Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir MOTİS bisiklete giderken düşünün derim!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında divemasteronur tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İzmir narlıderede bulunan motis bisiklete bisikletimin vitesinde bir sorun olduğunu düşüdüğüm için geçerken uğradım girdim içeri biraz beklemenin ardından aldılar bisikletimi sehpaya taktıkar bajan kişiye durumu anlattım ve şöyle 10 saniye baktı bişey yok bunda dedi bende tamam yoksa peki neden jant tellerine değiyor dedim hafiften arka attırıcıyı eliyle kanırttı benim söylememle tabiki hiç bişey yapmadı tornavidayı eline bile almadan 1-2 dk da bisikleti yere indirdi ve bisikleti aldım çıkıcam içeriden bir bayan çıktı nekadar alıcaz ne yaptın diye sorunca bisiklete vites ayarı yaptım dedi ve 10 tl istedi şaştım kaldım ya ben körüm ta bu arkadaş kaşla göz arasında 1 dkda bu işi yapabiliyor ki ben yanındayım tornavidayı eline bile almadı nasıl vitese ayar yaptı ve kendisi bişeyi yok dedi yani üstelik ve çıkarken benden bu parayı istediler.Esnaflık öğretecek değiliz 30 senedir narlıderede olan bu firmaya gitmiyorduk daha öncede yüksek fiyatlar çeken bu firmaya gitmeyi hiç düşünmüyoruz ve sizede tavsiye etmiyorum ilgi alakada sıfır be bi hoşgeldiniz ne bi gönülde hoşluk bırakacak bir üslup gelme dergibiler yada tok satıcı bilemiyorum.Burada ücretin küçüklüğü büyüklüğünden çok sergilenen tutum ve davranış önemli belirteyim yapılmayan bişeyi yapıldı diyerek ücret istemek..! Saygılar

Deniz, sepultra77 ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  2. Atahan Eker

Atahan Eker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Klasik Motis iş ahlakı. İnternetten aldığım ve toplamaya götürdüğüm bisikletimi oflaya poflaya toplamıştır. Daha bunun gibi onlarca olay yazabilirim.

3. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    tamir ve bakım için bisikletçiye gitmeme konusunda kendime söz verdim. youtube gibi bir derya var. türkçe de tonla video var, ingilizce de...ingilizce bilip bilmemek de çok farketmiyor bence. zaten ne iş yapıldığını anlayabiliyorsunuz.
    bir de bisiklet kullanıcısı bence bisiklet bakımı ve tamiri hakkında her bilgiye sahip olmalı. basit bir alet aslında. ben de çok bilmiyorum şahsen ama öğrenmeye çalışıyorum. zamanla ustalaşacağıma inanıyorum. :p

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @divemasteronur

Yaşadığınız üzücü bir durum olmuş ama her firmada yaşanabilecek olağan hadiseler bunlar, yadırgayacak bir durum değil ki :) Hiç tanımıyorum bilmiyorum gitmedim görmedim ama Bende motis'ten bir kaç ürün satın aldım ve fiyatlarıda diğer firmalara göre çok çok düşüktü mail ile geçtiğim iletişimlerde ve ürün alımında kargo hızları muhteşemdi. Evet biraz sert tavırlılardı telefonda konuştuğumda ama sorduğum her soruya sabırla cevap verdiler ben sonuç ta memnun kaldım.
    Burada önemli olan sorun çözüldü mü?

5. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sorunu ben biliyordum ve söyledim oda onayladı kendim çözdüm bişeyde yapmadı 1 dk içinde çıktım gittim ve arkadaş ben vites ayarı yaptım dedi gözümün içine baka baka beni kızdıran bu ahmakmıyım ben görmedim mi yanında dikiliyorum yani konu sorunu çözmek değil gerekirse bisikleti atarım çöpe ama aptal yerine konmak canımı sıkıyor işte yıllar önce o arkadaşın bi yorumu olmuştu bana eski dükkanında aynen şöyle kışın bişey kazanmıyoruz yazın gelen müşterilerden bütün bir yılı kurtardığını söylemişti hiç unutmadım zihniyeti anladınız mı ?

lealtad ve emancipation bunu beğendi.
  6. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ben de motis bisikleti tanımam etmem ama sonuçta size bi zaman ayırmışlar. tamam hiç dokunmamış olsa siz haklısınız ama yine de bir müdahale sözkonusu. istenen rakamı çok bulduysanız orada itiraz etmeliydiniz bence.

7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Firmaların kaderiyle oynayan bu tip yorumların aslında forumda yer almaması gerekir. Bir de karşı tarafı dinlemek lazım.

