Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izmir foça günlük gezi-tur güzergahı tavsiyeleri

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında İbrahim Eren tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba. bayramdan sonra 10 gün izmir foçada olacağım. izmirli olan ve izmiri iyi bilen arkadaşlardan ricam izmir foça taraflarında bu 10 gün tatil süremde bisikletten kopmamak adına günlük 3-4 saat sürüş yapabileceğim güzergahlar önerebilir misiniz? şimdiden teşekkürler...

2. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Eski Foça ile Yeni foça arası yaklaşık 20-25 km civarında ormanlık bir sahil yoludur. Manzarası çok güzeldir .
    Yaklaşık 20-25 km civarında bol inişli çıkışlı bir güzergah. Bence bisiklet sürmek için oldukça ideal bir yol.

Foça'ya gitmişken Liman restorana uğrayıp yoğurtlu gopez balığı yemeyi unutmayın.(evet, yoğurtlu balık.)

3. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bu arada bisikletim sedona321. şehir-tur bisikleti. ormanlık alanda bu bisikleti kullanbilir miyim sorun yasar mıyım acaba ? ender bey... foçada günlük gezi ve yemek için gidilecek yer tavsiyelerinize de açığım bu arada...

4. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Yol ormanlık derken, orman ve deniz manzaralı demek istedim. Yoksa bisikleti süreceğiniz yol asfalt. Sedona 321'inizle keyfini çıkara çıkara gidersiniz.
    Şimdi asıl otantik ve orjinal olan Eski Foça. Eski rum yerleşim yeri olduğundan taş evlerin en güzellerini görebileceğin bir yerdir.
    Küçük bir yer ve hayat hemen hemen liman çevresinde toplanmış. Liman çevresinde barlar, restoranlar, cafeler dizilmiştir ve çok şirin ve nezih bir yerdir.
    Denizi de durgun ve temizdir.
    Yeme içmeye gelirsek, liman çevresindeki herhangi bir mekana gönül rahatlığıyla oturabilirsiniz. Ancak, Liman restoranı tavsiye etmemin nedeni, kendi icadı ve dünyada tek olan "yoğurtlu gopez balığı"dır. Seversin sevmezsin bilemem ama denemeni tavsiye ederim.
    Sevmezsen kulaklarımı çınlatma ama:)

5. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    eyvallah ender hocam teşekkürler...

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    keşke benimde adam gibi bi bisikletim olsaydıda bende gelseydim foçaya :( :agla:

7. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    hocam bisikletin iyi olması çok da önemli değil. yeter ki siz karar vermeye gelin bence. bekleriz :)

8. Yigit Kurt

Yigit Kurt Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence foca.dan bergama, dikili, candarli turlari yapanilirsiniz. Cok da keyifli olacaktir. Googlemap den kolayca bakabilirsin .

9. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Eski foça yeni foça turu yaptım. Gidiş dönüş molalar dahil yakLaşık 3.5 saat civarında sürdü. Yalnız güzergah oldukça yorucu. Bu kadar arka arkaya inişli çıkışli bi arazi görmemiştim şimdiye kadar. dizlerim 2_3 gundur baya agridi dogrusu. Sonrasında foça_MENEMEN güzergahı deneyeyim dedim ama o da oldukça yorucu göründu gozume. özellikle geri dönüş yani menemen_foça çok zorlayıcı olacaktır diye dusundum ve focadan ciktiktan 10 km sonra geri dondum. Sonuc olarak Focada tur yapmak için ideal bi arazi yok denecek kadar az desem yeridir diye düşünüyorum şahsen. Bu arada foça gerçekten çok güzel ve kafa dinlenebilecek bi yer. Kale cafe, giritli nazmi usta dondurması şimdilik aklımda kalanlar. Tekne turu da harikaydı.