Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir' den Kütahya' ya 1 günde gitmek...

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kıvanç Pürtelaş tarafından paylaşıldı.

1. Kıvanç Pürtelaş

Kıvanç Pürtelaş Aktif Üye

Seviye:
    Konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum.
    Aklımda bir fikir var ancak gerçekleştirilmesi çok mu zor bilemiyorum.
    İzmir-Kütahya arası 300km kadar.
    Bu mesafeyi sabah çıkıp, akşam hava kararmadan sonlandırmak amacım.
    Önümde 15-16 saat sürem var diye hesapladım(sabah 05:00-akşam 21:00).

12 saat pedal bassam(ortalamayı 25km olarak tutturabilsem) ve 3 saat' de dinlenme(en fazla) olarak...

Bunu gerçekleştirmenin mümkün olup olmadığını düşünüyorum.
    Gitme sebebim abimlerin orada oturuyor olması ve ilginç bir deneyim yaşamak istemem.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Serkan Demir, drumuta ve Ferhat Şener bunu beğendi.
  2. metin bayer

metin bayer Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence çok güzel bir şey düşünüyosun hiç durma derim...

drumuta bunu beğendi.
  3. Kıvanç Pürtelaş

Seviye:
    Bu konuda deneyimi olan kimse yok mu ?

drumuta bunu beğendi.
  4. bicycler

bicycler Aktif Üye

Seviye:
    eğer performansınınız çok iyi olsaydı zaten bu soruyu sormazdınız diye düşünüyorum :rolleyes: , bu yüzden de ortalama 25km/s tutturmanın çok zor olduğunu zannediyorum.
    2 ay önce bisiklete başladım ve evden eve en fazla 150km'lik binişim oldu. mtb ile hiçbirinde ortalama 17km/s'nin üzerine çıkamadım.
    Kaldı ki Kütahya'nın rakımı 1000m'ye yakın, Izmir'den yola çıkacağınıza göre 300km'nin sonunda toplamda 1000m'lik bir çıkış yapmanız gerekiyor.
    eğer altınızda yol bisikleti var ve de performansınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız elbette ki imkansız değil ama yola çıkmadan önce iyi düşünün derim.

ahmet ozgen ve drumuta bunu beğendi.
  5. Kıvanç Pürtelaş

Seviye:
    MTB değil şehir bisikleti kullanıyorum.
    Antrenmanlı değilim şu an için, ileride düşünüyorum bu yolu yapmayı fakat hala karar vermiş değilim.
    İzmir-Kütahya yolunu yapmış arkadaşlar varsa, deneyimlerini okumak isterim.

drumuta bunu beğendi.
  6. eminozk

eminozk Kıdemli Üye

Seviye:
    Daha önce kısa bir mesafede denem yap,ortalama 25 km yi tuturacak babayiğit bu mesafede az bulunur diye düşünüyorum.Bence gezi şeklinde yapsan daha iyi, iki şehir arasındaki güzellikleri görme imkanın olur.Performansını İzmirdede deneyebilirsin ,sabah çık git gidebildiğin kadar sonrada eve dön ve denemeni bizle burda paylaş.hoşça kal

drumuta bunu beğendi.
  7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ZAmanı o kadar kafana takma..Durmak yok yola devam..Ama herşeye hazırlıklı ol tabi..Kazasız belasız.

drumuta bunu beğendi.
  8. drumuta

drumuta Aktif Üye

Seviye:
    yapılmayacak iş değil de 25 ortalama hakkatten zor..adı üzerinde ortalama ..
    25 yi tutturmak için 7 km hızla çıktığın yokuş yol karşılığında belli bir süre de 50 - 55 km hızla gitmen lazım...

9. Hüseyin ŞAHİN

Hüseyin ŞAHİN Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin ŞAHİN
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu Senİn İÇİn İmkansiz Antremanin Yok Bİsİkletİn DÜzgÜn DeĞİl.performansin DÜŞÜk.baŞarma Şansin Yok Sen Önce 20 Km Dene Ortalama 25 Tutturuyosan Devam Et...

10. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    mümkün değil o yolu yapmanız bir günde..hele tek başına ve antremanlı değilim diyorsunuz....hiç kalkışmayın derim.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  11. Ercx

Ercx Aktif Üye

Seviye:
    Yol bisikleti kendi kendine mi gidiyor ? 1000 rakıma çıkılacaksa mtb çok daha iyidir, aynakol dişlileri olarak. 39-53 aynakolla 5 km yokuş çık sonra bir daha konuşalım, mtb ile mi yoksa yol bisikletiyle mi daha rahat yokuş çıkılır.

Bilgin yoksa yorumun da olmasın. Unutmadan yaş kaç bu arada ?

