Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-Yeni Foça-Eski Foça-İzmir 170km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında semihcelikoglu tarafından paylaşıldı.

1. semihcelikoglu

semihcelikoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar forumdan 23 nisan için yatığı çağrılara yanıt gelmeyince cahil cesaretine sahip lise arkadaşım yavuz olaya el koydu.Kafamda foça'ya gitmek olduğu istediğimi söylesemde beraber gidelim dedi bende tamam dedim.Şöyle ki adam 5 seneden fazladır bisiklete binmemiş ve idmansız sadece dediğim gibi cahil cesareti var.Neyse 23 nisan 12.00 gibi geç bir saatte evden çıktık.Arkadaşım Yavuz yüzünden bol molalı ve temposu düşük bir sürüş olsada 2 kişi gitmenin zevki bir başka gerçekten.Önce Yeni Foça oradan da Eski foça vardığımızda 98km yapmıştık.O akşam karanlığa kalmamız ve İzmir'e dönen son otobüsü kaçırmamız dolasıyla orada konaklamaya karar verdiğimemiz işin zevkini iyice artırdı.Her ne kadar motorsikletçi olsada 2teker sevdalısı pansiyoncumuz Umut Abi'nin indirimi ile pansiyona yerleştik.Akşam yemeği bizim gibi yol almış 2 aç için ziyafet gibi oldu.Sabah kahvaltısının ardından Yavuz'u otobus ile İzmir'e yolladım.Çünkü seleye oturmak feci şekilde canını yakıyordu.Ben ise eve geldiğimde 72km yolu 26km ortalama sürat ve 10 dk mola ile 3saatte aldım.Valla ilmiyorum nereden sardım bu kadar bisiklet olayına bilemiyorum.Önce Spile tek başıma zirve şu bu derken her geçen gün bağımlılığın dozu artıyor.Ama hiç pişman değilim.Neyse yine çok konuştum alın size baştan sona fotolar.Kendinize iyi bakın.Bu arada Yavuz'cum hakkını yemeyeyim helal olsun sana gerçekten iyiki varsın.Bu arada o da merk sardı bisiklet olayına:)

zazoo, Ozge Deniz, KevSerSeri ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Henüz geziyi okumadım ancak birazcık düzenledim ;)
    Sanırım bu hali görsel açıdan daha iyi :cool:

semihcelikoglu ve Sinto bunu beğendi.
  3. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler Semih, uzun zamandır Foça tarafını bisikletle gezmenin nasıl olacağını düşünüyordum. Gördüğüm kadarıyla çok güzel bir yolculuk yapmışsın. Umarım bir gün ben de oraları gezme fırsatı bulurum. Paylaşım için teşekkürler...

semihcelikoglu bunu beğendi.
  4. semihcelikoglu

Seviye:
    Fırat Abi gerçekten çok güzel bir gezi oldu.Benim bilgisayar konusunda biraz kabız olmam dolayısıyla yazımda çok fazla devrik cümle ve hata var.Bunları düzenlemek ve birkaç güzel fotoğraf daha eklemekle uğraşıyordum ama sağolsun Halil benden önce davranmış.Ve ikinci bir düzenleme hakkım yok sanırım beceremedim.Kusura bakmayın artık :)

5. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Semih oncelikle tebrik edeyim seni. Azmine hayran kaldim, az zamanda cok yol aldin bisiklette. Masallah, nazar degmesin :) Arkadasina da tebrikler, seni yalniz birakmamis, hic antrenman olmamasina ragmen.

Fotograflara gelince devamini bekliyoruz. Eski Foca- Yeni Foca arasini gosterelim soyle forum sakinlerine. Deniz de ne guzelmis bu arada.

Not: Bu arada Karsiyaka'da otursam da aslen Foca'liyim. Ve Foca'yi cok severim. Kismetse bir gun beraber gideriz. Kalacak yer de dert degil :)

6. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Semih bu yaz sonu Foça'yı görme şansım oldu çok beğendim:) Paylaşımın ve fotoğrafların için teşekkür ederim...

