Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir - Manisa yolu yanıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Oksal Özdöl tarafından paylaşıldı.

1. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    :boese157: Evet arkadaşlar İzmirdeki son ormanlık alanlarda kül oldu. İzmir- Manisa karayolu arasındaki yemyeşil ormanlık alanlar 10.30 da başlayan yangınla yok olmaya başladı. Yangının sabuncubeli tarafında başladığı belirtiliyor. Ben güzelyalıda oturuyorum ve yangın yüzünden oluşan dumanları buradan gözlemliyebiliyorum.Gözlemlemek ne kelime resmen kül yağıyor. Saat 13.30 olmasına rağmen yangın büyüyerek devam ediyor...:boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:

2. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    of beee :(:(

3. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Yazık böyle devam ederse 25-30 yıl sonra ormanlık alanımız kalmayacak:mad: Ciğerlerimiz yanıyor arkadaşlar lütfen duyarlı olalım...:mad: :mad:

xcangel bunu beğendi.
  4. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Böyle bir konuyu ben açacaktım ama varmış.
    Evimin camından baktığımda gökyüzünü duman kaplamıştım.Dışarıya çıktım küller uçuşuyor.Bisiklet ile çıktım tepelere ama göremedim yangını.Tahiminen İzmir'in her yerinden görünüyordur.
    Bakalım ne zaman gelecek bu yangınların sonu.:(

5. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    :boese157: Çok üzüldüm.Bu nedir ya?Nedir bu talihsizlik:boese157:
    sifre

Özgür! ve Oksal Özdöl bunu beğendi.
  6. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ormanlar kalmayınca otomatikman biticektir...

7. lisadanimer

lisadanimer Yeni Üye

Seviye:
    manisa'da oturan tanıdıklardan, dünden beri ufak çapta yangınlar olduğu haberini aldık. dün gündüz ve bu sabah 10:30dan önce saat 8 civarı da, yangın söndürme uçaklarının sesleri duyuluyordu, karşıyaka'dan görüyorduk geçen uçakları.

dünden beri kontrol altına alınamayıp da büyüyen bu yangın, tüm orman yok olmadan durdurulabilir umarım :(

Özgür! bunu beğendi.
  8. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bunu yapanlar kendi kendilerini diğer tüm insanlarla birlikte köşeye kıstırıyorlar.İleride ne kendilerine ne de çocuklarına oksijen kalmayınca o şimdi yok ettikleri oksijeni parayla almak zorunda kalacaklar ya da daha az nefes almak zorunda olacaklar.
    Bundan 20 yıl sonrasını hissetmek isterseniz 1 dakika boyunca nefesinizi hiç alıp vermeden tutun, bakalım hoş oluyor mu.

9. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Manisa’daki yangın İzmir’i de tehdit ediyor

Manisa-İzmir karayolu yakınlarındaki ormanlık alanda son dört günde 5. kez yangın çıktı. İzmir’in yüksek kesimlerine kadar ulaşan yangınla ilgili sabotaj ihtimali üzerinde duruluyor.

NTV
    Güncelleme: 15:14 TSİ 15 Ağustos 2007 Çarşamba

MANİSA - Manisa-İzmir karayolu üzerinde bulunan Karakoca köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bu sabah yeniden yangın başladı. Rüzgarın yön değiştirmesi nedeniyle İzmir’in yüksek kesimlerine kadar ulaşan alevler genişleyerek sürüyor.

Arkadaşlar haberin devamı için;http://www.ntvmsnbc.com/news/417362.asp

Kaynak:ntvmsnbc.com

Yazık çok yazık:mad: :mad: :mad:

10. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Yazık oluyor güzelim ormanlarımıza.Keşke elimizden bişey gelse de bunların önüne geçebiilsek.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    2 Hafta önce bisikeltle gezi yaptığımız köyler de yanmış :( Fotolara bakınca duygulandım..Oysa oradaki atv motosikletli ormancılar , bizi bile uyarmıştı bisiketle gezerken. Cam eşyaları değil plastik eşya kullanın bu tür gezilerde ve ateş yakmayın diye :(

12. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Alpay' la konuştum çiçekli köyünün de yandığını orman falan kalmadığını söylüyor .. yakanların görüldükleri söyleniyor .. Bütün suç aslında hepimizin ..
    8-10 kişilik gruplar halinde üreyen doğa ve tabiat vatan sevgisinden bihaber bu adamları bu jilet kültürüyle yetiştiren sonra da terörist olmasına izin veren yada görmemezlikten gelen biziz .teröristin kültürlüsü-bilinçlisi olurmu demeyin. Ben İRA lı bir teröristin ülkesinin ormanını yakacağını düşünmüyorum..
    Bunlar iki kez canii .. bir gün öncesinden işmakinalarını yaktıkları söyleniyor doğrumu bilmiyorum salı günü birinci elden bilgi alcağım ..

Bu adamları yakaladıktan sonra geleceğimiz yakan o kahrolası ellerini de yaktıkları ormanda bırakıp halkın arasına bırakmak mı lazım bilemiyorum. kızgınlığımı geçirecek kadar tatmin edici hiç bir fikrim yok doğrusu ....
    enkısa zamanda yakalanıp gerçek - adaletin cezasını kesmesini dilerim:boese157:

simplonmurat bunu beğendi.
  13. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Acaba bu şahısları o yaktıkları güzelim ormanların içine mi bıraksak.En azından ağaçların yanarken neler hissettiğini anlamalarına yardımcı oluruz.Biraz ısınabilirler belki ama,herşeyin bir bedeli var.