izmir içi kısa bi tur.. yolu bilen eden ? önerileriniz ekliyecekleriniz..

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
selamlar...böyle bir planım var kabataslak. en yakın zamanda yapacağım.. yolu bilen eden ? herhangi bir önerisi olan arkadaş ya da katılmak isteyen pedaldaş olursa çok memnun olurum :)

kısaca: eskifoça dan feribot ile mordoğana gidiş ordan köy yolları bağlantısı ile çeşmeye geçiş.. ( foça - mordoğan - balıklıova köyü - ıldır köyü - kaya prestiga sunshine - çeşme mahelleleri ve çeşme )

http://img515.imageshack.us/img515/9389/rotak.jpg

Scudo

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Balıklıova'ya gitmiştim 2 3 kere. Balıklıova mordoğan arası yol bazı yerlerde çok daralıyor ve virajlı dikkatli olmanı tavsiye ederim. Tabi en son gittiğimde 5 sene önceydi yollar yenilenmiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: osman922

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
oo çok iyi gidilebilir bir yol demek ki. balıklıovaya kadar tamam ordan sonrası asıl merak konum aslında :( balıklıovadan ıldır köyüne geçiş yolu gidilebilir mi acep.. yoksa mecburen balıklıovadan aşağı sarkığ izmir-çeşme otoyolundan gitmem gerekecek

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Şu anda yeni yol yapılıyor. Araç trafiğine kapalı ancak MTB'yle rahatça gidilebilir gibi gözüktüğünü söyleyebilirim her hafta oradan geçen biri olarak. Ben İzmir-Mordoğan yapmıştım sabah 5:30'da yola çıkarak. O saatte araç olmadı ama vakit geçtikçe arabaların sayısı arttı, dikkat edin derim.

Balıklıova'dan bahsettiğiniz yöne doğru bi yol çıkıyor ama o yol Çeşme tarafına gidiyor mu bilmem. Ama Karaburun'a gittiğini biliyorum... Bence yolu bilmiyorsanız Balıklıova - Gülbahçe - İYTE'nin ordan eski Çeşme yoluna girip devam etmeniz sağlıklı olur

• Beğen

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
bende de mtb var zaten bu çok iyi haber :) araçlar konusunu dikkate alıcam tabi. bu arada yol çeşme tarafına gidiyor evet ama köyler üzerinden onun için şüpheliyim :/ yolu da bilmiyorum ancak uzatmakta istemiyorum napsam bilemedim :( risk almak garip olur bisikletle geri dönmek bilirsiniz zor olur

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Sora sora gidersin bence yaa hem gezmis olursun. Öteki yol çok sıkıcı

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
aynen öyle yapıcam artık :) yarın bi karaburun mordoğan yapıcam orda halka sorarım salı günü de çeşmeye :) kesinleşti artık

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Bu teklifi 2 hafta evvel yapaydiniz hadi gidiyoruz derdim. Benzer bir konuda acmistim hatta. Eski foca cesme diye.
Bisikletim de yanimdaydi. Size iyi yolculuklar.Geziyi mutlaka paylasin. Seneye synini yapicam. Belki beraber yapariz genisletip.

yolcu...

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Trek
balıklıova çeşme yolu açık ve bisiklet için çok güzel bir parkur..iyi yolculuklar.

• Beğen

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
@cenktamay

ah ya gerçekten görmedim görsem kesin giderdik eskifoçadayım çünkü :( bidahaki sefere artık. gidince fotoları yayınlıcam ama sanırsam bayram sonrasına sarkıcak

osman922

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Nishiki
@ibrahim taş

bu iyi haber işte yoksa 20 km artıyor yol :)

Tepki
1
Bisiklet
Specialized
Çok iyi tur. Rotandaki yollar bisiklet için epey uygun. Bir dahaki sefere katılmak isterim. Selamlarr