İzmir (Üçkuyular Feribot) - Çeşme Grubu

batu aksel

Üye
Tepki
3
Zamanlarımızı uydurabilirsek olabilir. Aslında Çeşme'yi de istiyorum ama günü birlik zor. Foça da ev olduğu için rahat. Haftaya ege pedal Yeni Foça'ya gidiyormuş. Onlarla da çıkılabilir.

Scudo

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@batu aksel
Batu Bey merhaba. bir de foça gurubu açarak rutin git-geller yaparsak güzel olur :) ben de denemek istiyorum Foça güzergahını. Çağlayan arkadaşım ile görüşmemde yolun çok güzel olduğunu söyledi. Zaten Çeşme grubunda da devamlı Çağlayan ile seyahat ediyoruz ve gayet de zevkli. Fakat Eylül'den sonra Çeşme tarafı da zor olur.. Fakat Foça günübirlik yapılabilir.

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar,

Kurban bayramında tur organizasyonunuz olacakmı ? Bayramda İzmir'de olacağım ve Çeşme turu yapmak istiyorum.İstanbul'da oturmama rağmen sık sık İzmir'e seyahet ediyorum.Konuyla ilgili bir gelişme olursa benide bilgilendirirseniz çok sevinirim.Tur rotası 1 gece konaklamalı Seferihisar çıkışlı Mordoğan Karaburun düşünüyorum.Dönüş rotasınıda Karaburun Küçükbahçe Ildır Çeşme Ovacık olarak planladım.Bu rotada tek sorun ikinci gün dönüşünde Küçükbahçe Ildır Ceşme bağlantısı.Yol asfaltmı yoksa stabilize vs yolmu bilmiyorum.Bu rotada 28 mm lastik kullanmayı düşünüyorum.Bu rotayı daha önce yapmış arkadaşlardan tavsiyeler olursa sevinirim.
2.ci gün
http://img545.imageshack.us/img545/7553/fmo1.jpg

1.ci gün
http://img153.imageshack.us/img153/8861/z7jq.jpg

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İsmail Bey, karaburun-mordoğan yolunun dar ve çok sağlıklı olmadığını duymuştum. Bu nedenle ben de o tarafa gitmedim hiç. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Seferihisar'dan Ildır.a kadarki olan yol çok rahat ve keyifli. Size bir sıkıntı yaratmaz. Bayramda benim için uygun olur mu bilemiyorum. Belki son günlerine doğru Cuma giderek C.tesi İzmir-Çeşme yapabilirim. Bu şekilde size katılabilirim. Çağlayan arkadaşımızla da konuşuruz belki o da bize katılır. Tarih yaklaşınca detaylandırırız zaten. Ya da biz Ildıra veya Çeşme.ye kadarki bölümde eşlik ederiz. Bu arada benim kullandığım lastik de 28" ve 1.40 - 3 aydır aman nazar deymesin bu turu en az 9-10 yapmışımdır daha lastiğim sorun çıkarmadı :)

batu aksel

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar Foça turu için bir gün belirlensin. Sonra herkes fikrini söylesin. Karşıyaka-Foça arası yaklaşık 55-60km. (bostanlı-bisiklet yolu-kaklıç-seyrek-maltepe-gerenköy-bağrası-Foça) Foça girişine kadar düz yol. Son 5km de 100m lik bir rampa var. Nispeten kolay bir güzergah. Karaburun turunu düşünen arkadaş aşağıdaki linke de bir göz atsın.
(link)

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
@Yigit Kurt

Ildır-Çeşme olarak rotayı değiştirebilirim dediğim gibi bu güzergahların yol yapısını bilmediğim için emin olamıyorum.Şöyle yapalım o zaman tarih yaklaştıkça buradan iletişim kuralım ve başka katılımcı arkadaşlarda olursa hepberaber turu ve rotayı tekrar değerlendirelim.

• Beğen
Tepkiler: Yigit Kurt

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar izmir-çeşme yapıcak olan önceden söylesin ona göre izin günümü ayarlayım :) yada ayarlayalım ...

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Mordoğan yolunda soğukkanlılığınızı koruyup dar kısımlarda panik yapmazsanız sıkıntı olmaz. 23 mm lastiklerle sık sık kullanıyorum bu yolu

• Beğen
Tepkiler: Yigit Kurt

bambam84

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Caglayan Y
Bisiklet
Merida
Merhaba Arkadaslar,

Eski bir konuyu canlandiriyorum keza @Yigit Kurt ile bayram tatilinde Izmir - Cesme turu yapma istegimiz yeniden alevlendi.

Muhtemelen, bayramin 2. gunu, gunu de kaybetmemek adina sabahin cok erken saatlerinde yola cikmayi planliyoruz.

Katilmak isteyen olursa memnuniyetle bekleriz. :harika:

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
@bambam84

Biz de 2 arkadaş Üçkuyular tarafındayız. Bayram yaklaşınca tekrar haberleşelim :)

• Beğen
Tepkiler: bambam84

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
İyi forumlar, Denizli'de yaşıyorum haftasonu Urla, Çeşme arasını yol bisikletimle turlamayi dusunuyorum Önerebileceginiz rota varmı. Yada çeşmeden marinadan bir yol gidiyor asfalt onerirmisiniz, sadece Urla çeşme haricinde Önerebileceginiz rota varmı?

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Kutay bey Urla Çeşme arası ulaşım iki yoldan sağlanıyor biri çevre yolu ki motorsuz araçlara yasak diğeri eski yol biraz rampalı ama güzel mola verebileceğiniz yerler de var, yol uzun olsun bol manzaralı olsun derseniz Urla-Mordoğan-Balıklıova-Karaburun-Ildırı-Çeşme-Urla şeklinde bence çok şahane ama çok çok da yorucu(Baya bi rampaların eşliğinde) bir turda yapabilirsiniz buda tam gün sürebilir.

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
  • Beğen
Tepkiler: Ali Pülhan

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
155
Bisiklet
Canyon
@KUTAY67

mordoğan tarafına doğruda geçebilirsiniz.
yeni yol nispeten kalabalık olur araç trafiğinde (asfalt kalitesi daha iyi gerçi),
eski yol üzerinden giderseniz hem boş olur, hem baya iyi manzara hemen hemen her km.