Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Bostanlı Sasalı Bisiklet Yolu

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Yavuz Sevgili tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz Sevgili

Yavuz Sevgili Yeni Üye

Seviye:
    Umarım konuyu yanlış yerde açmamışımdım. Pazartesi günü iş çıkışı birkaç arkadaş daha önceden hiç gitmediğimiz Bostanlı Sasalı arası yapılan bisiklet yolunu görelim dedik.Akşam 8 gibi Bostanlı'dan başladık turumuza. Hava kararmaya başlamıştı. Mavişehir'i geçince çevrede hiçbir yerleşim yeri olmadığını ve çevrede bir tane bile aydınlatma amaçlı lamba olmadığını farkettim. Bisikletin farına güvenip biraz da macera olsun diye yola devam ettik. İlerledikçe bataklıktan gelen kötü koku şiddetini arttırdı. Kokunun yanısıra sivrisinekler de akşam ava çıkmış, yolda giderken heryerinize çarpıyorlar, kaska çarpan sinek böcek ne varsa hepsini hissettim. Burun kulak ağız heryere giriyorlar. :boese157: Şu an bile kollarım ve bacaklarım kaşınıyor, kaşındıkça da sineklerin ısırdıkları yerler şişiyor kızarıyor. Bu yolu merak eden arkadaşlar özellikle akşam saatlerinde gideceklerse aydınlatmasız gitmesinler, ayrıca gözlük takıp sivrisinek koruyucu ilaç sürsünler. Hatta hiç gitmeseniz belki daha iyi :) Belediye buraları ilaçlamaz mı hiç? Bisikler yolu yapmışlar ama kullanılabilir bir yol değil, ışık yok, ilaçlama yok, berbat bir koku. O kadar yatırıma yazık olmuş bence.

2. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bayılıyoruz zaten yarım yamalak iş yapmaya , geçmiş olsun diyelim :)
    Bostanlı güzel yer hakikaten değerini bilmek lazım :rolleyes:

Tolga Gürgün bunu beğendi.
  3. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bizde "istim" arkadan gelir...

4. muersoy

muersoy Aktif Üye

Seviye:
    Biz Bucadan 4 kişi geçen yaz sasalıya gidelim dedik, kokudan dolayı 4. km den geri döndük. Spor yapalım derken zehirleniyorduk neredeyse. Soğuk havada koku olmaz düşüncesiyle bu sene mart ayında gittik. Koku nispeten yoktu ama, bataklık bölgesinde tempomuz biraz artmıştı. :)

5. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yapmayın Arkadaşlar Ben Her akşam orada Biniyorum koku sadece arıtma tesisinin yakınlarında oda bazen oluyor.Sineklere gelince o bölge gediz nehrinin oluşturduğu bir delta doğal sit alanı o sineklerde böceklerde diğer hayvanların kuşların besini.Biz onları zehirler ve kendi rahatımız için öldürürsek doğayı tahrib etmiş oluruz.Sinekler yılın belirli bir dönemi oluyor bu günlerde hemen hmen hiç yok.Trafikte kamyonların araçların sıkıştırmaları durmadan tempomun düştüğü bir yerde bisiklete binmektense git gel 40 km sadece bisikletlere ayrılmış bir yolda bisiklet sürmeyi tercih ederim ayrıca kuş cennetinin içine girersenizde + 6 km gidiş dönüş 11 km daha trafiksiz bisiklet sürmüş olursunuz.

6. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayrıca o bölgede Yani koçtaş ve kipanın karşısındaki DOĞAL SİT alanı olan bölgede yapılan inşa edilen yapıları durdurması gerekmesine rağmen SİT ALANININ İÇİNDE BENZİN İSTASYONU inşa edilmesine ve çalıştırılmasına izin veren Karşıyaka Çiğli Ve büyük şehir belediyesini KINIYORUM.Şu an herhalde en işlek benzinliktir.Büyük bir ihtimallede ruhsatı yoktur.

orkun tulu ve Mustafa Ozler bunu beğendi.
  7. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    BENZİN İSTASYONUNUN Yeri Tam Olarak KOÇ TAŞ BOSTANLININ KARŞISIDIR.

