedavadan soygun...