Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir içi güzergah ve yol tavsiyesi?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında A.Aral tarafından paylaşıldı.

1. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    merhabalar herkese. geçen hafta ilk yol bisikletimi aldım sonunda :) klasik güzergahım olan bostanlı-doğal yaşam parkı yaptım 2 kere. artık çok sıkmaya başladı sasalı yolu maalesef. siz tecrübeli arkadaşlardan çok uzun olmayan güzel güzergah tavsiyesi bekliyorum.
    izmirli arkadaşların bildiği gibi sahil şeridinde bisiklet yolu var. ama gördüğüm kadarıyla bir çok yol bisikletçisi bu bisiklet yolu yerine normal araba yolunu tercih ediyor. benim diğer sıkıntımda, tek başıma bu yollara bisikletle çıkmaya korkuyorum. tehlikeli geliyor ve tabii ki yolda nasıl davranmam gerektiğine nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. daha doğrusu izmirde nerelerde, hangi yollarda bisiklet sürülür, hangileri tehlikeli hangileri güvenli bilmiyorum. stravada insanların güzerdahlarına bakıyorum. örnek vermek gerekirse karşıyaka-alsancak güzergaha. ama altınyolda bisiklet yolu mu tercih edilmiş normal yol mu bilemiyorum haliyle. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

2. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Üçkuyulara geçip vapurla, urlaya pedallayabilirsin..
    Stravadan ekle beni.. Rotalar var

3. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    evet feribot kullanmak iyi fikir onun dışında biraz alıştıktan sonra kendi ayarında birilerini bul ve grup sürüşleri yap seni geliştirecektir. ben ise İzmir'de bisiklet yolunu hiç kullanmıyorum diyebilirim yol bisikleti yolda sürülür ;)

4. A.Aral

A.Aral Yeni Üye

Seviye:
    bende çıkabildiğim yerlerde yola çıkmaya çalışıyorum. mesela bu aralar Alsancak iskele- Üçkuyular iskele yapmayı planlıyorum ama sahil yolundan gitmeyi gözüm yemiyor :D sizin İzmir'de tavsiye edebileceğiniz sık kullandığınız güzergahlar var mı?