Kuzey Ege bunu beğendi.
  8. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    1 dk bi zaman ayırmakmı oluyor? Ve o bu yaptığından bahsetmedi bile vitesleri ayarladım dedi? Ben vites ayarı mı yaptınız dedim evet dedi dumur oldum haram edip verdim ne diyim münakaşa mı edeyim size kalsa biz hertürlü suçluyuz orda münakaşa etmemek için bişi demedim ama sosyal medyada yazarım buda beni rahatlatır bilsin herkes bisikletçiler yüksek fiyat çekiyorlar tamir işlerine araba rutin bakımlarına verdiğimiz bakım paralarını nerdeyse isticekler adaletli hakkaniyetli ve insaflı olmak lazım ticari etik denen bişey var.

mervan kızıl ve Veledrom bunu beğendi.
  9. çağlar k arslan

çağlar k arslan Üye

Adı:
    Çağlar
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Cem Unden forumda aslında bu tür paylaşımların daha çok yapılması gerekir. memnun olan arkadaşlar memnuniyetlerini olmayanlarda memnuniyetsizliklerini paylaşmalı. işini iyi yapan bisikletçiler herzaman kazanır ancak müşteri memnuniyetine önem vermeyen kaybeder. bu arkadaş bir daha gitmez o bisikletçiye izmirde olsaydım ben de gitmezdim. bu arkadaş x bisikletçiye gittim çok memnun kaldım vites ayarımı özveriyle dikkatle yaptılar aldıkları para helal olsun yazsaydı kazanan o bisikletçi olurdu.

10. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşım sikayetimvar.com diye bir site var . Orada Türkiye de şikayet edilmeyen firma yok. Samsung beko siemens sony lc waikiki ne istersen var. Bi şikayetin varsa kaymakamlıklarda tüketici hakem heyetleri var . Gider oraya şikayet edersin.

Bende esnaflık yaptım . Kimine göre iyi esnaftım kiminede kötü. İzmir'de arkasından laf edilmeyen bisiklet firması yok zaten. Kimbilir senin tavrın nasıldı ? Onu kim yargılayacak ?

11. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @çağlar aslan
    Aynen helalinden yapsın ilgilensin neden kötü yazayım ben bisikletçilik mi yapıyorum firma sahibimiyim ki sadece iyiye doğruya yönlenmeleri için arkadaşlara bir fikir olsun İstedim inanmayan kendi bilir özgür hür iradesiyle hareket eder.

12. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Örneğin izmirde ben seda ve doruk bisikletten alışveriş yaparım. Sorsan arkasından konuşacak insanda çoktur. Ama bana göre iyidirler. Açık hesap bile mal almışlığım vardır. Anlatabildim mi? Bazı şeylerde senin tavrınla alakalı

Yoksa motisi tanımam izmirin öbür ucu.

divemasteronur bunu beğendi.
  13. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Cem Unden
    Gerilmene gerek yok burdadada böyle bir başlık var bende burada yazdım üslubum kırıcu karalayıcı değil gitmeyin demiyorum sadece olay bu siz bilirsiniz dedim.Belkide iyi biri ama bana hep böyle denk geldi ki bir arkadaşta benzer bişiler yaşadığını yazmış bir haklılık payı var demekki bu konuyu açtığım yerde şikayetim var bakabilirsin.Saygılar

Cem Unden bunu beğendi.
  14. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    tabii ki aslında bisiklet mekaniği çok basit ve uygulaması kolay. ancak lastiği indiğinde bile eli kolu bağlanan ve ne yapacağını bilmeyen tonla adam var. bu tip esnaflar bunların sırtından para kazanıyor işte.

Cem Unden ve emancipation bunu beğendi.
  15. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Neyse ben bu konuda ilgili firmalara mail atacağım. Korusunlar haklarını. Hataları varsa sizden özür dilesinler ama yoksa da kimsenin ekmeğiyle oynanmasın ayıp.

16. tugrulboraerkil

tugrulboraerkil Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Kusura bakma ama benim birkac bin lira verip aldigim bisikleti 2.haftasinda bakim icin goturdugum yer beni tanimazliktan gelirse,ben yazarim.Bak yine yaziyorum:Metin Bisiklet / Bakirkoy

17. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    @divemasteronur gerilmiyorum kardeşim üzülüyorum. Ticarethane açmak kolay değil.

18. tugrulboraerkil

tugrulboraerkil Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Isini iyi yapani da yaziyoruz burada.Sadece muhalefet amacli yazmiyorum ben.Mesela Metin Bisiklet in yaklasimina kotu dediysem,Aktif Pedal dan da cok memnun kaldigimi yazmisimdir.
    Buradaki her sikayet veya memnuniyet bizim optimum faydamiz icin.

19. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ama esnaflık yaparkende öyle terbiyesiz müşteriler gördüm ki adam sanki beni satın alacak...

20. divemasteronur

divemasteronur Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Cem Unden
    Ayıp olan benim yazmam yapılanı sanırım..Teşekkürler