7. semihcelikoglu

Seviye:
    Aydın Abi gerçekten çok isterim tanışıp beraber pedallamayı bu arada bende Bostanlı'da çalışıyorum yakın sayılırız.İsteğiniz üzerine birkaç fotoğraf daha;

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Semih merhaba

Gördüğüm, okuduğum kadarıyla süper bir gezi yapmışsınız. sende kondüsyon bakımından lokomatif gibiymişsin. Süper bir kilometre yapmışsın.
    Paylaşımın için teşekkür ediyorum.

Sevgi ve selamlarımla.

9. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    Semih (abi) gerçekten güzel bi gezi olmuş tebrik ederim
    nice gezilere :)

10. semihcelikoglu

Seviye:
    Ender Abi kondüsyonumu her gün ev ve iş arasındaki 16km'yi toplamda 32km bisikletimle gidip gelmeme borçluyum sanırım.Fırsat buldukça da böyle uzun mesafe yapmayı ve gezmeyi çok seviyorum bu da zaten benim şu anlık kendi rekorum oldu.Sevgiler,saygılar

11. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba semih daha once dedıgım gıbı cok guzel bır gezı yeri seçmissin.keske eskı focanın ıcerısınde bıraz daha fazla gezıp o goremedıgın guzellıklerı gorebılseydın.ıns bır gun vakıt olur da gotururum sızi.menemende ballı yogurt yemek sartıyla tabıkı :) yenı foca eskı foca denız kenarından gıden yol bır harıka ruzgar arkaadn yanında denızın serınlıgı ,sesi , manzarası...kısa surede cok ıyı yolda almıssın tempo dusuk tu ve cok mola verdık demene ragmen.bir baska çook uzun gezı duznler gıderız bır gun eglencesıne..gorussmek uzere..

12. semihcelikoglu

Seviye:
    Onurcum rotayı seçerken daha önce gitmediğim görmek istediğim yerler olmasına dikkat ediyorum haritaya bakıp çıkıyorum o yüzden dediğin gibi görmem gereken bir çok güzel yeri kaçırmış olabilirim.Ama inan gördüğüm kadarı bile yetti.Ayarlarız bilen biri olarak sen gezdirirsin artık bir dahakine.Merak etme ballı yoğurdun benden:)

13. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    tamam semih seninki de benden :D

14. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Ah be abi Eski Foça dediniz akan sular durdu.Baharda bu kadar boşken çok daha güzeldir orası özellikle Deve Boynu!!!Yazın kısmetse 2 haftalığına tekrar geleceğim oraya!

Helal olsun size gidilebilecek en iyi antreman ve gezi yoluna gitmişsiniz o yokuşların tadını iyi bilirim!

15. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    evet deveboyununun mevkıii yerı cok guzel ama bı sorun var sadece asker olan yada baglantısı olan gırebılıyoor

16. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    az ve öz gezi:) süpper sahiden. ya fotolara baktıkça nasıl bir cennette yaşadığımız tekrar tekrar hatırlıyorum. bu haftasonu biz de adada bu manzarada oturuyorduk, diğer dostlarımız foçada aynını yapıyor.
    her yeri gezilesi ve görülesi yurdu karış karış tarıyoruz bisikletler ve paylaşımlarınız sayesinde.

çok teşekkürler...

17. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Azminiz ve cesaretiniz için sizi kutluyorum.

Plansız haydi bakalım diye yola çıkılan gezilerden inanılmaz zevk almışımdır. Çünkü beklenti yok, her şey sürpriz oluyor.

Paylaşım için teşekkürler, devamını bekleriz...

18. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş seni ve özellikle arkadaşını kutlarım gezilerin devamını ve fotolarını merakla bekliyorum ayaklarınıza sağlık sevgiyle kalın

19. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bizim antreman parkurlarımızdan biri çok güzeldir.gerçi uzun zamandır yapmadık belki bu hafta sonu :)

20. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    sizi ve bilhassa arkadaşınızı (cesareti artı katıyor) tebrik ediyorum. Fotolar için teşekkürler.