İzmir Karagöl gezisi... Bölüm - 1 ve 2. bölüm

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında burl tarafından paylaşıldı.

1. burl

burl Üye

Seviye:
    Bölüm 1

Arkadaşlarla kararlaştırdığımız üzere 12 Nisan 2008 Cumartesi günü Bornova Manavkuyu büyük Tansaş önünde toplanıp saat 9 da yola çıkıyoruz. hava bisiklet sürmek için harika. ilk molamızı hiç soluksuz çıktığımız Evka-4 arkasındaki Eğridere köyünde veriyoruz. çaylarımızı yudumlayıp açmalarımızı yedikten sonra yola koyuluyoruz.

google earth'den baktığımız yolu görüyorduk fakat köyden birine o yola nasıl çıkacağımızı sorduk. sormaz olaydık mı desem acabaa:D bize yanlış yolu göstermiş ve biz bu yüzden bol bol dolaşmış olduk. yine de sağolsun İzmir manzaralı tırmanış yaptık sürekli. Güzelim İzmirimin güzelim resimlerini hava puslu olmasaydı daha iyi gösterebilecektik ama neyse artık. yine de o gün olan bulutlar sağolsun kızgın güneş altında kavrulmamıza mani oldu (Polyanna akrabamdır da, ne güzel :) )

işte gezimizin 1. bölümü

1 [​IMG]

2 [​IMG]

işte zorlu tırmanışlar şimdi başlıyor.....
    3 [​IMG]

4 [​IMG]

5 [​IMG]

6 [​IMG]

7 [​IMG]

bir yanımdaz yeşil örtü, diğer yanımızda İzmir. deymeyin keyfimize. bunun ardından insan hiç rampa diye isyan eder mi??? ;)
    8 [​IMG]

9 [​IMG]

10 [​IMG]

11 [​IMG]

Doğadan bi alıntı. evet yokuş yukarı taşıyor. böceğin cinsini ve türünü söylemeyeceğim. siz bilin :)
    12 [​IMG]

Yamanlardaki vericiler birkaç pedal ötemizde. sıkı dur Karagöl biz geliyoruz...
    13 [​IMG]

Dağlardaki doğal su kaynakları sağolsun. bize hem ferahlık verdiler hem de mataralarımızı doldurdular. bakın su o kadar berrak ki suyu göremiyorsunuz:in: hala bu sulardan hiçbirimize bişi olmadı...
    14 [​IMG]

15 [​IMG]

aşağıdan gelen Eğridere köyünden gelen yol (kısacık). soldadan gelen bizim geldiğimiz yol (uzun ve manzaralı)
    16 [​IMG]

Doğançay'a Yamanlar vericilerden kuş bakışı:)
    17 [​IMG]

Karagöl'e varmak için son tırmanışımız
    18 [​IMG]

19 [​IMG]

muhteşem bir arazi inişinden sonra Karagöl yol ayrıma geliyoruz.bu yolda çektiğim fotoğraflar ile sizleri başbaşa bırakıyorum...
    20 [​IMG]

21 [​IMG]

22 [​IMG]

23 [​IMG]

24 [​IMG]

25 [​IMG]

26 [​IMG]

27 [​IMG]

28 [​IMG]

veeee Karagöle girmeden önceki son hafif tırmanışımız. yemek saatini geçirmiş olmamızdan dolayı yorgunluk maksimumda. fazla değil yaklaşık 30 km tırmanış yaptık...
    29 [​IMG]

beni göremediz hiç değil mi? napiyim kamera arkasındayım. 2. bölümde umarım resmimi çekecek birini bulurum.

2. bölüm Karagöl fotoğrafları ile başlayacak. :in:

çok yakında tekrar görüşmek üzere

2. erhan438

erhan438 Aktif Üye

Seviye:
    İzmiiirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr özledim seniiiiiiiiii süper resimler ve gezi sağol abi burnumda tütüyo valla izmir :D

burl bunu beğendi.
  3. brol

brol Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    izmir turlarının her biri güzel maşallah...
    paylaşım için teşekkürler...

burl bunu beğendi.
  4. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Eğenin incisi güzelim İzmirde bir gün yaşattığınız için teşekkürler ayağınıza sağlık.

burl bunu beğendi.
  5. burl

burl Üye

Seviye:
    gezip gördüğüm ne yerler var. maalesef işlerimin yoğun olmasından dolayı koyamadım bunları.
    bu arada size katılıyorum, maşallah heryeri güzel İzmirimin :)

6. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tatlı rampa,
    güzel manzaralar,
    yakışıklı fotolar...

Foto çeken ellerinize, pedal çeviren dizlenize sağlık olsun.
    Tebrik ve teşekkürle.

burl bunu beğendi.
  7. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    bana haber vermediniz alıcağınız olsun.niye bana haber vermediniz abi yaavv. siz beni beyenmiyo musunuz:) .neyse görüşürüz bakalım hadi.

8. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Harika bir gezi olmuş. Her ne kadar 30 km rampa çıkılmış olsada değmiştir. Fotoğraflar çok güzel. Ellerinize sağlık.
    2. Bölümü sabırsızlık ile bekliyoruz...