Mustafa Ozler bunu beğendi.
  8. folieadeux

folieadeux Yeni Üye

ne zamandır gitmiyorum sasalı tarafına. kışın o kadar koku olmuyordu.şimdi nasıldır bilemem.ama orada yazın bisiklete binmek kan bağışı kampanyasına katılmak gibidir. oradaki sinekler GDO lu sanırım. hepsi batman gibi ve ısırdıkları yerler yaraya dönüşüyor haftalarca izleri geçmiyor. uzun kollu giymekle filan da kar etmiyor giysinin üstünden ısırabiliyor yaratıklar. ışıklandırmaya gelince. 6 ledli filan bir farınız varsa ve pilleriniz iyi durumdaysa sorun yok.öteki türlü güzel macera yaşarsınız:pP

H.ozan bunu beğendi.
  9. Mustafa Kumbaracı

Mustafa Kumbaracı Yeni Üye

Yavuz Sevgili arkadışam yazdıklarından dolayı katılmıyorum. Koku arıtma tesisinin olduğu bölgede yoğun, sinekler ise doğal yaşamın bir parçası. Biz aarada bisiklete yeni başlayan arkadaşlarımızın tecrübe ve kondüsyon kazanması için Bostanlı-Sasalı turu yapıyoruz ve ayrıca Foça, Yenifoça, Kozbeyli turları yaparken Barınak Kafenin önünden tura başlıyoruz.

Işıklandırmanın olmaması bir eksiklik doğru ama bu yatırımın yazık olması anlamına gelmiyor. Sizden bir pazar sabahı saat 6-7 sırasında bu turu tekrar yapmanızı öneriyorum. Alacağınız keyfi kelimelere dökemezsiniz.

Bol pedallı ve sağlıklı günler....

10. Fırat Ünverir

Fırat Ünverir Misafir

Bu pazar bir aksilik olmazsa sabah 5-6 gibi bu turu yapmayı düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak :D köpek takıldı mı hiç peşinize?

11. Mustafa Kumbaracı

Mustafa Kumbaracı Yeni Üye

Hayır hiç köpek yoktu. Tepekahve'ye vardığında dinlenme ve su molası iyi gelir çünkü bundan sonra mola verilcek düzgün yer pek yok.

Kolay gelsin

12. levent çetinkaya

levent çetinkaya Aktif Üye

Seviye:
    Mustafa Kumbaracı arkadaş kesinlikle sana katılıyorum bencede arkadaşlar sabah erken bir tur mutlaka yapın sasalıya müthiş keyifli iyi sürüşler.

Agamemnon bunu beğendi.
  13. Bülent Günerli

Bülent Günerli Yeni Üye

Değerli arkadaşlar,
    Konuyla tam alakalı olmayabilir ancak,
    Sasalı güzergahına gitmek niyetim var, ancak Bornova'dan o hatta en güvenli çıkış nasıl yapılır?Altınyol güvenli olur mu?

14. çağatay

çağatay Yeni Üye

Seviye:
    altınyolun hiç güvenli olmadığını düşünüyorum çok saygısız sürücüler var

15. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bostanlıdan karşıyakaya ordan da konağa bir bağlantı var mı?

16. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu yolu hangi saatte kullanacağınız çok önemli. Karanlık'ta bu yolu almak bence doğru değil. Güniçinde ise görünür, renkli bir t-shirt ile sağa dayalı ve kontollü gidersen hiçbir sorun yaşamazsın. Bu yolun dönüşünde ise Bayraklı'daki bisiklet yolunu kullanarak Bornova'ya dönebilirsin.

Dünyanın neresine giderseniz gidin çok saygısız sürücüler olacaktır. Siz maksimum dikkatli olup önlemlerinizi alırsanız riski minimum seviye çekip yolunuza devam edersiniz.

Var. Feribot :)

17. Bülent Günerli

Bülent Günerli Yeni Üye

Öneri için teşekkürler...
    Altınyol'un dönüşündeki Bayraklı'daki bisiklet yolu nerededir?Ayrıca sözkonusu olan bu yol, gidiş içinde kullanılabiliyor mu?
    Saygılarımla.