İzmir körfez bisiklet yolu son durum.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Eleştiride bulunacağım ama siyasi söylem olarak algılanacak(Öyle almayın yazdıklarımı). Zamanında katlanır bisikletlere bakış açısı da böyleydi, ötekileştirici, dışlayıcı; ama lafa gelince İzmir bisiklet şehri diye övünüyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Decsan
Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Bu zamana kadar Ankara ve Antalya'da yaşamış birisi olarak, İzmir'e geçenlerde gittiğimde neredeyse sinirden ağlamaklı olmuştum. Sahip boyunca bisiklet yolu vardı, hatta Alsancak'a varmadan (Karşıyaka tarafında) bisiklet yolu için yapılmış yolu görüp, güzel bir küfretmiştim. Sizlerin isyanını okudukça, keşke benim de böyle dertlerim olsa diye iç çekiyorum.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@furkantrojka Var ama sadece var, çoğu kısmı inşaatlardan, çalışmalardan dolayı kullanılamaz durumda ne yazıkki. Ama bu kıymet bilmemezlik değil daha iyisini istemek.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@D.Mustafa
Daha iyisini istemek kesinlikle en doğrusu zaten. Yanlış anlamayın sakın, şikayet etmeyin manasında söylemiyorum kesinlikle.

• Beğen
Tepkiler: D.Mustafa
Tepki
65
İsim
Fatih
Bisiklet
Scott
İstanbuldayım bu haberlere orda bisiklet severler için cok seviniyorum keşke istanbuldada bu mümkün olsa

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Bence heryerde olduğu gibi burdada eleştiri var :) (ben izmir belediyesini siyasi olarak desteklemiyorum bu arada)... normalde urlada işe git gel yaparken kullaniyorum bisikletimi.. bugun bi arkadasimla urladan sasaliya kadar bisiklet kullandik.. benim gorusum yol cok iyi olmus tamam bazi eksikler vardir ama iyi.. hic yoktan iyidir yani okadarda elestirmemek lazim :)

+ benim gordugum tek eksik ksk alsancak arasinda bisiklet yolu yok ve en onemli yerde orasi aslinda.. insaallah yakin zamanda yapilir :)

Bu arada 2 ay önce izmir kordonboyunun hali :D yine ben cekmistim bu videoyu..

Not; imla hatalari telefonumdaki klavyeden kaynaklanmaktadir :)

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Harbi Bisikletci

Urladan Sasalıya tebrik ederim..
KSK ile Alsancak arasında yol var.
Sadece liman geçişi eksik..
Ama madem ksk Bostanlı mavişehir hattını kullandınız tramvay sebebi ile yolların halini de görmüş olmalısınız..
Ayrıca mavişehir sahilindeki dalgakıran inşaatı ile o bölgedeki yol bitik durumda.
Çiğli arıtma çürütme tesisi civarındaki yol ise elli yerinden yamalı..

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@furkantrojka

Lara bölgesindeki bisiklet yolu fena değil..
Başka var mı bilmiyorum...

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

leon35

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Mosso
@mehmetlevent
@mehmetsunu
aslında bisiklet yolu urla iskeleye devam etmeli ama aradaki askeri bölgeler yolun yapılmasına engel.

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilmeyenler için güncelleme:

Bayraklı sahili tamamlanmış arkadaşlar.
Meles - Liman arası berbat kaplamalı (Kaplamasız aslında) yol yapılmış yada vardı ben yeni gördüm..
Bisiklet yolunu Liman kapısından karşıya kaldırıma vermişler.. Kaldırımdan Alsancak Gar'a kadar gidilebiliyor..
Kısacası Kesintili yada kesintisiz yok var.
Keşke Tersane - Turan arası ve Meles- Liman arası düzeltilebilse..

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
"kesintisiz körfez yolu projesi 10 yıl içinde tamamlanamazsa görevi bırakırım" - aziz kocaoğlu :D

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Mangal sahasından sonra 100 metre uzunluğunda, 1 metre genişliğinde çukur ve kanalları olan betondan bir yol var. Keşke resim yada video çekseydim. Bir de 2 demir köprüdeki tabanda buluna cıvatalara dikkat. Turan , Tersane arası zaten böbrek taşları için.

• Beğen
Tepkiler: specific