Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Karşıyaka-Alsancak-Bornova

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında serefisikhan tarafından paylaşıldı.

1. serefisikhan

serefisikhan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar bugun biraz macera olsun diye standart yaptıgım Karsiyaka bostanli mavisehir sasali turumun dışına çıkarak karşı tarafa alsancaga gideyim dedim mosso 771 smv ile çıktık yola

Öncelikle kask vs emniyet icin uyarı ışıklarım gündüz olmasına rağmen açıktı evden çıkıp 2 km sonra Anadolu caddesi Altınyol olarak bilinen caddeye çıktım malum deniz yolu disinda bisiklet ile alsancaga gitmenin tek yolu yollar kalabalık yol kenarları cam kırıklarıyla dolu Turan yarım bisiklet yolu symrina derken Alsancak liman çıkışında ilki olmak üzere
    3 defa lastik patladı birinde kıstırmışım yarıldı
    Yamalarım decathlon malı oldugundan yarı yolda bıraktı beni
    Dönüşümü Bornova Özkan'lar tansas civarında biraz mola vererek aynı güzergahdan devam ettim bir daha zor artık Karsiyaka da devam pedallamaya

[​IMG][​IMG]
    Alsancak bisiklet yolu fena degil ara ara kesik olsada
    Dönüş dahada zor geldi yokuş anlamında toplam 40 km yol yaptım ancak yokuşlar biraz zor geldi bunun disinda izmirin yol kenarlarına cam sise fırlatan insanlarına ve ailelerine çok derin sevgilerimi Ilettim 3 lastik operasyonunda

vedat karakaya bunu beğendi.
  2. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    surekli ayni yolu yaparim hic lastigim patlamadi, sanssizlik sizde bence :p

3. serefisikhan

serefisikhan Yeni Üye

Seviye:
    Valla hocam Alsancak liman dönüş köprüsünü tırmanışa geçtim inene kadar idare eder diyip devam ettim ilk gölgede yamadım arka lastiği Alsancaktan dönüp Özkanlar taraflarında gezerken bu sefer geme arka lastik patladı baska bir yerden binada yama yaptım ama takarken kıstirdim heralde bomba seklinde patladı yine bu sefer arka tekerin ic lastiğini degistirdim bu sefer Anadolu caddesine çıktığım an on teker gitti iki yama yaptım ama sanırım daha fazla delik oldu malum gürültüden anlaşılmıyor baska ic lastik yok diye sisirerek durup devam ettim

4. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    şanssızlık olmuş.
    altınyol bena çok tehlikeli geliyor. 1 kere bucadan karşıyakaya gittim yusuf yusuf eşliğinde.
    sasalı candır. dümdüz :D

5. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    gerçekten çok şanssız bir tur olmuş sizin. dediğiniz gibi yol kenarlarında çok fazla kırık cam oluyor, milletimiz çok seviyor yol kenarında bira ve soda şişesi kırmayı nedense !!
    Altınyol çok sevimsiz bir yoldur, bir yandan yol kenarındaki cam kırıklarına ve araba parçalarına dikkat edeyim derken diğer yandan kamyonlar , makasa giren arabalar vs dikkat bozuyor.
    Bu kadar çok lastiğiniz patlıyorsa bir nedeni de lastiğin kalitesindendir, patlamaya daha dayanıklı lastik alırsanız daha rahat edersiniz. Yama olarak da kendinden yapışkanlı yamaları tercih etmeyin. Yapıştırıcı ve yama ayrı olanlardan alın.
    Bunlar hevesinizi kırmamalı bence, "Karşıyaka 'da pedallamaya devam" gibi. En güzel yöntem, karşıyaka dan vapura binip karşıya geçin veya bostanlıdan üçkuyulara geçin. Üçkuyular , inciraltı, sahilevleri, güzelbahçe vs. keyifli yerlerdir, gezip tekrar vapur ile dönebilirsiniz.

6. serefisikhan

serefisikhan Yeni Üye

Seviye:
    Lastik olarak rubena sepia var ama iyi degil sanırım yama olayını dediğiniz gibi yapacagım

7. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu ülkede cam şişede içecekler satmayacaksın.. çünkü içen şişeyi yere çapıyor.. muhtemelen o kırıklarla orgazm oluyor öküzler..
    bu akşam ben de karşıyakadan alsancak'a döndüm, naldöken-turan arası full cam kırığı, hadi bu adamlar kırıyor da belediye ekipleri haftada bi temizlik yapsa yine idare edecek ama yok yani..

8. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Diğer yorumları okurken tamda aynı şey aklıma gelmişti.Belediyenin araçları ,yayalı ekipleri hiç mi iş yapmıyor hiç mi temizlemiyor da bu kadar cam oluyor etrafta dedim kendi kendime.

9. sargonnas

sargonnas Misafir

Aynı şekilde sürekli aynı yolları kullanıyorum. Lastiğim patlatmadı.

Ayrıca belediye cam kırıklarını temizliyor. Temizlemezse zaten o yollardan gidemeyiz.