İzmir Yarışı

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
@Hasan Hakan Koç

Gürolun devre dışı kalması mtb camiası adına gerçekten büyük bir kayıp. Yarışın olduğu bölge(ler)deki bisiklet aktivistlerine şimdi daha fazla görev düşüyor,ancak benim kişisel olarak kaygı duyduğum nokta da, profesyonel yardımların aksaması...

Yani bir parkur, çok iyi düzenlenebilir ama yarış süreci içerisinde karşılaşılan bir takım genel teknik problemlere anında profesyonel-inisiyatif konulması gerekiyor.Böylesi durumlara bizzat şahit oldum...

Bu konu daha çok tartışılabilir,ama; federasyon yarışlarına katılan sporcu sayısı artıyor, teknik delegasyon azalıyor, bu problemin acil aşılması gerekli.Bu alanda (yine federasyondan beklenti içerisine gireceğiz ama..)federasyon tarafından geliştirilecek eğitim süreçlerinin katkı sunacağını düşünüyorum.Yani belirli dönemler içerisinde eğitim süreçleri ve yarış uygulamaları ile kişiler, etkin bir seviyeye gelebileceklerdir.O zaman Birol Hocamın ve teknik komitedeki diğer arkadaşların yükü azalacaktır.

Bu faaliyetleri federasyon organize etmeli zira; bir çok il müdürlüğünde (gsim...) bisiklet diye bir terim yok...Müdürlüklere eğitimli kişiler yardımcı olabilir.Yani federasyon tarafından XC-veya diğer disiplinlerde-gerekli eğitimi alarak illerine dönen kişiler, kazandıkları birikimleri yerellerinde paylaşabileceklerdir.

Arkadaşlar kusura bakmayın, Konumuz İzmir yarışı ama, yukarıda açıklanan unsurlar da yarışlarımızı domine ediyor.

Scudo

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
İçimden geçen;... Güzelbahçe mezarlığının yan tarafına çadırı kurup yarış gününe kadar hem antrenman yapıp, hem de parkur hazırlayan arkadaşlara yardımcı olmak...
Gerçek dünya; Devam eden final sınavları (Yaz okulu)....3 yaşında bir eleman.:winkenlux ...Takım oluşturma çabaları. ...Bir sürü gereksiz ayrıntı...

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@BoZCaN
Valla sevgili Burakcım hani ben yarışıyor olsam tabiki öncelikle kendim için yarışırım ama diğer bisikletciyi- bir öndeki hatta onunda bir önündekini geçemeyeceksem hiç yarışmam.. geçebileceğini hisseden kendini ve donanımını buna her anlamda hazırlayan yarışsın derim ..
@spokesman
Ben de Mustafa kardeşimin fikirlerine aynen katılıyorum .
Bütün bir sene emek vermiş hatta yıllarca kendini bu işe ruhen ve madden hazırlamış sporcu kardeşlerimle ben de bisiklete bine biliyorum edasıyla yarışmalara katılamak bana çok mantıklı gelmiyor.
Bir farkımız mutlaka vardır bunu gözlerimizle görmek istiyrosak tabiki yarışlar katılırız ..

Eğer birlikte yarışıyor olabilseydik, geçen sene katılan Çinli(şampiyon) bir bayan sporcudan her halde daha benim birinci tur bitemeden en az 2-3 tur yerdim. tur yemek önemli değil de . onun gibi teknik iniş ve çıkışların yarısı kadar bisiklet sürebilsem ben de acemi olduğumu unutmadan yarışlara katılırım.
Sonuncu olmak hiç önemli değil tabiiki ama emeğe de saygılı olmak lazım .. tabii bu benim fikrim ..

Her anlamda hazırlanmış ve kendinizi hissediyorsanız sorun yok ister sonuncu olun farketmez çok zevkli olduğuna eminim ..

(link)
Photo by Mustafa Dinç
Not: Bu arada bugün parkuruda sizleri çin bir tur attım şimdilik bir sorun yok bazı ufak tefek güzergah değişiklikleri olabilir ama genel olarak geçenseni ki parkurun %98 i ile aynı olacağını düşünüyorum .. Mustafa kardeşimin Fotosunu iyi incelemenizi tavsiye ederim.
Bol bol foto çektim vaktim olursa koymaya çalışacağım,önceden tekik iniş ve teknik çıkış kısımlarını ve bir iki tane (Dere inişi - mezarlık bitimindeki iniş ) gibi yerleri çalışırsanız çok iyi olur;) ..

