İzmir/Karaburun Gezi Tavsiyesi

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Herkese merhaba, bu yaz İzmir Balçova'dan çıkıp Karaburun'a oradan da Çeşme'ye bir tur yapmak istiyoruz arkadaşlarla ancak daha önce hiç Karaburun'a uğramadığımız için güzel bir yer olduğu dışında daha çok bir bilgimiz bulunmamakta :D
Gezinin asıl amacı keyifli zaman geçirmek olduğu için pek bir acelemiz yok. Kesinlikle şuraya gitmelisin, şurada şunu tatmalısın, şurada gecelemek için uygun olur gibi bütün deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum.
Işıklar Gazisi

Scudo

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@nonsteril İş başa düştü hocam görünüşe göre. Neyse araştırmalarımı ve İnş. geziyi de günü geldikçe paylaşma imkanımız olur.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Işıklar Gazisi Ben de Mayıs ayında cuma-cumartesi-pazar olmak üzere üç gün sürecek Karaburun turu yapmayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle Karaburun dan sonra ildira geçecek şekilde yarımadayı gezeceğim.
Bildiğim kadarıyla sağlam yokuşlar var :)
Paylaşımı forumdan yaparım.

Emre Semerci

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
b'Twin
Gittiniz mi?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
balıklıova dan sonra yokuşlar başlıyor, mordoğan çıkışına kadar, karaburun yokuşları ise daha zorlu. yalnız mordoğan karaburun yolu en son baya bi bozuktu, şimdi ne durumda bilmiyorum ama 23 lastikle gitmek istemezsiniz. ayrıca gün batımında gitmek daha keyifli olabilir, gece yolda pek araç olmuyor

• Beğen
Tepkiler: Emre Semerci

Lanslord

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba
Vapurla mordoğana geçip oradan şehir bisikletimizle (2 kişi) konak vapur iskelesine gitmeyi planlıyoruz. Yol durumu nasıl acaba zorluk derecesi yaklaşık 85 km olarak gösteriliyor. Teşekkürler

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Lanslord
Yol çok güzel yer yer soğuk asfalt ama geneli güzel,deniz kıyısının manzaranın tadını çıkarın,ama özellikle yeni yolu tercih etmeyin,eski yol araç trafiği bakımından daha rahat,ara ara yükseltiler sizi zorlamaz 200mt tırmanıp yine inişe geçiyorsunuz öyle tatlı rampalar var,hafta sonu yol yoğun hafta içi ve sabah saatleri sakin ama vapur birtek pazarları var diye biliyorum sağlıkla pedallayın.

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu cumartesi,Kemalpaşa'dan hareket edip Karaburunda ki akdağa tırmanmayı düşünüyorum. 138km Karaburun artı 20 km de akdağ tırmanışı. Ordan da Çeşme'ye geçeceğim.

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Lanslord Konaktan mı vapurla geçeceksiniz? Ardından tekrar Konağa doğru mu?

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Lanslord Hangi gün düşünüyorsunuz?

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Ben bu cumartesi,Kemalpaşa'dan hareket edip Karaburunda ki akdağa tırmanmayı düşünüyorum. 138km Karaburun artı 20 km de akdağ tırmanışı. Ordan da Çeşme'ye geçeceğim.
Tebrik ederim yaz günü büyük cesaret karaburun merkezden sonra güzergah üzerinde 1-2 nokta harici su yok bu mevsimde yılan da olabilir yolda bilginiz olsun size de kolaylıklar dilerim

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tebrik ederim yaz günü büyük cesaret karaburun merkezden sonra güzergah üzerinde 1-2 nokta harici su yok bu mevsimde yılan da olabilir yolda bilginiz olsun size de kolaylıklar dilerim
Teşekkür ederim. Su ile ilgili sıkıntı olduğunu biliyorum. Ama açıkçası karagölü zorlanmadan çıktım burada da çok zorlanacagimi zannetmiyorum. Tabi karagol yolunda su sıkıntısı yoktu. Bir aksilik olmazsa bu cumartesi belli olacak.

Lanslord

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@safex pazar günü ama netleştiremedik daha 🤔