Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir(Yelki)'den Bodrum'a kıyı rotası hakkında

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında five tarafından paylaşıldı.

1. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,
    Geçen sene, bir kaza sonucu yarım bıraktığımız, İzmir-Bodrum-(ve gidebilirsek daha ileri) turumuzu bu sene tekrar başlayacağız.
    Rotamız Seferihisar-Kuşadası-Dilek Yarımadası-Didim-(Kıyıdan)-Bodrum şeklinde olacak.
    Dilek Yarımadası'nda pedallamayı dört gözel bekliyorum. Burası hakkında bir sorum var : Bildiğim kadarıyla (ki yıllar önce -bisikletsiz- gitmiştim) belirli bir yerden sonrası askeri bölge. Buradan, izin almak kaydıyla geçmek ve yarımadayı kıyıdan dolaşmak mümkün mü ? (İzin için en yakındaki Jandarma karakoluna uğramayı düşünüyorum) Yoksa bu mümkün olmadığı için dağ yoluna sapmamız mı gerekecek ? Bu yol hakkında bilgi verebilir misiniz ?
    Didim-Bodrum arasında kıyıdan giden (haritadan incelediğim kadarıyla) yol hakkında da bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler.

2. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Bu rotayı yapan birileri yoktur sanıyorum; sebebi de askeri bölge. Yola çıkmadan önce telefon açıp jandarma karakol komutanıyla konuşmakta fayda var derim.

Dağ yoluna saparsanız, benim hatırladığım kadarıyla, bayağı sağlam yokuşlar ve bozuk zemin sizi bekliyor; sanırım tur malzemeleriyle sizi çok zorlayabilir. Bu konuda Yarımada Milli Parklar Mühendisliğinden bilgi alınabilir.

five bunu beğendi.