Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmİr-Çanakkale(tarİhe Saygi)-2

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında irfancan tarafından paylaşıldı.

1. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Üzerinde yaşadığımız topraklarda varolan tarihsel zenginlik o kadar fazlaki değerini iyi bilmeliyiz,yakın tarihte yaşanan savaşlarda verdiğimiz şehitler özgürlük abidesi gibi karşımızda yatarlarken onları iyi tanımamız gerekir ve hakettikleri saygıyı göstermeliyiz,daha eski zamanlara ait tarihsel varlıklarımız ise bu topraklarda yaşamış olan medeniyetlerin zenginliğini ve kültürünü anlamamıza çok yardımcı olur,onlara sahip çıkalım ve onları yağma edecek derecede kültürsüzlüğe karşı savaşalım. [​IMG]

2. TOYGAR YONTGAN

TOYGAR YONTGAN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fotoraflardan bile insanın tüyleri diken,diken oluyor paylaşım için teşekkürler

irfancan bunu beğendi.
  3. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hani hepimizin bildiği o dizeler var ya anlamını burada buluyor, Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
    Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
    M.Akif [​IMG]

4. Mehmet Can

Mehmet Can Forum Bağımlısı

Seviye:
    İrfan abi çok anlamlı bir paylaşım oldu vallahi allah senden razı olsun
    Fotoğraflara bakarken bile çok duygulandım anıtlar mükemmel yapılmış...

Çok teşekkür ederim abicim Sağlıcakla kal...

irfancan bunu beğendi.
  5. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor,
    Bİr Hilal uğruna YaRab ne güneşler batıyor....

demiş üstad.... bu tek kelimeyle harika gezinizin fotograflarını bizlerle paylaştığınız ve Çanakkale ruhunu kalplerimizde bir kez daha uyandırdığınız için size minnettarım, teşekkürler....

irfancan bunu beğendi.
  6. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    İrfan Abi muhteşem bir tarih turu olmuş. Seni yollarda görmek çok güzel. devam etmesi dileklerimizle...

Bu güzellikleri bizlere sunduğun için teşekkürü borç biliriz.

Sevgiler...

irfancan bunu beğendi.
  7. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bugün sahip olduklarımız uğruna kaç hayat yitip gitti hiç düşündükmü,peki onların mirasına gerçekten sahip çıkıyormuyuz,o günleri görmediğimiz için çok mu şanslıyız yoksa şanssızmıyız,düşünürmüsünüz? [​IMG]
    Sahip olduğumuz güzellikler, değerler saymakla bitmez,sahip çıkalım,koruyalım,savaşlar bitti sanmayın şimdiki savaşlar silahsız da oluyor,yüzyılın dahi askeri ve devlet adamı ATATÜRK 'ün sözlerine kulak verelim. [​IMG]

8. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    İrfan abi, hem ellerine hem de bacaklarına sağlık. Çok güzel, bir o kadar da anlamlı bir tur olmuş.

Tarihimizi canlı tutmak adına bu gezileri daha sık ve daha geniş katılımlarla yaparız inşallah.

Emeğinize sağlık

irfancan ve OZHAN ESEN bunu beğendi.
  9. omerkabul

omerkabul Aktif Üye

Seviye:
    inş 5 gün sonra ordayızz ANKA BİS ve KAR-BİS olarak

irfancan bunu beğendi.
  10. OZHAN ESEN

OZHAN ESEN Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Irfan Bey, bizi bir kez dusunmeye ve bu dusuncenin sonucu gunluk hayatta yaptiklarimizi bir kez daha gozden gecirmeye sevkeden bu muhtesem fotograflar icin tesekkurler. Tarihimize ve gelecek nesillerimize bu topraklarin fertleri olarak borclarimizi odeyebilmek dilegiyle..

irfancan bunu beğendi.
  11. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    geliboluda 10 sene kaldık. babam astsubay emekli oldu. sonra memleketimiz adanaya döndük. şehitlikleri herkesin görmesini isterim. ayrıca size tavsiyem ilk gidecek arkadaşlara. gelibolunun içini mutlaka gezsinler. bayraklı baba türbesini mutlaka gezsinler meşhur hikayesi vardır googleden okuyabilirsiniz. hamzakoy plajına uğrayın. özellikle geliboludan biraz uzak kömür limanına gidin harika bir yer. şehitlik abidesi gelibolunun merkezinde değil orayı gezdikten sonra mutlaka gelibolun içine gidin. hokkabaz filminde cem yılmaz mazhar alanson, özlem tekin in yemek yediği gelibolu iskelesindeki gelibolu restaurantta mutlaka yemek iyin. sardalyesi meşhurdur gelibolunun. birde peynir tatlısını,peynir helvasıda derler. gerçek ismi ''hoşmerim'' dir ama kimse bilmez peynir tatlısı diye geçer. mutlaka yiyin bayılacaksınız. ayırca geliboluda her sene sardalye festivali yapılır. 3 ton bedava balık ekmek dağıtılır :D ünlü sanatçılar gelir konser vermeye. temmuzun sonu ağustosun başına denk gelir 2-3 gün sürer. bu sene yapılmayacak gibi dedikodular var ama ne kadar doğru bilemiyorum.

irfancan ve Yunus Emre POLAT bunu beğendi.
  12. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel ve anlamlı bir gezi paylaşımı olmuş ayaklarınıza sağlık.
    Tarih sayfaları barış içinde yaşayan toplumların, sevgiyi ve insanı merkeze aldığı olayları yazması dilegiyle. saygılar

irfancan bunu beğendi.
  13. erhan öğün

erhan öğün Yeni Üye

Seviye:
    aslında tek kelimeyle harika ben hep şunu derim bu topraklar şuan üstünde yaşayanların değil bu topraklar için şehit olmuş atalarımızın askerlerimizindir bizler burda misafiriz bizler bişey yapmadık çoçuklarımıza gelecek ne verdik ama onlar bize canlarıyla toprak vatan verdiler ne mutlu türküm diyene

irfancan bunu beğendi.
  14. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    elinize ayaklarınıza sağlık,
    baktıça bakıyorum resimlerinize.
    pedallardaki gücünüz ve içinizdeki VATAN SEVGİNİZ hiç bitmesin...

paylaşım için tşkler......................

irfancan bunu beğendi.
  15. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    Vatan sevdasına ,yüreğini,bileğini,canını dişine takan askerimin,şehidimin,evlatlarımızın kanıyla sulanmış bu toprak üzerindeki;
    şu anda sessiz,allah allah nidalar'ı.
    Sanmayın sustular,gün gelir tarih tekerrür eder,biz gene vazifemizi yaparız.Yattığımız yerden kalkar bu vatanı gene savunuruz,bu evlad öyle evlad,bu asker öyle asker.
    Bundan hiç bir kimsenin süphesi olmasın şehidim bile allahım beni tekrar gönder senin için tekrar şehid olalım dedikten sonra;:River-102
    Anamın ak sütü helal olmaz bana!Gitmez isem şehidimin yanına...

İrfan abi çok teşekkürler bize vatan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu tarihi bir yöremizle hatırlattın çok teşekkür ederim!pedalına kuvvet!:)

irfancan bunu beğendi.
  16. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    İrfan Bey, burada ne yazsam boş. Tüylerim diken diken oldu. Resimlere bakarken terledim, sanki tüm hücrelerim ağladı. Sanırım buraları görmeyen her T.C. vatandaşı, vatan sevgisinin tam olarak ne olduğunu idrak edemeyecek. Ne yapıp edip böyle bir tura çıkmam gerektiğini bana aşıladınız. Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkürler. :in:

irfancan ve Halil Atalay bunu beğendi.
  17. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    irfan abi ayaklarına sağlık çok güzel bir tur olmuş çanakkale de bazı yerleri gezmeme rağmen senin çekdiği resimleri ve anladım dolayı çok duygulandım

ama bir tek şeyde affına sığınarak bir rica ediyorum şu kafana takdığın amerikan şafkasını sana yakıştıramadım onun yerine bizim kültürümüze ait bir şey olsaydı daha anlamlı olurdu diye düşünüyorum

ama gene şunu söylüyorum çok teşekkür ediyorum. sayende geçmişine sayip çıkacak bu insanlar

irfancan bunu beğendi.
  18. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok anlamlı ve bir o kadar da güzel bir tur olmuş. Unutmaya başladığımız bazı değerleri anımsatması bakımından da çok manidar. Tüm şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Sizinde yüreğinize sağlık, sayenizde kısa bir süre de olsa şehit kanları ile sulanmış topraklarda gezinmiş olduk..Paylaşımınız için teşekkürler..

irfancan bunu beğendi.
  19. globaldriver

globaldriver Kıdemli Üye

Adı:
    Ugur Bilgili
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler, ellerinize ayaklarınıza sağlık. Umarım bisikletle gitme şansım olur, bisiklete başladıktan sorna en çok yapmak istediğim şeylerden biride bisikletle Çanakkale'ye gitmek, umarım banada nasip olur.

irfancan bunu beğendi.
  20. ScottScale

ScottScale Kıdemli Üye

Seviye:
    irfan can abi, söylemeyi unuttum o biiskletin arkasındaki eşya bavul malzeme taşıyan aparata ne deniyor. markası ve fiyatı nedir çok hoşuma gitti. satın alabileceğimiz bir yer veya link varmı

irfancan bunu beğendi.