Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir körfez bisiklet yolu son durum.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında caner ünsal tarafından paylaşıldı.

1. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Alsancak karşıyaka arası bir birine kesintisiz bağlanıyor. 19 mayıs itibari ile gördüğüm ;sahile paralel kaldırım üzerindeki elektrik direkleri yol için yerleri değiştirilmeye başlanmış, Yolda 7-8 noktada ara bağlantılar kaliteli malzemeler kullanılarak bisiklet yolu şeklinde devamlılık sağlanmış. Bittiğinde 50 km lik denizmanzaralı kesintisiz bisiklet yolu olacak gibi.
    Tabi bayraklı sahili mangalcılar ne kadar rahatsız edici olur . İşgalin ne ölçüde olacağını kestirmek zor.

image.jpg
    image.jpg image.jpg

2. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Selamlar,
    Dün twitter üzerinden Gökçe Buğra ve Mehmet Ergenekon ile yazıştık, Mehmet Ergenekon İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Başkanlığı Yol Altyapı Şube Müdürü, şahsen tanışmıyoruz ancak bilgi talep etmiştim bu konuda, sağolsun cevap yazmış. :)

Körfez bisiklet yolunun Alsancak Liman geçişi ile ilgili sorularıma aşağıdaki cevapları aldım, okullar kapanınca başlanacak dediler, galiba sonunda kesintisiz bir şekilde trafiğe bulaşmadan keyifle tura çıkabileceğiz. Hayırlı olsun diyelim şimdiden, merakla bekliyoruz!
    Bu arada bende sabah 20.5 km mesafeyi 40 dakikada geldim, ortalamayı 24 km/s seviyesine çıkardım.
    1.50 Maxxis lastik, 90 - 100 kadans ile güzergah klasik, ev - iş.

tempFileForShare_2015-05-22-10-49-34.jpg NormalAppImage(15).png NormalAppImage(16).png NormalAppImage(17).png

3. skywagon

skywagon Biniyorum, öyleyse varım !!!

Adı:
    Cem Kürkcü
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Guzel haberler bunlar, keyif zamanı yaklaşıyor.

4. scitakoglu

scitakoglu Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  5. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @scitakoglu benim bu hafta imkansiz ama kesinlikle gitmek istedigim bir rota. Eger kesintisiz olursa evden ise yolumu 25km'ye cikartabilecegim

6. skywagon

skywagon Biniyorum, öyleyse varım !!!

Adı:
    Cem Kürkcü
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sabah görüşmek üzere :)

7. bulut

bulut Üye

Adı:
    hakkı b.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bayraklı-karşıyaka arasını yol var ama fotoda görüldüğü gibi direkler var yolun ortasında kenarında taşlar falan fotodakinden daha kötü bir manzara da var geçecek kadar yer yok durmak zorunda kalıyorsunuz birkaç yerde bunlara çözüm gelirse 10 dk da gidilir o yol ben 15 dk yapıyorum daha yeni olduğum için alsancağa geçi de tamamlanırsa hafta sonları güzel olur inciraltında bitiyor mu yol

8. yc_seyma

yc_seyma Yeni Üye

Adı:
    Şeyma
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar mustafa kemal sahil bulvarında mavi çizgiyle ayrılmış bisiklet yoluna da (güzelyalı köprüsü-konak arası) pist oluşturulacak mı acaba şu fotodaki gibi bilginiz var mı? Öyle olursa çok çok güzel olacak insanların yürüdüğü yer gibi oldu mu zor oluyo hiç kendini belli etmiyo ve insanlar orda yürümeyi bırakın bebek arabası falan sürüyolar gelin-damat fotoğraf çekiliyo.

Ekli Dosyalar:

9. Schwarzeagle

Schwarzeagle Aktif Üye

Adı:
    Ozan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yc_seyma aynısı kadıköy'de de öyle dün moda'ya çıkacaktım ne mümkün tam hızlanıyorsun bisiklet yolu diye selfie çekenler, bebek arabasıyla yürüyenler, yol ortasında duran sevgililer. Ben bilerek durup söylüyorum burası bisiklet yolu farkındasınız değil mi diye.

10. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Cidden ,benim anladığım, konak-üçkuyular yolunu da düzeltcekler mi acaba :D ordaki mazgallar ince tekerin başının belası adeta. orası da düzeltilirse yol çok harika olur bence ve paylaşım için teşekkürler.

