Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-İzban

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Fatih.Tıkır tarafından paylaşıldı.

1. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Bildiğiniz üzere izban ve metroya bisiklet ile binemiyoruz. Zaten metronun içi izbana göre daha küçük olduğundan o biraz zor ama İZban buna müsait. o yüzden sizden ricam bu linke;http://www.izban.com.tr/Sayfalar/Iletisim.aspx ve ya istasyonlardaki dilek şikayet kutularına bu yönde mesaj yazmanız. Bu tür işler ancak bir araya gelmekle olabilir bu yüzden ilgilenmeniz hepimizin yararına olacaktır. ayrıca bu konuyada(http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=46134) destek verirseniz ve oraya göndereceğiniz mesaja izbanıda eklerseniz belki süreç etkili ve hızlı ilerler. hepinize teşekkür ediyorum...

2. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İzban ile her sabah işe gidiyorum ve mülteci gibi götürüyor bizi sıkış tepiş, bisiklete müsade edeceklerini sanmıyorum olsada hafta sonu olabilir dilek ve şikayet kutusuna yazarım yinede.

seçkin erden bunu beğendi.
  3. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Dediğiniz gibi sabahları bisikletle izbana binmek belki diğer insanlara saygısızlık olur. ama diğer zamanlarda izban bomboş gidip geliyor.

4. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bir İzmir'li olarak destelememek ayıp olur.lakin bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum,
    naçizane izah edeyim, lütfen aşağıda yazacağım yazı siyası boyuta çekilmesin,amacım üzüm yemek.
    sayın Belediyemiz önce yapması gerekenleri bir yapsın.
    http://www.izmir.bel.tr/Projelerb.asp?pID=78
    bu linke bir bakın,Bornovada oturuyorum ve 24.5 km lik parkuru yıllardır bekliyorum.
    İzmir de bisiklete binmek denilince,galiba sayın yetkililer şunu anlıyor:
    1-körfezin etrafında gezi.
    2-metro,izban ve bunun gibi ulaşım araçlarına bisikletle girilmez.
    3-koca adamlar bisiklete mi biner.

5. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    verdiğiniz linktede dediği gibi 'düşünülüyor' sadece düşünürler zaten...

6. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    verdiğiniz linktede dediği gibi 'düşünülüyor' sadece düşünürler zaten...
    Sabah şirinyer metroya bıraktığım bisikletin dış lastiği sökülmüş iç lastiği patlatılmış. hiç kimse demiyormu sen ne yapıyorsun diye.

7. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    demezler malesef ... herkes sadece kendi malına zarar gelmesin diye bakıyor bisikletten ne istiyorsunuz allah'ın belası soysuzlar ulan bir kerede denk getir allah'ım yaa ambulans gelene kadar hastanelik edelim şunları

8. -OnuR-

-OnuR- Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Devlet benzin satıp para kazanacak kaldıki bisiklet yollarını geliştirsin dünyada en pahalı benzin bizim ülkemizde bisikleti kim takar Türkiye'de bisiklet yollarını ileride torunlarımız görür belki...

4 tekerli azrailler ve yolun en sağına parkeden dingiller oldukça bu şehirde bisikletin tadı yok...

Fatih.Tıkır bisikletine yapılan saldırı için üzüldüm gerçekten ne isterler bisikletten arkadaş. Reşit abininde dediği gibi kafa göz dalmak lazım bunlara...

9. Fatih.Tıkır

Fatih.Tıkır Yeni Üye

Seviye:
    Bende anlamadım. Suç sadece bu saçmalığı yapanda değil yaptıranda. Ya oraya insanlar bisikletini motorunu koyuyor. ne olur sanki oraya bir kamera koysanız ya da ne bileyim kapalı bir alan yapsanız. Türkiyede zihniyet şu; sadece çoğunluk vardır gerisini yok say gitsin.

10. Erdal Duzkan

Erdal Duzkan Yeni Üye

İZBAN artık belli saatlerde bisiklete izin veriyor. Çok çaba sarfettik en sonunda oldu. emeği geçen arkadaşlara ve yetkili kişilere teşekkürler.

11. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:

Evren Uyanık, ersen t. ve Serkan.Ç. bunu beğendi.
  12. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    insiyatif durumu kötü olmuş ama buda bir gelişme

13. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bence sadece çok kalabalık olursa müdahale edilir.Artık izin çıkmış önemli olan bu.Çok kalabalıkta zaten binmeye çalışmak da iyi fikir değil.İçeride vatandaşla papaz olunur,stresli bir yolculuk olur.

