Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izmir'de bir bisiklet mağazası

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Berk Mercancı tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bugün İzmir'deki bir bisiklet mağazasına eksik olan aksesuarlarımı tamamlamaya gitmiştim. Mağazanın ismini söylemek istemiyorum.

Bende Salcano City Sport var. Ve bilindiği üzere Salcanolar'da matara için delik bulunmuyor. Bunu gören yetkililer bi anda dalga geçmeye başladı benimle/bisikletimle.

"Ooo arkadaşa özel seriden vermişler vuhahha", "Baksana yaa şuna muhahaha" tarzı şeyler söylendi. Evime yakın diye hep ordan alışveriş ediyordum ama dünkü davranışlarından dolayı benim için artık orası bitmiştir.

Şu an içimden "Keşke eşyaları bırakıp orayı terketseydim" diyorum ama o an aklına gelmiyor işte insanın...

Agamemnon bunu beğendi.
  2. skycsar

skycsar Üye

Seviye:
    İşte bu anlayışa ne denilebilir ki.... tabii oraya bir scott la gitmiş olsaydınız... işler başka... o zaman hoş geldiniz hocam... ile başlayan ve ne kadar doğru tercih ile devam eden muhabbetler... neyse zaten bir daha gitmeyerek en güzelini yapacakmışsınız... bu arada benimde başıma benzer bir olay gelmişti... salcano 241 sv ile dükkana gittiğimde benimle pek ilgilenmeyen .. 200 tl lik ayakkabıyı elime alıp incelediğimde pek umursamayan arkadaşlar... en son ne olur dememle bir ilgi alaka göstermeye başladılar ki... sormayın gitsin... işte yurdum insanı...neyse ayakkabı ve bi kaç aksesuarla 300 liralık alışveriş ile çıktım mı ordan... arkamdan mutlaka demişlerdir... adama bak ya 500 liralık bisiklete biniyor... 300 lirayı tık diye harcayı verdi....

3. Onur Özgün

Onur Özgün Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletten anlamayıp, bisiklet dükkanı açan zihniyet olsa gerek... İyi yanından bakmak gerekirse; bir matara deliği sayesinde, bir insanın kalitesini anlamış oldunuz :) makul bir bedel bence.

Bahadır Gürel ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  4. AyberkZeybek

AyberkZeybek Aktif Üye

Seviye:
    Esnaflığımız Hala Gelişemedi Malesef... Gerçekten Bi İzmir Değil Heryerde Böyle bu Ya

Berk Mercancı bunu beğendi.
  5. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Demişlerdir valla. Öğrenci olmamın da etkisi vardır heralde. "Nasılsa çocuk daha para yoktur" muhabbeti. Gerçi haklılar param yok :D ama yine ordan alışveriş ediyoruz, bişey oldu mu orayı tavsiye ediyoruz demi ? Yok abi artık hiç tavsiye falan etmicem. Zaten içerdeki adamlar habire küfredip duruyolardı o bakımdan da hiç hoşuma gitmedi, para kazanılan bi yerde özellikle de müşteri yanında asla yapılmaması gereken şeyler bence

Bakış açınıza hayran kaldım çok hoşuma gitti :) Ama orası için bisikletten anlamıyor diyemeyiz bence, İzmir'in eski bisikletçilerinden orası...

6. neresi orası yahu merak ettim şimdi bana özel mesajla yazarmısın ?ayıp ayıp müşteri ayırmak bisikletine göre muamele etmeye çalışmak ne kadar ayıp!!!

7. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Neresi olduğunu bende öğrenmek istiyorum.

8. Öner İLKME

Öner İLKME Yeni Üye

Seviye:
    Neresi olduğunu söylerseniz sevinirim.Bende bu tür zihniyette olan firmalarla çalışmak istemem....

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    büyük ayıp

10. AHMET67

AHMET67 Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    böyle esnafın ismini neden saklıyorsunuzki ifşa edin kimse oraya gidip alış veriş yapmasın bu ona en büyük ceza

Berk Mercancı ve Soner YAMAN bunu beğendi.
  11. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Neresi olduğunu ben de öğrenmek isterim. Hakaret, suçlama vb. olmadığına göre isim vermenizin pek sorun olmayacağını düşünüyorum. Aslında bir ipucu verseniz de tahmin etsek de olur :)

Sorun büyük ihtimalle, çoğu işletmede olduğu gibi, çalışan personelin kendini bilmezliğidir. Yaşınız yakın veya daha gençseniz, ya da sizi kendilerinden tecrübesiz görmüşlerse, olgunlaşmamış bünyeler kendini kaybedebiliyor.

