Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-Marmaris turu için tavsiye

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Umut Kollu tarafından paylaşıldı.

1. Umut Kollu

Umut Kollu Yeni Üye

Uzun zamandır hayalini kurduğum turu önümüzdeki hafta gerçekleştirme imkanım olacak eğer son anda bir engel çıkmazsa. Aydın-Çine-Yatağan-Muğla güzergahından gideceğim. Daha önce bu güzergah üzerinden tur gerçekleştirmiş olanların tecrübe ve tavsiyelerini duymak isterim.

İzmir-Aydın arasında fazla bayır -selçuk'tan sonrasını saymazsak neredeyse hiç- olmamasından faydalanarak ilk günün sonunda Aydın'da olmayı planlıyorum. Başlayacağım noktadan Aydın'ın uzaklığı aşağı yukarı 110km. Bu daha önce bir gün içinde yapmadığım bir mesafe. İkinci gün Yatağan'a varmayı düşünüyorum ki bu da Aydın'dan sonra 80km demek. Çine'den sonraki tırmanışlar oldukça yorucu olacaktır. Üçüncü gün 40 kilometre katedip Akyaka'da dinlenmek ve ertesi gün gideceğim yerle aramdaki 50 kilometreyi geçmek istiyorum.

Yatağan ile Akyaka arasındaki tırmanışları düşünerek üçüncü günü kilometre bazında kısa tutmak istedim. Ama beni asıl düşündüren şey ikinci gün Yatağan'a varıp varamayacağım.

Geceleri benzin istasyonlarına çadır kurmayı düşünüyorum, daha iyi bir önerisi olan varsa söyleyebilir.

rota: http://www.mapmyride.com/routes/view/119818433

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bahsettiğiniz rotayı daha önce gittim ama farklı bir rotadan...

İzmir - Seferihisar - Kuşadası - Didim - Bodrum - Datça (Datça'ya feribotla geçilmiştir) - Marmaris...

KONAKLAMA
    1. Gün: Kuşadası
    2. Gün: Didim
    3. Gün: Bodrum
    4. Gün: Marmaris şeklinde oldu...

Size farklı bir fikir sunabilir...

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=41843

Bu başlıktada sizin gitmek istediğiniz rota izlenmiş... Gözatmanızda fayda var...

3. Umut Kollu

Umut Kollu Yeni Üye

Sakar geçicidinden geçmeyi çok istediğim için Bodrum'a gidip oradan feribotla geçmeyi düşünmüyorum. Zaten Datça-Marmaris yolu için de hazır değilim henüz :) Teşekkürler.

4. ender özkan

ender özkan Üye

Seviye:
    M.Ozkul'un tavsiye ettiği güzergah çok daha rahat bir rota. 110 km lik ilk gün bacak kaslarını zorlar. Ertesi gün aynı enerjide olmayacağı kesin:) ve de Çine'den sonraki o rampalar çok sert bir daha düşün derim. Yanılmıyorsam Çine'den Yatağan'a kadar 40 km lik bir yol var sadece orası 5 saat sürer gibi :)

5. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    2 yılın ardından konuyu hortlatıyorum :) Eylül başı gibi bu rotadan ben de geçmeyi düşünüyorum. M.Ozkul arkadaşımın dediği rota ile Umut'un rotasına baktım. Eğer grafikleri yanlış okumuyorsam Umut'un rotası daha rahat değil mi? M. Ozkul'un rotasında aşırı derecede iniş - çıkış var ? Yoksa grafikleri mi yanlış değerlendiriyorum ?

M.Özkul Rotası : http://cycleroute.org/?slat=38.4191...016&wp3lat=37.03218&wp3lng=27.905099999999948

Umut'un rotası: http://cycleroute.org/?slat=38.4191....8504667&elng=28.255721499999936&mode=DRIVING

6. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yok mu fikir verebilecek ?

7. Yasin Büyük

Yasin Büyük Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ben kesinlikle M.Özkul'un rotasını tavsiye ederim.
    İzmir-aydın-çine karayolundan gitmenin bir esprisi yok (diğer rotaya nazaran). Diğer taraftan seferihisar ve kuşadası üzerinden gitmek çok daha zevkli olur, arada denize de girersiniz. Sonrasında ise akbüke uğrayarak ya da bafa yolundan milasa varırsınız. Milastan sonra örene iniş güzeldir. Örenden sonra akyakaya gökova körfezi kenarında gidersiniz.

8. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Çine yolunun dediğiniz gibi bir esprisi olmaz. Kıyı şeridinden manzaralı gitmenin tadı elbette farklıdır. Ama bu rota fazla inişli çıkışlı ve diğerine göre daha zorlayıcı diye tahmin ediyorum. Yol bisikleti + minimum yük (8-10 kğ) ile nasıl bir performans sergilerim bilemiyorum. Aslında benimle gelecek arkadaş MTB ile katılacak. İşi bayağı zor gibi görünüyor.

9. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    araba kullanmıyoruz ki anayollara çıkıp A noktasından B noktasına direkt pedallayalım.. deniz kenarı rotalar en güzeli, istediğiniz yerde mola verip istediğiniz ağacın altında biraz uyuyabilirsiniz, turdan keyif almak çok daha önemli diye düşünüyorum

10. Yasin Büyük

Yasin Büyük Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O inişler ve çıkışlar gözünüzü korkutmasın. Çok değil zaten en fazla 300 metrelik rakımlara tırmanacaksınız ara ara. Bunlar da öyle büyütülecek zor yollar değil. Hem yatağan muğla tarafı daha yüksektir.
    Kıyı rotasından kesinlikle daha fazla zevk alırsınız. Düşündüğünüz gibi zorlanmazsınız.

11. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende ayın 21'inde İzmir-Datça turu yaptım. M.özkul'un dediği rotayı kullandık ama didimden sonra Milas'a gidip bir gün dinlenerek bodruma gittik.Yol boyunca beni tek zorlayan yer yanlışlıkla didim Akbükten sağa sapıp Bozbük taraflarından Milas'a varmak olduç

12. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sağol arkadaşım. İçim rahatladı biraz :)

13. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    teşekkür ederim. tecrübenizden ötürü bozbük yoluna girmem artık.

14. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eğer kondisyonunuz iyiyse, yokuşlar pek koymaz derseniz girmenizi tavsiye ederim. Tamamen orman ve denizlerle iç içe olan bir yoldan gideceksiniz. Yol genel olarak böyle : [​IMG] [​IMG]

15. MeTaLioNs

MeTaLioNs Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Doğaya denilebilecek tek bir kelime yok :) Esasen kondüsyonuma güveniyorum ama yük ile (ya römork kullanıp daha ağır bir yük taşıyacağım ya da sele borusuna takılan bagajlardan alacağım) nasıl olacak kestiremiyorum. Siz hangisini önerirsiniz ?

16. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    arkada bagaj doluyken bacaklarınızı fazla zorlamayın, sakin sakin sürün..
    ben en son çıktığım uzun turda, tarlaların arasında karanlığa kalmamak için kendimi biraz zorlamıştım şu an iki dizim de sızlıyor,
    hani hergün bisiklete binen insanlarız hamlık da yok ama arkada yük varken işler değişiyor!!!

17. Uğur Ece

Uğur Ece Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hocam deniz tarafından ilerlemek daima daha güzeldir tabi ki buna bişey diyecek halim yok, lakin 2 gün önce araçla altınoluk - kuşadası rotasını git gel yaptık, kuşadası'nın içinden geçmek ölüm. şu an tam kuşadasının ortasından geçen bir transit yol yapılıyor ve çalışma halinde. her yer toz toprak yolların kenarları. bisikletliler olarak tam da yolların kenarlarını kullandığımız düşünülürse bu lastiğe çok zarar verebilir. ve kuşadası içinde çok fazla trafik ışığı var; en az 10 tane, giderken saydık ve hepsi rampada. tam ritm tutturup gideceksiniz bi gelecek kırmızı ışık, sinir stres. arkada yükle rampa yukarı tekrar hız almak dert gibi geliyor bana açıkçası. selçuk - kuşadası rotası yani doğal olarak daha güzel bir manzara ve doğa içeriyor ama biz trafikten dolayı dönüşü söke üzerinden yaptık, bomboş ve kaymak gibi bir yol. kaymak gibi gram abartmıyorum. yani resmen nefes aldık kuşadası'na varışla karşılaştırdığımızda. kuşadasıyla ilgili bilginiz olsun diye yazdım, şimdiden iyi pedallamalar hayırlı turlar :)

18. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yaklaşık benimde heybemde 10 kilo civarı yük vardı. Kondisyonum da orta dereceydi. Ben bu yolu bitirirken öldüm diyebilirim, beni çok yordu. Kondisyonunuza güveniyorsanız gidin derim yaklaşık yol 10 km daha uzuyor ve yokuşlar biraz daha fazla.