Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Izmir-dumlupinar-antalya Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mkarakus72 tarafından paylaşıldı.

1. mkarakus72

mkarakus72 Misafir

20 Nisan- 27 Nisan 2008
    6 günde 666 km
    İzmir-Dumlupınar-Antalya
    Bisiklet Turu

Dumlupınar Gazi İlköğretim okulunda eğitim gören 100 çocuğumuza kışlık mont ve ayakkabı, okul ihtiyaçları için almanya’dan sponsorlar vasıtasıyla temin edilen maddi yardımların 23 Nisan Çocuk Bayramında hediye edilmesi...

Amaç: “6 günde 666 Kilometre - Pedallar Çocuklarımız için dönecek...“

Uzun zamandir bu Bisiklet Turunun hayaliyle sanki ic ice yasiyordum..Günün birinde mutlaka memleketimde uzun bir bisiklet turu yapmak icin adeta cirpiniyordum. En sonunda bu hayalimi ne pahasina olursa olsun yapmaya karar verdim. Böylece 20 Nisan’dan 27 Nisan 2008 Izmir baslangic noktasi, dogum yerim olan Kütahya`nin Dumlupinar İlçesi bitis noktasi Antalya olmak üzere bu turu yapmak icin yola cikmis bulunuyorum. Siz İzmir Bisiklet Derneginin yapmis oldugu turlar benim icin güzel bir örnek teskil etmekteydi. Bu tura katilmak isteyen arkadaslara derneginiz vasitasiyla haberlendirmeniz bizi son derece memnun edecektir.Bu turla beraber sporun birlestirici güzelliklerini hep beraber yasamaktan kivanc duyacagiz. Gececegimiz şehir, ilçe ve köylerdeki güzel, misafirperver insanimizi daha yakindan tanima, cevre güzelliklerini fotoğraf ve filmlere aktararak, yaşadığım Günzburg ve çevresinde sergiler vasitasiyla tanitimlarini yapmak olanagina sahip olacagiz.

YAŞAR KARAÇAM /Almanya

Almanya'da yaşayan Yaşar beyin memleketi Dumlupınar'daki okullar için yapmayı planladığı bisiklet turuna derneğimiz destek ve sponsor olmaktadır. Bu tura katılmak isteyen üyelerimizin gezi@izmirbisiklet.org adresine mail atmaları gerekmektedir.

İZMİR BİSİKLET DERNEĞİ

TUR GÜZERGAHI
    672 km IZMIR-DUMLUPINAR-ANTALYA

20.NISAN PAZAR ALMANYA´DAN IZMIRE UCUS
    14:25 – 18:25 PAZAR IZMIRDE KONAKLAMA:

1) 21. NISAN PAZARTESI
    IZMIR- BORNOVA´dan Saat 07:00`de Tura Baslama Saati

1 Gün Güzergah:
    IZMIR- BORNOVA-BELKAHVE-TURGUTLU-DERBENT-AHMETLI-SARTMAHMUT-SALIHLI-DEMIRKÖPRÜ- DOMBAYLI-ÜSÜMEN TEPESI-KULA….KULA ´DA GECELEME
    Toplam Mesafe 140 km

2) 22.NISAN SALI
    KULA´dan Saat 07:00 Tura Baslangic Saati

2 Gün Güzergah:
    KULA- SÖNMÜS VOLKAN TEPECIKLERI- KULA PERIBACALARI- YENISEHIR- GÜRE- USAK-ELMA DAGI-CAMYUVA-GÜRLEK-MURAT DAGI-GEDIZ-ILICALAR VE ILICA´DA GECELEME
    Toplam Mesate: 120 KM

3) 23.NISAN CARSAMBA Saat :07:00 Tura Baslama Saati DUMLUPINAR Varis Saati 10:00 olacak sekilde

Güzergah: ILICALAR –
    CUKURÖREN-CAMSU-OYSU-GÖKDAG-DUMLUPINAR
    DUMLUPINAR bütün gün buradaki 23 Nisan Etkinlikleri ve Yardimlarin dagitimi…
    Toplam Mesate: 75 KM

4) 24 NISAN PERSEMBE
    DUMLUPINAR- MURAT DAGI VE CEVRE SEHITLIKLERI GEZI PROGRAMLARI…
    SAAT 12:00 DUMLUPINAR ´DAN CIKIS GÜZERGAH DÜZAGAC-AFYON-KOCATEPE-SANDIKLI…SANDIKLIDA GECELEME
    Toplam Mesate: 112 KM

5) 25. NISAN CUMA
    07:00 SANDIKLI TURA BASLANGIC SAATI- GÜZERGAH DINAR- ISPARTA-AGLASUN-BUCAK- BUCAKTA GECELEME
    Toplam Mesate: 145 KM

6) 26 NISAN BUCAK 07:00 Tura Baslangic Saati
    Güzergah: BUCAK- KACAALILER-ASAR DAGI-KÖSELER-ANTALYA
    Toplam Mesate: 80 KM

7) 26 NISAN ANTALYA VARIS VE GECELEME
    27 NISAN PAZAR Saat: 14:55 Ucagiyla ALMANYA´YA DÖNÜS