12. bicycler

bicycler Aktif Üye

Seviye:

Kendi deneyimimden yola çıkarak vardığım sonucu arkadaşla paylaşmışım. Eğer yanlış bir şey söylemişsem siz doğrusunu söylersiniz hep birlikte öğreniriz. Bu forumun amacı da bu değil mi?

Böyle hakaretvari yorumda bulunmanız hiç hoş değil. Bu arada, eğer çok gerekliyse yaşım 25.

ömer başkıran bunu beğendi.
  13. Barış Özkan

Barış Özkan Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben sana katılıyorum. Yanlış bir tespitte bulunabilirsin, bu insanlığın doğasın da var. Arkadaş erkek ya neresiyle düşünmesi gerektiğini bilmiyor.

300km yol bisikleti yorucu olur çünkü mtb kadar rahat değildir. 300km MTB ile yorucu olur çünkü asfalt sürtünmesi yüksektir. Bunun gibi uzun mesafeleri şehir bisikleti dediğimiz hem yokuş çıkabilen hem de sürtünmesi az olan türleri tercih etmek gerekir. Şehir bisikletleri 28" jant kullandığı için MTB 26" jant silik lastiklere göre avantajlıdır.

bicycler bunu beğendi.
  14. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha önce Kütahya merkezden değil ama, Tavşanlı, Emet ve Simav'ı geçerek Manisa üzerinden Uşak-İzmir yoluna çıkıp İzmir'e varmıştık. O taraftaki yollar bayağı zorlu. Rotanızı belirtirseniz eğer, tahmini bir şeyler söylenebillir.

Tura şuralardan 1 2 3 bakabilirsiniz. En azından Kütahya'ya giderken kullanmamanız gereken yol hakkında bilgi verebilir. :)

15. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    boşver be arkadaşım ortalamayı falan güzel olan varmak değil yolda olmak.. baktın çok zorlanıyosun..olay seni aştı atla bir araca dön...bu işi yapıp yapamıyacağını öğrenmenin en iyi yolu basıp pedala vurmak yollara...en kötü ihtimalle güzel bir anın olur...ilerki turların içinde kıssadan hisse....:)

ahmet altun, cembarlasic ve Serkan Demir bunu beğendi.
  16. birolcakir

birolcakir Hastasıyım

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam;

Ben geçen pazar Uludağ gezisinde 197 km lik bir yol yaptım dağa çıkış ve inişle ortalamam 24.1
    200 km lik yola kadar ortalamam 27 -28 arasında
    Bahsettiğim bisiklet 28 jant ve hbrid yol şehir karışımı.
    Daha uzun mesafeye çıkma fırsatım olmadı. Ancak burada zihinsel olarak hazır olman daha önemli. Fizik bence 2. planda kalıyor.

Serkan Demir bunu beğendi.
  17. Ercx

Ercx Aktif Üye

Seviye:
    Hakaretvari yorumda bulunmuş olabilirim fakat, forumda her yol bisikleti diyenin kafasına vurmadık bugüne kadar, güzel güzel anlattık da ne oldu ?

Bilmediğin bir şeyle bildiğini düşündüğün başka bir şeyi nasıl kıyaslar insan anlamak zor. Tur bisikleti desen amenna ama direk yol bisikleti diyorsun.

28" 26"ten daha az döndüğü için göbekteki sürtünme daha az olur. Buda sana daha rahat bir yolculuk sağlar o yüzden, tur bisikletin varsa onunla çık bu yola desen seninle hiç bir problemim olmaz.

Seninle zaten bir problemim yok. Yol bisikletin varsa problem değil diyenlerle problemim.

Forumda bu konu fazlasıyla irdelenmiş. Unutmaki bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.

18. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kütahya merkez rakım 950 izmir rakım 0 belki biraz fikir verir

19. bicycler

bicycler Aktif Üye

Seviye:
    bundan sonra en iyisi direkt enseye sıkın gitsin, hem ibret-i alem olur, bundan sonra pro olmayan hiç kimse de ağzını açmaya cesaret edemez. sonra pro pro aranızda tartışırsınız artık.

Kiminle probleminiz olduğunu bilemem ancak üslubunuzla ilgili probleminiz olduğu kesin.

Bu foruma kimseyle polemiğe girmek için üye olmadım. Arkadaşın konusunu kirletmemek adına bu, size hitaben yazdığım son cevaptır.

Tolga Gürgün bunu beğendi.
  20. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncesinde çok sağlam antremen yapmanız gerekiyor.öyle ha diye 1 günde yapılacak bir km değil.sonuçta 300 km den bahsediyorsunuz.bence uzun bir antreman sürecinden sonra deneyin...