İzmir Nif Dağı Gözetleme Evi ?

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır havaların yağışlı olması şu bu gibi sebeplerle kendimi mahrum bıraktığım bisiklet gezilerime tekrar başlıyorum. İlk hedefim ise küçüklükten beri pencereden baktığımda hep görüp merak ettiğim, adının Nif Dağı olduğunu bildiğim dağın zirvesindeki gözetleme evi. Ne işe yara nedir bilmiyorum. Ancak zirve yapmış olmanın vereceği keyif ve göreceğimi düşündüğüm manzara beni yola koyulmaya itiyor. Fakat şöyle bir sorun var Bornova'da oturan biri olarak, nereden ve nasıl giderim yani kısacası rota hakkında hiç bilgim yok. Aranızda bu konuda bana yardımcı olabilecek ve hatta bana katılmak isteyenler olursa bu konuya iletilerinizi bekliyorum
(link)
Google Earth Etiketlemesi

(link)
Göreceğimi düşündüğüm manzara

Scudo

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
manisadan gidiliyor bildiğim kadarıyla, hiç gitmedim bir iki sefer duymuştum

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Haritaya bakılırsa Manisa dan gitmek biraz ters gibi.

• Beğen

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
yok yok ben duymuştum gidildiğini

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
En kısa ulaşım Kemalpaşa'dan veya Buca taraflarından haritayı biraz büyütünce yollar görünüyor google earth da.

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
ben 2 gece konakladım nif dağında. çok temiz havasının yanında gece gündüz orda otlayan keçi sürülerinin de yanında çoban köpeklerine oldukça dikkat etmeniz gerek. eğer ki size doğru koşarsa çobana sesinizi de duyuramazsanız affetmeyeceğini bilmenizi isterim. ben buca tarafından çıktım. yaklaşık 20 km idi yanlış hatırlamıyorsam. dernekten gidenler var. birçok kez de gitmişler. balık çiftliğinde balık yemişler. ben buca kaynaklar tarafından çıktığım için dağda susuz kaldım ama bornova tarfından çıkılırsa bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

• Beğen

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
http://lh6.ggpht.com/_GdYnRs-eZiw/ScART6wSsgI/AAAAAAAAAKc/6eYPOlfV7So/s640/DSC04657.JPG
http://lh3.ggpht.com/_GdYnRs-eZiw/ScARU_V_OPI/AAAAAAAAAKk/kek09bg1HW0/s640/DSC04754.JPG
http://lh5.ggpht.com/_GdYnRs-eZiw/ScARVCBYDqI/AAAAAAAAAKs/iTKeOdWUIxo
http://lh3.ggpht.com/_GdYnRs-eZiw/ScARVm8EdEI/AAAAAAAAAK0/42W5gph8Oyo/s640/DSC04725.JPG
paylaşıyım dedim

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Cevaplardan edindiğim izlenim ile bu geziyi Kemalpaşa tarafından başlatıp bitişi için Buca Kaynaklar yönünü kullanmaya karar verdim. Yardımlarınız için teşekkürler. Haritadan yol tam olarak kafamda canlanmasa da biraz doğaçlama her zaman iyidir ;)

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Geziniz için kesin bir tarih belirtin belki katılmak isteyen arkadaşlar olabilir.

• Beğen

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
buca tarafında inmeyi düşünüyosan iyi ama çıkmak çok yoruyor. yollar ağaç kesimi için açılmış yollar. çok büyük taşlar var.bazı yerler de uçurumlu. dikkatli olsan iyi olur. sağlıklı pedallar.

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@yaminkutlu

Aynen dediğin gibi Kemalpaşa'dan çıkıp Buca tarafından inmeyi düşünüyorum. Ancak şu an için tam zamanı belirlemedim. Hava hala yağışlı haftasonu da öyle görünüyor. Zamanı kesinleştirdiğimde buradan duyururum gelmek isteyenler için

• Beğen
Tepkiler: yaminkutlu

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
http://lh6.ggpht.com/_GdYnRs-eZiw/ScJgBVRCvLI/AAAAAAAAALY/J-9gpfk3kQo/s576/nif1.JPG

buca tarafından gittiğim yol.umarım yardımcı olur. ben köy kahvesinde sürülerin nerde olduğunu sorup ona göre yol tarifi almıştım(köpekler yüzünden)
ite dalaşacağına çalıyı dolaş demiş atalarımız :)

• Beğen

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Tarih kesinleşirse ve uygun olursam gelmek isterim.

• Beğen

kocak04

Forum Demirbaşı
Tepki
273
İsim
Onur
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Tarih uygun olursa Buca tarafından bende gelebilirim..Dönüşte Kemalpaşadan ayrılmak koşulu ile.. :)

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Bu kadar hevesli insanlar varsa en yakın zamanda tarihi kesinleştiririz o zaman merak etmeyin ;)

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
bildiğim bir yer var belenbaşı köyünde. gözlemesi süper ve o kadar ucuz ki.
iki büyük gözleme ve 6 çaya 5 tl vermiştik :D
izmirin köylüleri o kadar canayakın ve iyiler ki. keşke merkezdekiler de öyle olsaydı...

aytacaksoy

Daimi Üye
Tepki
384
arkadaşlar nif dağının yolu bucadan ve belenbaşı köyünden geçer:)bana kalırsa başka bir yol aramakla vakit kaybetmeyin derim.BBSG üyesi yaminkutlu arkadaşımızın Nif üzerinde oldukça deneyimide var üstelik.bu deneyimden faydalanın derim.dizimdeki ağrı geçmiş olsaydı bende sizlerle gelmeyi çok isterdim.ama sanırım yaminkutlu arkadaşımız size gereken yardımı yapacak.bence kaçırmayın derim...:)