Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Kavaklıdere Nif

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında burl tarafından paylaşıldı.

1. burl

burl Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    19 Nisan 2008 Cumartesi günü yapmış olduğumuz gezi ile yine sizlerleyiz.
    sabah 8:30 da buluşma noktamız olan Ege Üniversitesi kampüs önünden Kemalpaşa istikametinde bulunan Kavaklıdere'ye yola koyulduk. Hiç durmadan soluksuz köy kahvesine kadar gidip sabah çaylarımız yudumlarken kahve karşısındaki fırından aldığımız poğaça ve açmaları yolda enerji lazım olur diye bir güzel götürdük :). maksadımız arazi sürüşü fakat önce şehirden çıkmak için bir süre asfalt yolun tadına bakıyoruz

1
    2 [​IMG]
    3

Kavaklıdere girişindeyiz. sabah güneşiyle kekik kokuları bizi karşılıyor. üzgünüm bunu sizlere yansıtamıyorum. teknoloji o seviyelere ulaşmadı henüz :(
    4
    5 [​IMG]
    6 [​IMG]
    7 [​IMG]
    8 [​IMG]
    9 [​IMG]

Köy kıraathanesinde çaylarımızı içtikten sonra yaklaşık 1-2 km daha asfalt yollara devam ediyoruz.
    10 [​IMG]
    11 [​IMG]
    12 [​IMG]

Sonunda araziye girdik. Kusura bakmayın bu iki foto arasında Nato'nun alanı var. yol kenarında olduğu için fotoğraf çekemiyoruz. eldekilerde gitmesin ;)
    13 [​IMG]
    14 [​IMG]

buralarda yaban domuzları oluyormuş. biz gördük fakat fotoğrafını çekene kadar kaçtılar. işin açıkçası bizi ilk gördükleri anda topukladılar :D
    15 [​IMG]
    16 [​IMG]
    17 [​IMG]
    18 [​IMG]
    19 [​IMG]
    20 [​IMG]
    21 [​IMG]
    22 [​IMG]
    23 [​IMG]

Vee Ebit'in yeni başlayanlarını getirdiği Subaşı. resimlere bakacak olursanız sucuk ekmek yapmak için kamp ateşi hazırladıkları yeri görebilirsiniz. tesis hazır :)
    24 [​IMG]
    25 [​IMG]
    26 [​IMG]
    27 [​IMG]

Güle oynaya yola devam. daha yolun çok başındayız;)
    28 [​IMG]
    29 [​IMG]
    30 [​IMG]
    31 [​IMG]
    32 [​IMG]
    33 [​IMG]
    34 [​IMG]

Tırmanıyoruz tırmanıyoruz tırmanıyoruz. hava da iyice sıcak güneş ise iyice kavurucu olmaya başladı. bir mola daha
    35 [​IMG]

Yolda küçük bir dostumuzu gördük. havanın ve tırmanışın etkisi ile aynı hıza düşmek üzereydik. bir kaç fotoğraf çekmek için hemen durduk
    36 [​IMG]

ben size dedim gerçekten de küçük bir tosbağa bu. Derya siz ne diyorsunuz bu tür canlılara:D
    37 [​IMG]
    38 [​IMG]
    39 [​IMG]

2. burl

burl Üye

Seviye:
    40 [​IMG]
    41 [​IMG]
    42 [​IMG]
    43 [​IMG]
    44 [​IMG]
    45 [​IMG]

Sonunda epey bir yüksekliğe ulaştık. Bornovadan evlerin görünemeyeceği kadar uzağız. Atatürk mahallesi nerde? göremiyorum. şu bilgiyi vermeden geçmeyim. Şu an rakım 1050:eek:
    46 [​IMG]

Dağda heryerden çiçek fışkırıyor. kayaların arasından bile :)
    47 [​IMG]

bu irtifadan sonra inişteyiz. bi yerlerde su bulduk buz gibi akan kaynak su fakat mutlulkuktan fotoğraf çekemedik. çok keskin virajlı çok dik ve tehlikeli bir iniş yaşadık. öyle dik ki bisikletle çıkılmaz, araba hiç çıkamaz, cross motor belki, yayan elbette ama çok kasar. maalesef bu inişin fotoğrafını çekemedim:(
    48 [​IMG]

