İzmir Doruk bisiklet Sezon sonu

Tepki
10
Bisiklet
Bisan
Onlarda sizin telefon numaranız var mı yok mu bilmiyorum ama bisikletin 2. el olması kötü olmuş . Geçmiş olsun , oluyor bu tip şeyler . Benim de başıma gelse ben de üzülürdüm çok . Kısmet değilmiş , her şeyde vardır bir hayır deyip geçmek gerekir bazen . ;)

Scudo
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
arkadaşlar fiyatlar uygun felan değil, hepsi göz boyama, satış taktiği, sistemin geleneksel oyunları bunlar,
burada çok değerli arkadaşlarımız çok az kullanılmış ürünleri neredeyse yarı yarıya veriyor, işte esas kampanya, damping budur, illa sıfır alacam diye ne diye uğraşıyorsunuz, bu cazip ürünler arasından kendinize beğenin bir tane,
bakın bi tane merida var, çok temiz az kullanılmış, 950 ye inmiş, bi tane trek ds 8,3 var o da 1350, daha bunun gibi nice örnek var, napacaksınız doruk seda felan bilmem ney, buradaki arkadaşlar çok güzel ürünler çok güzel fiyatlara, ve üzerinde bir yığın donanım ile beraber, oradan gidip sıfır bisiklet alınca iş bitmiyor ki, donanım için de en az 300-500 daha harcıyacaksınız, değer mi? parası çok olanlara birşey diyemem ama benim bütçem kısıtlı, en iyi ürünü en düşük maliyetle almak isterim

Tolga.Yuzuncu

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Geotech
@Hamit E.

Yani senin paran bizim bisikletlere yetmez demek istemiş.Yalnız "parayla imanın kimde oldugu belli olmaz" sözünü unutmuslar.Mutlaka birisi bir gün hatırlatacaktır.

@vera sungur

Unutmayınki sizin o çok uygun fiyatlı dediğiniz ürünleride bu arkadaslar bu bahsi gecen dükkanlardan yada sitelerden sıfır olarak aldılar. Onlar sıfır alıp sattıgı için bizler uygun fiyatlı alabiliyoruz.

mete semiz

Üye
Tepki
28
İsim
Mete Semiz
Bisiklet
Fuji
Selam; konuyu belki uzatıyorum ama bence Doruk Bisiklet'e biraz haksızlık ediliyor. Ben hikayemi anlatayım siz karar verin.

İlk bisikletimi almak için epey uzun araştırmalar yapmıştım. Şehir bisikleti almaya karar verdim. Hem tura çıkabilirdim hem de işe gidip gelebilirdim. Bir pazar günü ki tek boş günüm o gün. Doruk Bisiklet'e telefon ettim. Carraro bisiklet istediğimi söyledim çünkü onu almaya karar vermiştim. Olmadığını farklı markalardan istediğime muadil bir bisiklet bulabileceğimi söyledi ve dükkanına davet etti.

Pazar günüydü ve bizden de oldukça uzak olduğundan bisiklet bulamazsak bile deniz kenarında biraz hava alırız diye eşimle beraber Küçükyalı'da bulunan mağazalarına gittik.
O günü hiç unutmam, telefonla görüştüğümüzü hatırlattım, hatırladı. Bisiklet almaya gelmediğimi, sadece görmek için geldiğimi belirttim. Önce bacak boyumu aldılar. Sanırım Bülent Bey'di. İnanılmaz ilgilendi. Her marka hakkında bilgi verdi. Dışarıda sergilenen bisikletlerden boyuma uygun bir tane bulamadık. Bu arada boyum 165 cm. Aradığım Carraro ise boyuma göreydi fakat onlarda yoktu. Diğer bisikletlere bakarak ve ağzımın suyu akarak arkamı dönüp gidecektim ki Mustafa Bey, içeriden bir Fuji 2.1 Absolute çıkardı. Bunu bir deneyin dedi ve verdi elime. Bisikleti çok beğendim. Alacağım ama yanımda o kadar para yok. Pazarlık bile etmedim. Perşembe günü işten izin alabileceğimi o zaman ancak bisikleti alabileceğimi o zamana kadar satmamalarını rica ettim. Kapora bile vermedim. Bülent Bey tamam dedi. Oradan ayrıldık. Salı günü aradım bisikleti satmamışlar. Çarşamba aradım bisiklet hala duruyor. Perşembe öğlen gidip bisikletimi aldım. Tam da dedikleri gibi güzel bir bisiklet çıktı. Hala ona biniyorum. Ve hala yolum o taraflara düşerse mutlaka uğrayıp çaylarını içerim. Oradan daha sonra kask aldım. Memnunum. Tarzınıza göre bisiklet ve ekipman öneriyorlar. Bu da hoşuma gidiyor. Bisikleti biliyorlar.

Bisikletimi almadan önce yine Küçükyalı caddesinde bulunan ve adını hatırlayamadığım bir bisiklet mağazasında bana kütük gibi bir bisiklet satmaya çalışırken satıcı bisikletin ağırlığının önemli olmadığını, ağırlık olayının insanların yanlış bilgilerinden kaynaklandığını söyledi. Arkama bakmadan oradan kaçtım. Böyle satıcılarda var. Bu nedenle Doruk Bisiklet'e haksızlık edildiğini düşünüyorum. Vaktiniz varsa bir gün deneyin, gidin sorun bisiklet almak istediğinizi fakat karar veremediğinizi nelere dikkat etmeniz gerektiğini sorun size hiç üşenmeden anlatacaklardır.

Benim tavsiyem bisiklet veya ekipman alacaksanız araştırın, karar verin ve alın. Nereden aldığınız o kadar önemli değil. Araştıracak vaktiniz mi yok, ya da araştıramıyorsanız o zaman mağaza mağaza gezip soracaksınız, zaten size doğru bilgiyi vereni hemen anlarsınız. Hiç bir şey bilmiyorsanız lütfen satıcıya ukalalık etmeyin, onlarda insan ve saygıyı hak ediyorlar.

Sağlıcakla kalın.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Şu yorumları okuduktan sonra gideceğimi düşünmüyorum.Bu aralar yeni bir yol bisikleti arıyordum almak için değil piyasayı öğreneyim diye bakınıyorum ama Tamam satmayacağız dedikten sonra satmak yalancılıktır, esnaflığa sığmaz.Konuşulan edilen ne var yok biz bilemeyiz ama satmayacağız kelimesi söz dür namus tur.Sahibi çok iyidir,tamam ama çalışanları da o derece geniş olmalıdır. Anlayışsız müşteri gelmiştir anlarım ama profesyonellik, esnaflık bunların hepsini karşılamalıydı. Çağrı merkezinde uzunca bir süre çalıştım 55 dk boyunca 40 liralık faturasına kullandığı halde itiraz eden müşteriler ile uğraştım.Anlayışsız müşterinin ne olduğunu çok iyi bilirim. Ama olan olmuş.Bence üzülmeyin daha iyi si olacaktır mutlaka.

K.Burak

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Giant
Ben Giant Roam 1'i 1500 liraya aldım. %25 indirim vardı Giant ve Scott markalarda.