Sevgiler saygılar Hasan Hakan Koç

uqur133

Üye
Tepki
15
Kdz. Ereğli'den gelmek istiyoruz.Otobüs Bornava da indiriyor.Güzelbahçeye 45km. yol var.Bisikletle gitmek yarıştan önce saçmalık.Bornova'dan Güzelbahçeye giden otobüs(bisiklete itirazı olmayan) veya başka araç varmı?Ya da otobüsle gelen diğer arkadaşlar nasıl ulaşacaklar paylaşırlarsa sevinirim.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
(link)
Start loop yaptıktan sınra start yerine geri dönüyorsunuz
işte burası başalngıç yeri ileriden sağa aşagıya hafif eğimle
zeytin bahçesine giriyorsunuz

(link)
İşte burasıda zeytin bahçesi yaklaşık 50 lik bir düz bahçe içi hızlı gide bileceğiniz sürüşünüz var

(link)
zeytin ağacı tarlasının bitiminde dik bir dere geçişi var gerçekten
inişe dikkat etmek gerekli:)

(link)
böyle yukarıdan görünümü

(link)
Böyle de aşağıdan yukarıya bakışınız

(link)
dereyi geçtikten sonra haifif bir 15-20 mt lik tırmanışınız var

(link)
yol yukarıda sağ döndükten sonra mezarlığa kadar dümdüz

(link)
Mezarlık duarından sola dönüyorsunuz asvalta çıktıktan sonra
tekrar sol yapıyorsunuz. burada da yol dümdüz

(link)
ileride köyün içerisine sağa sapmanız gerekiyor ve yol
görüldüğü gibi asvalt

(link)
sağa sapıyorsunuz

(link)
75 mt civarında köyün içerisinde arnavutladırımlı sokaklarıyla
buluşuyorsunuz

(link)
okları takip edince bir 50 mt civarında sizi köyün dışınaki öce düz
asvalt sonra toprak çıkışa taşıyor

(link)
içte toprak çıkış

(link)
yakından .. tabii bu yatak yarış zamanı olmaz sanırım :D

(link)
çıkışın son metrelerinden aşağıya bakış
zemin çok sağlam değil hafif dik sayıkabilecek
bir çıkış doğru vitesle girmekte fayda var

(link)
sağa döndükten sonra asvalta çıkmadan önceki görünüm ve mesafe

(link)
işte asvalt 50 mt civarı haifi eğimle aşağı gittikten sonra sağa
aşağıya toprağa giriyorsunuz

(link)
işte toprak orman içi başlangıç

(link)
işte orman burada sizi falza zorlayacak pek birşey yok bir sol viraj
var hepsi o aşağıya doğru

(link)
Bu tel örgüleri gördüğünüzde teknik çıkşın başalangıçında olduğunu düşünmenizde fayda var

(link)
yeşil boyalı taşlarla başlıyorsunuz diye bilirim zemin sağlam vitesleri gücü iyi ayarlamak lazım

(link)
size kolay gelsin haifif sağa çıkış

(link)
çıktıktan sonraki aşağıya bakış yol durumu;)

http://img210.imageshack.us/img210/391/resim032ut7.jpg
sonra bir sol dönüşünüz var

http://img210.imageshack.us/img210/4508/resim033sn4.jpg
ve hala çıkıştasınız zemin çok problem yaratmıyor sorun yok diye
bilirim ileride geçiş biraz dah müsait diyebilirim ;)

devamı umarım yarın olur.. iyi geceler dostlarım

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
Hasan abi yine mükemmel bir iş çıkartmışsın
Yarışa katılacak arkadaşlar için,çok güzel bir rehber niteliğinde, resimler;)
Emeğine,yüreğine sağlık abi

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
hasan abi parkuru bisikletle gezmiş gibi oldum bir aksilik çıkmazsa bu güzel parkurda sizlerinde sayesiyla yarışma şansımız olacak :)

• Beğen
Tepkiler: Altan Kalay

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar, izmir yarışına özel dizel aracımla gitmeyi düşünüyorum ancak, ancak tek kişi yol masrafları fazla olduğundan bunu paylaşacak başka yarışçı arkadaşlar gerekiyor ...

Tek sorun gece araba sürmediğim için gündüz seyahat edebilecek yarışçı gerekiyor, bu yüzden perşembe veya cuma gündüz gidiş, pazartesi gündüz geliş seklinde seyahat etmemiz gerekiyor...

Hesaplarıma göre tek yön gidiş 80-100 ytl yi geçmiyor bu da minimum iki kişi gidilirse otobüse ücretine eşit veya daha ucuza geliyor, onun dışında hem yarış alanına rahat ulaşıyoruz hem de bisikletlerimiz güvenli gidiyor :) .

Eğer yukarda belirttiğim şekilde istanbuldan izmir yarışına gelmek isteyen arkadaşlar varsa lütfen özelden en kısa sürede bana başvursunlar...