Vee Subaşını yine bulduk
    49 [​IMG]

yolumuz yine köy kıraathanesine. bu arada yolun az ilersinde birileri bizi bekliyordu.
    50

51 [​IMG]

işte yolumuzu kesen keçiler. aşağıdaki videoları mutlaka izleyin;)
    52 [​IMG]

http://img532.imageshack.us/my.php?image=mvi0536dg2.flv Keçiler
    http://img532.imageshack.us/my.php?image=mvi0514jr7.flv kaplumbağacık :)

Bu geziye katılan arkadaşlarıma (Atilla Abi, Hande, Olcay ve Gökhan) çok teşekkür ederim. gelmeyenler yine çok şey kaçırdılar. Ayrıca değişik açılardan çektiği fotoğraflara bu gezi yazısının renklenmesini sağlayan Olcay'a tekrardan teşekkür ederim.

bir dahaki gezimizde görüşmek üzere hoşçakalın

jemil, white_sirius, akbuk48 ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  3. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Serdar geçen beraber çıktık, kesmedimi olum ya. Gelde çıkma diyorsun değilmi?
    Özellikle bisiklet ile gezmek için harika yerler gerçekten. Artık tadını çıkarmak lazım,
    sıcaklarda çekilmez yoksa.:rolleyes:
    Güzel fotoğraflar kardeşim, teşekkürler.:in:
    Hoşçakal.

unlu ve burl bunu beğendi.
  4. burl

burl Üye

Seviye:
    kardeşim geçen seferde çıktık ama o zamanki bisiklet çok müsait değildi. şimdi ne yapalım arazi ile çıkabildiğimiz yere kadar çıkacaz. yolu bulursak kaynaklara giden yolu keşfettik sanırım. erzakla çıkmak lazım yola. senin oraya da gel git 82 km yol yaptım o gün. biliyorsun aç ayı oynamaz :)

unlu ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
  5. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    geçen haftakini kaçırdım diye üzülüyodum baya baya met edilmişti geçen hafta. ama bu hafta yaptığımız şu turda geçen haftadan aşağı kalır yanı yok gibi hani ne kadar gitmesemde. dediğin gibi yaaaavvv insan yanına hiç yiyecek bişey almaz mı asıl yapmam gereken şeyi yapmamışım. allahtan sizler bikaç şey getirmişinizde az çok idare etti. zaten benim açlıktan kafam dönüyodu tepedeyken azda diil ki 1000 metre in in bitmez. rüzgarı da yemesem inişte heralde kafayı yicektim:) köydeki dönercide zaten 2 şer tane bile kesmedi.
    MİLLET BAKMAKLA YETİNMEYİN GELİNNNN

Ediz Tevfik Özgan ve burl bunu beğendi.
  6. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    güsel gezi olmuş pedallarınıza sağlık

7. burl

burl Üye

Seviye:

Evet Gökhan, bir yarım döner yedim anlamadım bişi yediğimi, üstüne bi tane daha. cidden 1050 m den inmek kısa sürmedi. biz sonra nailde de pizza yedik. güsel gezdik valla;)

unlu bunu beğendi.
  8. rudi4219

rudi4219 Kıdemli Üye

Seviye:
    slm ben ironman ekibinden ahmet geziniz ve fotolarınız güzel olmuş paylasım için tesekkurler bol pedallı günler;)

9. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    turunuz çok güzel olmuş ..yeşillikler arasında yol almak, dogayla başbaşa olmak gibisi varmı...
    ayagınıza saglık..

10. simpleman

simpleman Yeni Üye

Seviye:
    serdar eline sağlık. turun güzelliğini yaşayarak hissetmek ayrı bişey tabi ama üstüne fotograflarda bunu tekrar tekrar görebilmek ve bu fotoları gören arkadaşların verdiği güzel tepkileri görmek de çok mutluluk verici gerçekten.
    bu arada belirtmeden edemeyeceğim tura katılanlardan bir olan ve serdarın söz ettiği fotografları çeken Olcay benim. saygılarımla :) ayrıca tura katılan ve o güzel anlarda bana eşlik eden atilla abi hande gökhan ve serdar arkadaşlarıma çok teşekkürler.

unlu, Levent Temiz ve burl bunu beğendi.