Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İZMİR - BUCA - ŞİRİNYER' de Bisikletimiz Çalındı !!!

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Cihan Saylıkoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Saylıkoğlu

Cihan Saylıkoğlu Scott Sportster 30

Adı:
    Cihan Saylıkoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Resimlerde görülen SALCANO NG 650 bisikletimiz Şirinyer - İşçievleri Yokuşu - Özlem Pastanesi' nin karşısındaki apartmanın bahçesinden çalınmıştır. Gören ya da duyanlar irtibata geçerlerse çok seviniriz. Kırmızı Salcano, kalın lastikli, siyah jantlı, gümüşi renkte ayaklık, disk frenli, furş yatağının olduğu kısım oldukça sararmış.. İrtibat 0555 875 65 31

2. ender özkan

ender özkan Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim.İnşallah bulunur.Polise bildir durumu,geçenlerde Gaziemir'de yakaladılar bi tanesini.ihmal etme

3. Cihan Saylıkoğlu

Adı:
    Cihan Saylıkoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sağolasın kardeş, öneri için teşekkürler..

4. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Geçmiş Olsun.İnşallah bulunur.Afedersin bisiklet kilitli değilmiydi?.Gerçi hırsıza kilit dayanmaz ama.

Ulan hırsızlar.:Skull-175 Tövbe,tövbe...

5. Cihan Saylıkoğlu

Adı:
    Cihan Saylıkoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkür ederim.. Kilit dinlemiyorlar ki, patlatıyorlar her türlü. Bisiklet hırsızlarını karakola alıp akşamına salmasalar, gereken cezayı verseler, bu olayların çok azalacağına eminim. Ama malesef ellerini kollarını sallayarak gezip, yine aynı şeyi yapmaya devam ediyorlar. Ee milletimiz de yakalayınca cezasını kendi kesmek istiyor. Haksız da değiller şu durumda..

6. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Evet haklısın.Maalesef?..

7. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçmiş olsun, umarım bulunur.

Ancak aklıma yılar önce çalınan bianchi bisikletim geldi.Yepyeni bir şeydi.Apartmanın girişindeki demire bağlıyordum, bir gün geldim baktım yok.Karakola gittim.Polis aynen şöyle dedi: işimiz gücümüz yok senin bisikletini mi arıycaz! Sene 1992 falan.O zamandan beri hiç karakola gitmedim, umarım hiç gitmemde.Belki şimdi durumlar değişmiştir.

Bağladığın kilit fotoğraftaki kilit herhalde.Bende aynısını kullanıyorum, kilidi bırakmışlar mı orada?Nasıl açmışlar merak ettim.

8. sadık özer

sadık özer Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    izmir bu işin merkezi zaten izmirde çalınan bisikletin haddi hesabı yok hırsız çalıyor yüreğim bir acıyor polisler umursamıyor yüreğim 10 acıyor Allah sonumuzu hayır etsin sizede tekrardan büyük geçmiş olsun

9. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.İnşallah bulunur.

İzmir'de bisiklet çaldıranlar lütfen "bit pazarlarını" gezsinler.Hatta bit pazarları yetmez,Yenişehir,Ballıkuyu,Kadifekale taraflarını gezsinler.Bütün bisikletçi dükkanlarını gezmekte de yarar var.Görme ihtimaliniz var.Buca'dan çalınan bisikletlerin %90'ı Kadifekale-Yenişehir taraflarına gidiyor.Aklınızda bulunsun.

Nereden biliyorsun? derseniz:

Yılların verdiği deneyim,bir çok arkadaşımızın ve benim de başıma gelen olaylardan,Ballıkuyu ve Kadifekale tarafında oturan bisikletli arkadaşlarımızın ihbarları diyelim.

Hırsızlığın hastalık ve meslek olduğunu,insan nesli devam ettiği sürece devam edeceğini unutmayın.Hırsız gibi düşünmeyi öğrenelim lütfen.Hırsızlığı azaltmada ilk görev bizlere düşüyor.

Bisikletlerimizi gözümüzden ayırmayalım.Ayıracak ise ne kadar kilit taşıyabiliyorsak alalım yanımıza ve kullanalım.Şehir içinde kullanmalık,çalınma korkusu yaşamayacağımız bir tane ucuz bisiklet edinmekte iyi bir yöntemdir.Bende iki tane eski bisiklete bakım yaparak şehir içinde kullanıyorum.Kafam rahat şehir içinde.

Bisikletlerimizi evimizin içinde saklamalıyız.Evin içinde bile güvende değildir ama risk faktörü dışarıda bırakılmış bisikletten daha azdır.

Hırsızlığın azalması dileğiyle.