11. yc_seyma

yc_seyma Yeni Üye

Adı:
    Şeyma
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Sarper Tuncer gerçekten ben de bunu düşünüyorum ben şuan komşu bisikleti kullanıyorum lastikleri kalın fotodan anlaşılıyodur zaten ama kendime şehir-tur bisikleti alınca napcam blmiyorum denk getirmemeye çalışmaktan ölürüm herhalde:))ya da maalesef temkinli bi şekilde yaya yerine geçcem

@Schwarzeagle ben de bir-iki tanesine çarpcak gibi oldum üstüne üstlük bi de size ters ters bakıyolar sanki kendileri doğru yolda siz yanlış yoldasınız gibi.Pist gibi bisiklet yolu da çare değil pasaportta ordan da yürüyolar sonra siz geçince aaa burası bisiklet yolu muymuş diyolar.

Aygn Akn bunu beğendi.
  12. Schwarzeagle

Schwarzeagle Aktif Üye

Adı:
    Ozan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yc_seyma şehir ya da yol bisikleti ile daha düz bir yoldan ilerlemekte fayda var. iyi marka bir bisiklet ve sağlam lastiklerle çok sorun yaşanmaz aşırı derece çukurlara girmedikçe. emin ol şimdi kullandığın bisikletten çok daha keyifli sürüşlerin olacak. bırakamayacaksın bisiklete binmeyi.

yc_seyma bunu beğendi.
  13. yc_seyma

yc_seyma Yeni Üye

Adı:
    Şeyma
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Schwarzeagle :)))) haklısın bunla bile alışverişe falan gittim geçenlerde.Bi kere arkadaşlarımla buluşmaya gittim.İnsan otobüse falan binmeyince iyi hissediyo kendini:)))

turk.u.az bunu beğendi.
  14. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @yc_seyma ben genellikle Ana yola çıkıyorum konaktan sonra. şehir bisikleti o mazgallara girmeyebilir, eski kullandığım bisikletim 700x35 lastikle girmiyordu ama yine de dikkatli ol derim ;)

15. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sahil bisiklet yolu bölünemez arkadaslar
    Bolunurse insan geçişini olumsuz etkiler.
    Mantikende uygunsuz zaten

16. Schwarzeagle

Schwarzeagle Aktif Üye

Adı:
    Ozan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @yc_seyma gerçekten bir yaşam tarzı bisiklet. Farklı hobilerle de uğraşıyoruz tabii ama bisiklet çok farklı bir kere insan yollarda kendi ile yalnız kalabiliyor.

17. yc_seyma

yc_seyma Yeni Üye

Adı:
    Şeyma
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Hamit E. güzelyalı köprüsünden sonraki gibi pasaporttaki gibi bi yolu da olamaz mı:// ayrı değil sadece bisiklet yolunun dokusu değişecek.

@Sarper Tuncer ben sahilde yola bisikletle hayatta çıkamam büyük konuşmayım da zaten daha şehirde acemiyim sahilden korkuyorum çok:))

18. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güzel haber, darısı Bursa'ya.. Bursa'nın merkezi de yokuş yani, bisiklet sürmek isteyen üşeniyor. Şehir merkezine özel motorlu araçla girişi yasaklayacaklardı bakalım böyle bir proje duydum. Hayırlısı..

19. Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Eğer kastedilen kaplamanın kalitesini iyileştirmek ise onun kısa sürede olacağını zannetmiyorum Üçkuyular - Konak arası için, aslında Konak'ta Best Western otel ile Göztepe köprüsünden sonraki bölüm biraz rahatsız edici. Benim için sorun olmuyor çünkü ben 26 x 1.50 lastikle geçiyorum ama daha ince lastik kullanan arkadaşlar haklı olarak her geçişte darbeyi daha çok hissediyor.

Önemli olan liman geçişinin araç trafiğinden tamamen ayrılması, sonrasında bu bisiklet yolu sık kullanıldıkça insanlar farkedecektir. Sabah işe gelirken bisiklet yolu olmasına rağmen mtb veya şehir bisikleti ile asfalttan giden arkadaşlar var, yüksek bir süratle de gitmiyorlar ancak niye araçların arasına giriyorlar anlamıyorum. :cool:

20. yc_seyma

yc_seyma Yeni Üye

Adı:
    Şeyma
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Tolga Uşaklı ben yeni yeni şehirde kullanmama rağmen çok fazla olumsuzluk gördüm bi kere bisiklet yolunda cam kırıkları acayip fazla belki küçüklerin bi zararı olmaz çok anlamam ama yine de kaçıyo insanlar onlardan.bi de geçen gün de saydığımız nedenler var insanlar farkında bile değil o mavi çizgiyle ayrılmış yerin bisiklet yolu olduğunun.Geçenlerde birisinin epey bi süre arkasından gittim profesyonel gibiydi konak'ı geçtik hemen sabancı kültür merkezinin oralarda bisikletini eline aldı ve araçların olduğu yerden gitmeye başladı çünkü arızalı yol başlamıştı:))