Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'de 20 ad. çalıntı bisiklet bulundu!!!!

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında ASinanB tarafından paylaşıldı.

1. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Gaziemir ilçesi Önder Caddesindeki özel bir dershanenin giriş katında bulunan bisikletler, kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Öğrencilerin derste olduğu zamanı kollayan hırsız, birer hafta arayla pazar günleri 5, 13 ve 20 Mayıs tarihlerinde aynı yerden bisiklet çalmaya devam etti.

Dershane yetkilileri, yaptığı incelemede, bisikletleri çalan kişinin omuzundaki sırt çantasıyla geldiğini ve kısa sürede kilitlerini açtığı bisikletlere binerek ayrıldığını kayıtlarda gördü. Öğrencilerin bisikletlerini çalan hırsızın bir an önce yakalanmasını isteyen dershane yetkilileri, kamera kayıtlarını polise verdi.
    KAYNAK:iHLAS HABER AJANSI

ıİzmir'in Gaziemir ilçesinde, bir dershanenin girişine kilitlenerek bırakılan 4 bisikleti aynı yerden birer hafta arayla çalan hırsız, polisin titiz çalışması sonucu yakalandı.

Gaziemir ilçesi Önder Caddesi 89 numarada bulunan özel dershanenin giriş katından 4 hafta üst üste öğrencilerin bisikletlerinin çalınması üzerine polis, harekete geçti. Dershanenin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen Gaziemir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, şüphelinin eşgalini belirleyerek çalışma başlattı. Yapılan araştırma sonucunda bisikletleri çalan kişinin 31 yaşındaki E.Ö., olduğu belirlendi. Polis, kimliğini belirlediği E.Ö.'yü kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Yapılan araştırmada şüpheli E.Ö.'nün Gaziemir'de toplam 8 bisiklet çaldığı ve Yenişehir semtinde bir işyerine sattığı belirlendi. Çalıntı bisikletleri aldığı iddia edilen kişinin işyerinde arama yapan polis, 20 adet çalıntı bisiklet ele geçirildi.

Şüpheli E.Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Böyle haberler okuyunca insanın tadı kaçıyor. ( Konu açtığınız için lütfen üstünüze almayın ) Bisikletim de kilit kullanmıyorum. Biliyorum hırsıza kilit dayanmıyor.

Mümkün olduğunca gözümden ayırmamaya çalışıyorum. Bir gün dalgınlığıma gelecek diye çok korkuyorum.

Ne yapmam lazım bilmiyorum ki. Sizin farklı öneriniz var mı ?

ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    son zamanlarda izmirde bisiklet çaldıran arkadaşlar, yenişehir polis karakoluna başvursunlar

4. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisikletlerin bulunması güzel,adliye ne yapacak merak ediyorum, yani bisiklet çalmanın cezası nedir? bilen varsa yazabilir mi? ben bisiklet çalmak için değil kanunda böyle bir hırsızlığa verilen ceza varmı diye soruyorum.

5. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Umarım çalınan bisikletler sahiplerini bulur.Ayrıca, hırsızlar en ağır biçimde cezalandırırlar.Ama hiç ümidim yok.Örnek vermek gerekirse, geçen sene bisikletim çalınıp polise
    gittiğimde polis "Benim kızında çalındı." deyip zar zor tutanak almıştı.Düşünün artık.:S

6. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    En korktuğum şey.Çalınırsa canım yanar

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    cezası linç olmalı bence en etkili yöntemdir Allah birkere karşılaştırsın istiyorum bir bisikleti çalarken bizlere bir denk gelsin bu hırsızlığı gerçekleştirenin ömrünün sonuna kadar unutamayacağı bir ders alması belki diğer kötü niyetliler için bir ibret olur üç kuruşa bir mal gibi sattığınız o bisikletler insanın hayalleri umutları hatta aşklarıdır bunu bilmeyen vicdandan yoksun hainlerin sonu binbeter olsun inşallah

EmirElele ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    en kolay para kazanma yolu hirsizlik.