Üstlerinden ya da bizden gerekli uyarıyı aldıklarında kendilerine çeki düzen verirler.

12. Göktuğ ÖZEL

Göktuğ ÖZEL Aktif Üye

Seviye:
    Ben de merak ettim neresi. Bence yazarsanız ismini forumdakiler daha duyarlı olacak ve orası biraz olsa tepki görecektir.

Zaten ben ülkemizi hiç anlamıyorum.. ÜLKEMİ İNSANIMI VATANIMI ÇOK SEVİYORUM.. Ama Esnaf olarak iğrenç hallere bürünebiliyoruz. Gereğinden fazla fiyat çekmek. İlgisizlik. Dövecekmiş gibi konuşmak. Kalitesiz ürünü kakalamak.. Hepsi var..
    Kusura bakmayın ama sonra neden yok şundan almıyonuz bu türk malı şuradan alış veriş niye yapmıyonuz.. niye bunu türkler kurmadı Türkler niye araba yapmıyo.. Aslında biz uçak bile yaparız..
    Kandırmayalım ya! Yok böyle bişey! Biz kahve muhabbeti yapıyoruz.. Biz yaparız demekle bile kahve muhabbetine giriyoruz.. YAPALIM OLSUN YA! Alırım tabi gider en kralından Alman malı alırım gider in kalitelisinden amerikan malı alırım.. Var mı ? BENİM GÜZEL TÜRKİYEM ÜRETMİŞ! BENİM AHMET AMCAM MEHMET AMCAM GÜLER YÜZ İLE SATMIŞ DA BEN Mİ ALMAMIŞIM?
    Yok arkadaş... Hak Ediyoruz! Herşeyi Hak ediyoruz!

Lütfen şu mağazanın ismini ver arkadaşım.. O da hak ediyor...

13. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Burda ismini vermeniz ve o mağazayı boykot etmemiz gerekli hatta bir şekilde orda çalışanların kulağında bile gitmelidir bu yapılan...
    Sonuçta bir hata ve biz bisiklet severler için önemli bir şey onların biraz da olsa cezalandırılması şart...
    Ben Çankayada Sundu bisikletten alışveriş yaptım bir kez daha sonra da her ihtiyacımda orayı aradım hatta mağazada Hüsnü abi var ve ben AYDIN dan oraya gidiyor ve sık sık arıyorum...Çok ilgililer...

Berk Mercancı ve Soner YAMAN bunu beğendi.
  14. mecit öztürk

mecit öztürk Üye

Seviye:
    olaya bak ya...ben çok adam gördüm altında scott giant olupta rampada dili dışarda çift amörtisörlülerin gerisin de kaldıklarını.Yapılan çok büyük ayıptır.Bence de isim vermelisiniz ki bir daha böyle şeyler yaşanmasın.Sadece İzmir için değil diğer şehirlerdekilere de örnek olsun diye isim vermelisiniz.

15. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Söz konusu bisikletçi Güzelyalı'daki Doruk Bisiklet'tir.

Ben de Sundu Bisikletten aldım bisikleti, konuştuğum kişi de Hüsnü abiydi. Sanırım ne olursa olsun bundan sonra hep oraya gidicem

16. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Söylediğiniz iyi oldu bende oradan bisiklet alıcaktım artık başka yerden alırım teşekkürler :)

Öner İLKME ve Berk Mercancı bunu beğendi.
  17. serhat toy

Seviye:
    bende size sunduya gitmemenizi öneririm..
    Teknik destek için izmir bisiklet derneğinin yanındaki parkur bisikleti öneririm...
    ya da seda bisiklet.

18. Berk Mercancı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bilgilendirme için sağolun ama şöyle bi durum var, bisikletimi Sundu'dan aldım ve oraya gidersem sanırım bakımlarım ücretsiz yapılacak (Garanti belgesi ile vs...). Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

19. alpdincturk

alpdincturk Yeni Üye

Seviye:
    Aslında böyle insanları protesto etmek, alışveriş yapmamak gerekir. (topluca)

İnsanların ekonomik veya sosyal durumlarına bakım ayrımcılık yapmak insanlıga
    sıgmaz..

20. serhat toy

Seviye:

ilk iki ay evet bakım ücretsiz fakat sonrasında ücret almaya başlıyorlar diye biliyorum..
    Ücret verecekseniz hakkıyla bakım yapan yerlere gitmenizi öneririm.
    Deneme yanılma ile değil.