Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de Batıçim Kapısına Çok Dikkat Ediniz

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında timurdigital tarafından paylaşıldı.

1. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,İzmir'de batıçimi bilmeyenler için tarif ediyim.İzmir-Ankara asfaltında Belhahveden İzmir'e girişte Naldöken kavşağının yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan bir çimento fabrikası.Olayın çevre boyutununa girmiyorum.Biz bisikletlileri ilgilendiren kısmına gireceğim.
    Naldöken kavşağını bilen varsa,tam orada bir lastikçi,yıkama-yağlama yapan yer var.Batıçim tırları sürekli orada durur.Benim çalıştığım yer Hacılarkırı'nda olduğu için ve işe sürekli bisikletle gittiğim için aynı yolu kullanıyorum.
    Özellikle hava kararınca batıçimden çıkan tırlar ani bir dönüşle 200 metre ters yola girerek yani Ankara asfaltına, sürekli Naldöken kavşağındaki bu yıkamacıya gidiyorlar.Ne var bunda demeyin,200 metre ters yönde Ankara caddesinde ilerleyen tırlardan bahsediyorum.Burada iki kaza atlattım.Birisi bugün oldu.Tır batıçimden hızlı bir şekilde ters yöne çıktı,kupayı çıkardı(tırın çekici kısmı yani) ben iki metre kala zor durdum.Üzerimde yeşil fosforlu yelek,alnımda ledli kafa lambası,kask....olmasına rağmen.Görülmemem olanaksız.Tır sürücüsü gayet rahat bir şekilde ters yöne çıktı,bana elle geç geç işareti yaptı ve bende açtım ağzımı,demediğim kalmadı,şimdi burada yazamıyorum,çok özür dilerim.Tır sürücüsü hepsini kabul ettiki hiç bir şey demedi,elinde levye ile falan da inmedi,suçunu farketti,özür de dilemedi.
    İzmir de bisiklete binen bir avuç insana sesimi duyurmak istiyorum,lütfen batıçimin önünden geçerken çok dikkatli olun,ya kapısından geçerken durun tır varmı diye veya elleriniz frenlerde olsun.Tüm bisiklet dostlarına bol pedallı kazasız sürüşler,saygılarımla.

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bazen karşı tarafın hatasını yüzüne vurayım diye bende lüzumsuz riske giriyorum. Dikkat kadar sakin olmaya da çalışmak lazım ama yaşama hakkına bu kadar duyarsızlık mantık bırakmıyor.

3. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    Paylaşım için çok teşekkürler.Defansif sürüş çok önemli kendimizi her zaman korumalıyız.Soldan gelip aniden önümüzü kesen araçlar ile aniden kapı açan araçlara da çok dikkat.