Sevgiler...

burl bunu beğendi.
  9. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ellerinize saglık İzmir in gizlenmiş yerlerini ortaya çıkarmışşsınız. Ayrıca gösterdiginiz çabalara ve fotograflara bir teşekkür de benden;).. 2.Bölüm de görüşmek üzere..

burl bunu beğendi.
  10. burl

burl Üye

Seviye:
    Gökhan kusura bakma. 1 hafta boyunca msn'de gördüğüm herkese söyledim. gördüklerinize de iletin diye. hem sevmess olur muyuz hiç?? sen nerdesin bunca zaman??:boese157:

simpleman bunu beğendi.
  11. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    çok güzel olmuş...ayağınıza sağlık...

burl bunu beğendi.
  12. dogac

dogac Yeni Üye

Seviye:
    Selam Atilla ve Hakan ile beraber güzel bir gezi olmuş ne demeli haberim olsa bende katılırdım.Umarım bundan sonra haber verirsiniz.Alpay

13. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kardeşim yeni bisikletin hayırlı olsun. Çok güzel bir gezi yapmışsınız. Rampalar oldukça sağlammış.:)
    Davet geldi Atilla abi'den fakat iş güç gelemedik.
    Görüşmek üzere. Hoşçakal.

14. burl

burl Üye

Seviye:
    Elbette haber veririz:) Anlamadığım bişi var. Karagöl'e gideceğimizi yedi cihan duydu gelmek isteyenler duymadı:Ahhh-1660

15. ninja

ninja Üye

Seviye:
    Güzel bir tur tebrik ediyorum tura katılan herkesi..Karagöl'ün rampaları çok dik ve yorucu değildir.Fakat Evka 4 arkasından izledğiniz yol oldukça güzel ve uzunmuş en kısa zamanda aynı yolu bende deneyeceğim.iyi turlar...
    Uzun zamandır izmir bsd üyelerinin de bulunduğu gruplardan geliyor gezi haberleri.Foruma üye olupta tur yapan başka izmir li yokmu acaba merak ettim doğrusu....

burl bunu beğendi.
  16. burl

burl Üye

Seviye:
    teşekkür ederim nail. artık darısı yeni bisiklet alacakarın başına. aslında yol tam senin sevdiğin kıvamdaydı ama, işten gelemedin.:in: bi dahakine bekleriz ;)

Nail USANMAZ bunu beğendi.
  17. burl

burl Üye

Seviye:
    teşekkür ederim. daha önceden örnekköy tarafından gittiysen evet orası bornovadan giden yola göre çok daha düşük eğimde kalıyor. eğer toprak ve tırmanışı seviyorsan bu gittiğimiz yolu çok beğeneceksin diyebilirim. yolun uzun olmasını istersen eğridere köyü muhtalığına varmadan sol tarafta kalan staddan geç, aşağıya sal, sonra şantiyeye değilde oraya varmadan sağa doğru giden yol var. doğrudan tırmanış. girmek yasaktır kapısından içeri gir. sonra yolu takip et. bol tırmanışlarla beraber vericilere ulaşırsın. sonrasını bulursun zaten;)

bu arada sorunun cevabı: elbette gezen birçok arkadaşımız var. herkes haftasonu bi yerlerde geziyor. öyleki bazen denk gelebiliyoruz.
    mesela athletic arkadaşımız çok gezer:) tüm gezilerini foruma koysa, forumun yarısını işgal eder :)

18. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel gezinmişsiniz. Nail, bir gün beni de çağırın ben de gelirim (ama en arkadan :) (maşallah öyle bir göbek yaptım ki 2 ton)

19. burl

burl Üye

Seviye:
    işte şimdi zaman o göbeği eritme zamanı;) yoksa o göbeğin suçlusu Nail'in yaptığı güzel pizzalar mı???:) bi bağlantımız olsa sizede haber verirdik. Forum da Nail'le bol bol atışmışsınız. Nail'in arkadaşı bizim de arkadaşımızdır. bisikleti seven herkes bizim arkadaşımızdır. görüşmek üzere hoşçakalın:in:

NOT: bu arada merak etmeyin, geride kimseyi bırakmıyoruz;)

20. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Pasa sagolasin :) Nail benim ilk tur arkadasim. Zamaninda (ortaokul zamanlari miydi yahu) hic parasiz, malzemesiz İzmir'i gezerdik bisikletle. (aileden gizli)

Hala unutmam, bir gün benim lastik patladi, ara tara zar zor bir lastikçi bulduk. (ama ufak bir problem var, para yok) Adam da nemrut çıktı (nuh diyor peygamber demiyor, kolumda dandik bir casio saat var, diyorum bak bunu vereyim, sonra parayi getirir saati alirim, yok) fesuphanallah.. Neyse en sonunda tamam dedi yaparım, parasını sonra getirirsiniz. Ama ne yazık ki oyle sapa bir yer ki, adamın yerini bulamadim bir daha, aradan seneler gecti bir daha gezineyim oralari dedim, hani hak gecmesin, ama yok oglu yok. Belki de kapatti gitti, hakkini helal etsin artik dedim, ne diyeyim.)

Bir gün de yaz sicaginda ben takla atmistim bisikletle ve hendege dusmustum (Nail sagolsun bir kamyonun onune atladiydi, ben de ona bakinip bagirinirken "Naillll dikkat et şeklinde" kafami cevirmemle İzmir tabelasini gordum ve yanlislikla on frene fazla asilmamla kendimi hendekte buldum, ne jant kaldi, ne omuz) Peheeyy ne günlerdi :)

Nail USANMAZ bunu beğendi.