Burada bence yapılması gereken çok önemli bir şey daha var.Bisikletin girebileceği vagonlara büyük işaretler ve yazılarla o vagonda bisiklet olabileceği belirtilmeli ki diğer yolcularla sürtüşme yaşanmasın. Aynı uyarı işaretleri ve yazılar istasyonda da olmalı.

Şartları tekrar okudum."Şurası yanlış, böyle olmalıydı" diyebileceğim bir şey yok kendi adıma. Gerçekten gayet mantıklı bir anlaşma olmuş.Çaba sarf eden ve bu kararı alanları da tebrik ediyorum.

14. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ama afişte kalabalık anlarda demiyor...

15. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Uygulamaya bakarız.Kasıtlı olarak istasyona almama durumları olursa önceki eylemdekilerin 3 katı bir gurupla gideriz :)

seçkin erden ve Hulki Bademoglu bunu beğendi.
  16. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bunun için uyanık olalım bu kazanılmış hakkımızı kaptırmayalım, sahip çıkalım. "Yassah hemşerim" diye kapıda dikilen olursa hemen bisikleti dışarıda bir yere kilitleyip istasyona girelim. İstasyonun ve gelen vagonların durumuna bakalım.Yanımızda fotoğraf çekebileceğimiz bir cihaz varsa fotoğraf çekip buradan paylaşalım.

Saat konusundaki kısıtlama ileride umarım tamamen kaldırılır.Şu haliyle daha çok hobici yararlanır bu hizmetten.Ulaşımın parçası olabilmesi için saat kısıtlaması olmamalı.

17. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    başarı ile sonlanan bu süreçte emek veren desteğini esirgemeyen herkese öncelikle teşekkür ediyorum bundan sonra yapılması gereken kural ve talimatlara harfiyen uymaktır yani hakkımız olanı aldık şimdi koruyabilmek için mücadele edelim şimdi önemli olan bize çıkan bu yasal izin için yetkilileri asla pişman etmemeliyiz benim kanaatim gerçekten ihtiyacı olanların metro ve izbanı kullanmaları yönünde olacak yani sırf deneme amaçlı aceba nasıl oluyor ya da benzeri durumlar için değil gerçekten evinden uzakta olan yorgunluktan ya da bir mekanik aksaklık sebebiyle bisikletini o an için kullanamayan yoldaşlarımızın tren ile seyahat etmeleri hem sınırlı sayıda bisiklet alabilecek vagon için gerekli yerin kolaylıkla bulunmasını sağlar hemde bizler için akıllara gelebilecek ''bir izin verdik iyiki şimdi hepsi hücum ediyor'' düşüncesinin de böylelikle önüne geçmiş olunur

18. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:

Ben buna katılmıyorum.İsteyen istediği gibi kullanabilir.

seçkin erden ve Hulki Bademoglu bunu beğendi.
  19. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    görüşünüze saygı duyarım ben düşüncemi paylaşmak istedim sadece biraz daha netleştirebilirim belki doğru ifade edemedim asıl niyetimi
    şimdi ben evime pek çok yokuşu zorlanmadan çıkıp gidebiliyorken neden metroyu kullanayım ki benim yerime gerçekten eve dönüşünde zorlanan yada lastiği patlayan fakat onaramayan bir kardeşim ya da büyüğüm metroyu kullansa zaten vagonda bulunan sınırlı kontenjandan o faydalansa daha iyi olmazmı ? asıl düşüncem bu ve benzeri şeyler di teşekkürler

seçkin erden, ersen t. ve ASinanB bunu beğendi.
  20. Erdal Duzkan

Erdal Duzkan Yeni Üye

Haftasonu Aliağa turumuz vardı izbanı kullanamadım. Fakat ilk fırsatta belki de bugün akşam kullanmayı düşünüyorum. yılbaşı programına bisiklettle bile gidebilirim. Kesinlikle sağduyulu ve elimizden geldiği kadar anlayışlı olmalıyız düşüncesindeyim. Gündüz saatlerinde yolcular belki rahatsızlıklarını dile getirebiliriler. Çok ufak sorunlar çıkabilir ancak artık izban ve izmir metro bu saatten sonra bu kararından vazgeçmez diye düşünüyorum. sonuç olarak hepimize hayırlı olsun.