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
(link)
çıktığınız yere aşağıdan bakış :)

(link)
yine böyle bir çıkışınız var kenarlarda kalmak ta fayda var orta kısımlar sağlam zemin değil

(link)
ve hala çıkışınız var

(link)
burası da çıktıktan sonraki aşağıya bakışınız

(link)
çıktıktan sonra birmiktar yolunuz düzleniyor

(link)

ama sonra tekrar böyle bir teknik çıkışınız oluyor ve
çıktığınız yer böyle bir meyilde aşağıya bakışınız

(link)
ve yıne çıkıştasınız ama yol bayağı genişliyor geçiş çok müsait;)

(link)
tepesinde zemin böyle

(link)

palmiye ağaçlarını gördüğünüz zaman teknik çıkışınız bitti
demektir yol hala ve devamında da çok geniş

(link)
tepeye çıktıktan sonra sağ altta görüğünüz mesafeden güzel bir gelişiniz var buraları çok rahat
(link)
sağ altan geldiğiniz yer dah net görülüyor hafif çıktıkan sonra yol sağa
dönüyor
(link)
bu da manzaranız tabii baka bilene :)

(link)
burada bir 100-150 mt lik düzlüğünüz var

(link)
sol köşe geldiğiniz yer burada bir metal dirakten geçilmezi ifade
eden kapı var genellikle kilitli oluyor yarış günü açılırmı bilemem
ve bisikletiniz elinize alıp geçiyorsunuz asvaltta sola tepeye doğru dönüyorsunuz

(link)
asvaltın tepesinde sağa döndüğünüzde karşınızda bu manzara var.
sağda geldiğiniz asvalt, ileride yine yukarı mezarlık görülüyor, siz buranın
sağından aşağıya orman içerisine giri yorsunuz .. artık en tepedesiniz
ve inişe geçtiniz diye bilirim

sevgili dostlarım bu güne kadar konuştuğum arkadaşlarım parkurun son halini bilmiyorlar.
Buradan sonra parkurun bence değişme ihtimali var , bir rivayete göre:D parkur sola doğru farklı bir güzergahtan uzayabilir -- tabi sol tarafı da biliyorum (yol iniş li çıkışlı toprak ve çok güzeldir tam size göre ) ama bensize eski parkur yapılacakmış gibi inişi anlatacağım, zaten az kaldı sayılır
kendinize iyi bakın

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@uqur133

Uğurcum Bornova dan otobüs şirketlerinin şehir içi servisleri ile üçkuyulara kadar gelebilirsiniz tahminim . geriye 20 km kalıyor tepe-çıkış yok, düm - düz sayılır.
Buradan bir Güzelbahçe dolmuşu ile anlaşabilirsiniz.

@jankat

@spokesman

Mustafa kardeşim demişti ..
Ama bu geçenseneki hali bu sene bir miktar değişecek zannederim

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
tamam parkur az çok iyi kötü bellide federasyondan yetkili 1 ağızdan neden 1 açıklama yok.uluslararası 1 yarış ama 3-4 gün kaldı yarışa konaklama ulaşım yarışın yapılıp yapılmayacağı yapılacaksa gerçekten bu parkurdamı ve buna benzer 1 çok soruya yetkili muhattap yokmu.kocaaa organizasyonu tek başına birol hoca yapacak galiba.ama oda yurt dışında.herkesin işi gücü 1 planı var.önceden bilgi verilsde herkes ona göre plan yapar.UCI den 1 sürü tebrik mesajları alıyormuş federasyon.federasyonun bu gidişle başarılarının devamını diliyorum...

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@ENDORPHIN

:( :( :( malesef aynen katılıyorum.. ama birol hoca bu işin altından kalkar hiç şüphem yok.... sorun bence genel bir sorun kişiye endeksli çözümler bizi bir yere taşımaz malesef:(:(

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Çok çalışmamız lazım çok.Öyle bir iki kişi ile olacak iş değil bu.Bu işe gönül verenlerin yardımları ile ancak olur.Lakin git gide gönüllü sayısının azaldığı kanısındayım.Umarım yanılıyorumdur.

ENDORPHIN

Aktif Üye
Tepki
179
pekala bu yarışa atlattık diyelim.peki önümüzde sezon bitene kadar 3-5 yarış daha var.onlarda mı böyle olacak.onlarıda mı birol hoca tek başına halledecek.birol hoca öğretmen okullamı uğraşsın yoksa cuma günü çıkıp cumartesi pazar yarış organizasyonuylamı uğraşsın.bu işleri yapan 1 kaç gönüllü vardı onlarda nedeni çok şeylerden dolayı bıraktılar.şimdi yapsınlar bakalım 1 - 2 kişiyle uluslararası yarışı.evet gönüllü lerin sayısında azalma var acaba neden ?

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç