Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Göztepe'de bisiklet yoluna araba uçtu

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında ersen t. tarafından paylaşıldı.

1. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Olay geçtiğimiz Pazar günü öğleden sonra saatlerinde yaya trafiğinin çok yoğun olduğu bir noktada yaşandı.Çarpışma sesinden sonra arabanın takla atarak bisiklet yolu ve yaya alanına uçtuğunu canlı olarak gördüm.Çünkü 30 saniye önce 100 metre gerisindeki banklarda durup mola vermiş su içiyordum.Araç takla atarak deniz kenarındaki beton bariyere vurup ters halde kaldı.Denize birisi düştü.Orada çoluk çocuk bir sürü yaya vardı, balık tutanlar vardı.Aklım gitti! Denize düşeni hemen birisi suya atlayıp çıkardı.Kimse o kişi helal olsun.Bir anda yoğun kalabalık toplandı orada.Ben gittiğimde ters dönmüş araçta halen bangır bangır azer bülbül çalıyordu.Tam maganda arabası.Umarım sürücü ölür diye yüksek sesle söylendim hatta oralarda.Küçük kızı ve eşiyle dolaşmaya çıkmış bir adam sürekli olarak sürücüye "o. çocuğu" diye küfür ediyordu.O sürücü kimse yaralandığına şükretsin çünkü eğer ayakta olsaydı linç olacaktı orada.Milletteki öfkeyi tepkiyi bizzat gördüm.Aynı şeyleri bende hissettim.Böyle adilik böyle hayvanlık olmaz hakikaten.O noktada kaza yapılacak hiçbir şey yok.Hayvan herif müziği açmış, önüne değil kim bilir nereye bakıyordu..Birkaç hafta önce de yine oralarda motorla dolaşan başka bir hayvanıda ben uyarmıştım.Önce takmadı.İleride yol kenarında duran trafik polislerinin yanına gidince baktım hemen fırladı dışarı it herif.
    Kazanın bir fotosu, internet haber sitelerinden birisinden buldum.Bisiklet yolu tabelasına dikkat:
    Kazanın haberi:http://www.egedesonsoz.com/haber/Goztepe-sahilinde-faciadan-donuldu-8-yarali/829265

Ferhat Şener ve Artık Yok bunu beğendi.
  2. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/200140_197491893624433_2110636_n.jpg
    orada hele ki her pazar çok sayıda insan olur dinlenmeye , yürüyüşe , gezmeye çıkarlar pek çok bisikletsever arkadaşımızın sıklıkla tercih ettiği bir yoldur en azından kimsenin hayatını kaybetmemiş olması sevindirici böyle iki ayaklı hayvanlar yüzünden pek çok kişi risk altınta yaşıyor hergün yolda ilerlerken hesapladığım onlarca olsalık içine bu durumuda ilave ediyorum şimdi bisiklet tabelasının tam yanına şöyle birşey lazım

ersen t. bunu beğendi.
  3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    katılıyorum.

ersen t. bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Böyleleri kimseye zarar vermeden kendileri öldükleri zaman hiç üzülmüyorum, en azından başkalarının canına mâl olacaklarına kendi canları ile ödesinler. Çevreden kimseye bir şey olmamış olması da iyi bir haber.

ersen t. bunu beğendi.
  5. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Kimseye bişey olmaması büyük bir şans. Yoksa o kasada en az 5 kişide ölebilirdi.

ersen t. bunu beğendi.
  6. Devrim Uyanık

Devrim Uyanık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ölüm bedduası biraz abartı bence. Terbiyesizlik, saygısızlık, başkalarının hayatını tehlikeye atacak derecede dikkatsizlik umarsızlık karşısında bile duruşumuzu korumalıyız.

7. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun İzmirlilere. O yola tek radar yetmez herkes özelliklede bu tipler radarın göztepe köprüsünün altında olduğunu biliyor. Yol boyu mobese kameraları yerleştilip bu tipler tespit edilip cezalar evlerine postalanmalı. Yeni yılda cezaların ikiye katlanacak olması beni biraz olsun umutlandırıyor.

ersen t. bunu beğendi.
  8. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Allah şaşırtmasın da,ne desem boş.Kanun yok,herşeyden önce saygı yok!.Geçmiş Olsun.

Hayırlısı Türkiye...

ersen t. bunu beğendi.
  9. Enes Düzgören

Enes Düzgören Aktif Üye

Seviye:
    Kim bilir belki adamında haklı bir yanı vardır. Bence bu kadar abartmamak lazım. Beddua, hakaret filan... Adamın yaşadıklarına, ortamına vermek lazım yaptıklarını.

10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Aslında bu kazada 8 yaralı var.Denize düşen kişi orada balık tutan 55 yaşında bir adam.Bacakları kırılmış ve hayati tehlikesi var deniyor haberde.

Su içerken, pembe renkli küçük bisikletiyle ve başında kaskıyla 8 yaşlarında küçük bir kız çocuğu ve ailesi geçmişti o tarafa doğru.Hatta arabanın altında kaldılar zannettim, başımdan aşağı kaynar sular döküldü! Gerçekten çok kötü bir his.

11. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Allah korusun inşallah böyle bir şey yaşamazsınız ama bir yakınınız böyle bir tip tarafından ezildiğinin haberini alıp hastaneye gittiğiniz de bu yazdıklarınızı hatırlarsınız inşallah.

Çok kötü bir kaza.

ersen t. ve Doğukan Aksu bunu beğendi.
  12. bülent kara

bülent kara Aktif Üye

Seviye:
    Buna benzer ..........ler ne yazık ki her yerde var. Arabaları kim bilir ne sanıyorlar. Aslında bir kola kutusu içinde yolculuk yapmaktan daha güvenli değil. Sadece kendi kafalarını kırsalar dönüp bakmam bile ama başkalarına zarar vermelerinden hep ürkmüşümdür. Oradakilere büyük geçmiş olsun.

ersen t. bunu beğendi.
  13. ysufdran

ysufdran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

bencede malesef SAYGI YOK!.. bırak bisikletliyi, sürücülerin birbirlerine saygıları yok malesef...

genede "bir musibet bin nasihatten evladır" sırrınca, bu kazanın başrol oyuncusu umarım dersini almıştır...