Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir ve Bisiklet

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında gokturkgunal tarafından paylaşıldı.

1. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bir şehrimiz var. Kıyı şeridi, kültürel yönü, tarihi, doğası ile dünyanın bir çok yeriyle kıyaslanamayacak kadar avantajlı bir coğrafyada yerleşmiş şehrimiz, İzmirimiz. Sİzce ne kadar değerlendirebiliyoruz ve bisikleti hayatımıza ne kadar katabiliyoruz?
    Bir çoğumuzun cevabını tahmin edebiliyorum; yterince değil, az, hiç v.s,v.s..
    Peki neden?
    Birlik olamadığımız için mi?
    Yeterince sevmediğimiz için mi?
    İstemediğimiz için mi?
    Kendimize inanmadığımız için mi?
    Kendimize güvenmediğimiz için mi?
    Yoksaaaa
    biraz bencil olduğumuz için mi?
    Yani birileri her şeyi kendi gmisinin dümen suyunda yürütmek arzusundan vazgeçemediği için mi?
    Belki de hepsi birdendir.
    Ne dersiniz?

2. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben kendi adıma konuşayım, bir sene öncesine kadar İstanbul'da yaşıyordum. İzmir'i de çok sevdim, mümkün olan heryere bisiklet ile gidiyorum.. Ancak forumdan takip ettiğim kadarıyla İstanbul'dakiler sadece hafta sonu değil, hafta içi de gece sürüşleri veya turlar düzenliyorlar kendi aralarında. Bence İzmir'de de hafta içi turlar düzenlenmeli :)

Son satırlar biraz şiirsel olmuş, tam anlayamadım anlatmak istediğini...

3. Alpay ipekgil

Alpay ipekgil Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletle tanışalı iki yıl kadar oldu.Bu sayede çok arkadaşım oldu.Bisiklete severek bindiğim için etrafımada yaymaya çalışıyorum.Sanırım faydalı oldumda.Çalışmamdan dolayı yanlızca pazarları biniyorum.Geçen pazarda Karagöle çıktık.Göktürk ve Hakan Koç vardı.Parkur olarak yolu bozuk ve biraz dik bir parkurdu.Hafta içi akşam turları düzenlendiği taktirde bende katılırın
    Not (Sayın Hakan Koçun 100 MT gerisinden gitmek kaydı ile )

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Şenercim ben işten geççıktığım için ancak hafta sonları ayarlaya biliyorum belki 15 te bir akşam kaçamak yapabilirim ;)
    hafta sonları ama Alpay kardeşimle kibar kibar gidiyoruz inşlallah Göktürkte bizi kendine yakıştırır oda bu hafta da bizimle gelir . (aslında darılmasın o üst sınıf olmasına rağmen ben artık onu da bizim ekipten sayyorum:) )
    Şenerim bu hafta sonu seni de bekliyoruz

5. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Birden 1991-1993 lere gidiverdim. 5 vitesli kırmızı Bisan bisikletimle Göztepe den çıkar Çeşmealtı nda denize girer dönerdim . O zaman otoban felan yok tabii . .

İzmir de kiler şehrinizin kıymetini bilin . .

Bisikletle İstanbul da Pendik ten sahile çıkarken tren görmüş öküz gibi ninjalar , örümcekler bana bakıyorlar .

İzmir de Mezarlıkbaşı Tirkilik tarafına gitmezseniz :)) zaten orda bisiklete binecek yer yok . ., diğer semtlerde büyük ölçüde insan kalitesi yüksektir . .

Tüm forum sakinlerine , konuyu saptırdıysam kusura bakmayın . .

Elbette tüm bisiklet severler İzmir de de gece ve hafta sonu turları düzenleyip Alsancağa kumru yemeye , İnciraltı na balık yemeğe , Manisa ya köfte yemeğe şeklinde pedallayabilirler . .Zaten eminim yapılıyordur . .

Selam ve Saygılarımla,
    Tolga Gürgün

6. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçen iki hafta sonunuda kaçırdığım için bihayli üzülmüştüm. Bu hafta sonunu iple çekiyorum, inşallah bir aksilik çıkmaz. Bende bu aralar home office çalıştığım için çalışma zamanımı kendim ayarlıyorum. Hafta içi akşam turu hoş olur diye düşündüm, zaten oldum olası gece bisiklete binmeyi sevmişimdir. :) (Tüm elektronik zımbırtıları kullanma imkanı doğuyor :D )

Hafta sonu inşallah yüz yüze konuşur, tartışırız. herkese selam

7. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    Geçen hafta benim telkinlerimizle yönümüzü tayin ettik. Bu hafta için iki önerim olacak;
    Birincisi; Menemen üzerinden Efemçukuru ve Güzelbahçe finişi
    İkincisi; Spil tırmanışı ( Ama uzun ve bütün günü alır )

Bunlar benim önerilerim, sizinde fikirlerinizi merakla bekliyorum.

NOT: Lütfen fotoğraf makinesi unutmayalım bu defa.

Herkese selamlar, sevgiler.
    Pedallarınız sizi özgürleştirsin....

8. Hasan Hakan Koç

Seviye:

Göktürküm ikisi de bana uyar yalnız erken çıkalım . seç birini dersen birincisi derim .

9. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    **************************************************************************************************

10. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    Tamamdır ı zaman, 8 de Konak İskele buluşma diyelim mi,?

11. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    göktürkcüm buradan devam edelim http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=11500&page=6

gelecekler için söylüyorum konakl iskelesi 3,6,07 pazar saat 8 buluşma noktası ..
    gelecekler bize mesaj atsın tel nolarını versin yada buraya yazsınhttp://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=11500&page=6

görüşmek üzere tekrar roatayı belirteceğiz

12. çamurluk

çamurluk Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar öncelikle herekze slm ben izmirden inanç 10 senedir izmirde yaşıyorum akşam turları olursa benim içinde çok iyi olur ben her akşam pasaport kahvesinde oluyorum (saat 20ve 24 arası )aşağılarda işi olan veya şürüşe çıkanlar benide aralarına alırlarsa çok sevinirim ayrıca hafta sonu bende size uyabilirim güzergah hiç farketmez herkeze sevgilerNOT: yaz geldi gece sürüşleri izmirde başka bi keyifli oluyor samet1.6@hotmail.com eklerseniz çok sevinirim bol pedallı günler

13. gokturkgunal

gokturkgunal Aktif Üye

Seviye:
    iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii