Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Meşhur Mazgalları

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Aybars Öge Sürücü tarafından paylaşıldı.

1. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Bütün uyarılarımıza rağmen gözümüzün içine baka baka yaptıkları mazgallardan sonunda ben de nasibimi aldım. :boese157:

08.12.2007 tarih, saat 14:40 sıralarında Örnekköy'deki evimden spor amacıyla bisikletimle çıkmıştım. Arkamdan gelen aracın hızlı olması sebebiyle, 7448 sokak üzerindeki belediye mazgalının bütün Dünya standartları aksi yönde yapılması yüzünden bisikletimin ön tekerleğinin bütün çabama rağmen mazgala girmesi sebebiyle kaza yaptım.

Bana; benim, ailemin, arkadaşlarımın, bütün halkımın ödediği vergilerle tuzak hazırlayan bir zihniyete yazıklar olsun.

Bu yolu 14 yıldır kullanıyorum, defalarca bu mazgalların böyle olmaması gerektiğini daha yapılırken söyledik. Ama bütün şehre bu şekilde döşendiler. Çünkü CHP'li de olsa beğenmedikleri AKP'de olsa zihniyet hep aynı; biz yaptık oldu...

Allah korusun; ya ben bir anlık gaflete dalıp kaskımı takmadan çıkmış olsaydım?Şu an büyük ihtimalle kafatasım ayrılmış belki bir hastahane morgunda yatıyor olacaktım.

Kazada kaskım kırıldı, benim için kıymeti de çok, maddi değeri de çok olan bisikletim oldukça hasar gördü,gözlüğüm kırıldı.

Belediyenin hatasını kabullenerek hepsini tazmin etmesini rica ediyorum; arz etmiyorum, benim vergimle bana hizmet etmesi yasayla emrolunan bir kurum benim üstüm olamaz.

Gereğini rica ederim.

Aybars Öge Sürücü

Aynen bu şekilde şikayetimi ilettim, bakalım sonuş ne olacak? Oldukça şanslıydım...Bisikletin hali gerçekten berbat.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. İstanbul'da da durum pek farklı değil. Bayram tatilinde İzmir'de olacağım, gidecek arkadaşlar için de bir uyarı oldu söyledikleriniz. Şikâyetinize gelecek cevap için de bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz, teşekkürler.

3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun. Umarım belediyeden bir cevap alabilirsin. Buradan gelişmeleri takip edeceğim :)

4. Aybars Öge Sürücü

Seviye:
    Sağolun arkadaşlar,

Zuhal Hanım bayramda bisikletinizi getirirseniz haberleşelim, buradaki arkadaşlarla beraber turlarız.

Teberus ; Ankara'da durum nasıl? Bizimkiler adam olmuyor...

5. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun Aybars Bey. Hergün işime bisiklet ile gidip geliyorum ve yazınızda belirttiğiniz gibi mazgalların birçoğu tehlike yaratıyor. Bende sizin gibi yazı gönderiyorum Belediyeye. Tekrar geçmiş olsun.
    Hoşçakalın...

6. Aybars Öge Sürücü

Seviye:
    Sağolun; belediye ne kadar umursayacak göreceğiz.

Elimden geldiğince büyüteceğim bu olayı, çünkü gerçekten bu geçirdiğim en kötü kaza. Tek sevindiğim yan bende herhangi bir fiziksel zarar olmaması. Bu tamamen şans başka açıklaması yok. Düştüğüm sırada 28.3km/s hızla kaza yapmışım (GPS verisi)

7. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İzmit' te tren garının altından geçen araç alt geçidinin girişinde çok tehlikeli bir mazgal var. Oradan her geçişimde yusuflanıyorum. Pedalları ayakkabımdan ayırıp yavaşlayarak aralıkların daha dar olduğu kısmından geçiyorum.

İzmit' te (genelde kullandığım) yollar üzerinde onun dışında tehlikeli mazgal bulunmuyor..

Çok büyük geçmiş olsun..

8. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Aybars.Aynısı benim de başıma geçen yıl gelmişti ve diğer forumda yayınlamıştım hatırlarsan.
    Aynı şekilde belediyeye ilettim şikayetimi fakat hiçbir şey olmadı.
    Askerden gelince neredeyse bir yıl olacak şimdi yeni değişmiş Karabağlar'daki mazgallar, daha uygun mazgallar konmuş ama benim isteğim bütün İzmir için değişmesiydi.
    Şöyle bir mail yollamak lazım, "biz bütün bisikletçiler olarak herbirimiz ayrı semtte mazgallara düşüp size mail atalım diyoruz, ayrı ayrı hepimizin başına bir kaza gelsin ki, mazgalları değiştirdiğinize değsin, size de uygun mudur sayın yöneticim?"
    Trajik olaylar umarız bir an önce son bulur.

9. bikernomad

bikernomad Kıdemli Üye

Seviye:
    Sanırım hepimizin ortak sorunlarından biri de bu mazgallar.Geçtiğimiz yaz ben de hergün defalarca geçtiğim mazgala aynı şekilde((arkadan gelen çarpmasın diye(çünkü bisikletçiye zerrece saygı yok.(Bizi AB'ye bekle:boese157: alırlar))
    düştüm.Hediyesi yeni jant seti.:( Ama acaip ustalaştım.Artık iki santimlik mazgal demirini tam ortalıyorum.Bir arkadaşım aynı mazgalda bir bontrger ve bir kysrium elit ön jant yedi.Bir hanım arkadaş yeni aldığı çok pahalı bir arabayla aynı mazgala düştü.Çünkü,mazgal kenarlarının betonu(sulanmadığından) yanmıştıAraba 1 ayda ancak çıktı.İYİ Mİ ?
    Sanırım birçok bisikletçi toplanıp gitmeyince sonuç alabilmek zor sizin için.
    BU arada arasıra Antalya'ya bisiklet götürüyorum.Orada daha sıcak havalar.Onlar bu sorunu büyük oranda çözmüşler.Mazgal yarıkları ya yatay,ya da 45 derece ile imal edilmiş.Tebrik etmek lazım yapanları.
    İyi pedallar.

10. Aybars Öge Sürücü

Seviye:
    Sağol Fatih.

İnanır mısın; o an senin durum aklıma geldi. Birden iyimserlik yaratmak için; eve 600mt. uzağım sadece dedim.

Bu sefer olması gerek; ben olayın medeni ve kibar kısmını çoktan geçtim. Rezilliği çıktı çünkü bu işin. Kaskım kafamda olmasaydı cidden şu an benim koma haberimi okuyor olacaktınız.:mad:

11. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Büyük geçmiş olsun.

12. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Belediyeler genellikle anlaşılması zor, çok mantıksız iş yapıyorlar. İşin kötüsü, bu ve benzeri durumlarda bizi haksız ve suçlu çıkarmaya uğraşanlar çok yaygın.

Umarım sonuç alırsınız.

Arkadaşlar böyle veya benzeri bir durumda dava açsak sizce kazanma şansımız nedir? Daha önce açan birisi oldu mu hiç?

13. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Kazanmamız için olay anı sonrasında hemen en yakın polis karakoluna giderek olayla ilgili tutanak tutturmak + olay öncesi ve sonrası bisikletin ve bizim zarar görmemiş ve görmüş fotoğraflarımızın çekilmesi (davada delil olarak kullanılmak üzere) + savcılığa başvuru + pul ve sorma ver ücretleri ödendikten sonra uzun bir bekleyiş süreci sonrası davalarda büyük sabıra ihtiyacımız var.

Serden Us bunu beğendi.
  14. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Mazgal yüzünden bende düşmüştüm Allah'tan ucuz atlattım çenemde dikiş ve bir kırık dişle kaskım iyiki vardı.

15. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş osun..

16. Aybars Öge Sürücü

Seviye:
    Sağolun arkadaşlar; herkese iyi haftalar.