İzmir Bornova Küçükpark'ta Marin marka Corte Madera Model bisikletim çalındı.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
(link)
Arkadaşlar sayfada sağda gördüğünüz gri renkli MARIN marka, Corte Madera model bisikletim dün akşam 21.30 sıralarında Küçükpark Taksi Durağı'nın oradaki meydanda kilitli bağlı bulunduğu yerden çalınmıştır. İzmir'de başka eşi yok. Gören olupta bana ulaşırsa dilesin benden ne dilerse. Numaram 0 555 491 08 61.

Scudo

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun, inşallah bulunur. Bornova'dayım bir gelişme olursa dönerim size.

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa zamanda bulunur.
forumda o kadar yazıldı çizildi,bisikletinizi kilitleyip başından ayrılmayın diye.
umarım beni yanlış anlamazsın, bu forumdaki üyelerin bisikleti (ben dahil) binmek için,kilitleyip başından ayrılmak için değil. kömürlüğe,depoya,apartmanın girişine koymak için değil.pizzacının önüne,hamburgercinin yanına koymak için değil.bisiklete binersin işin bitince evinin içine koyarsın. illaki park edeceksen veya başından ayrılacaksan ikinci bir bisikletin olacak benim gibi,çalınırsada arkana bile bakmıyacaksın.
tekrar söylüyorum amacım düşene bir tekme vurmak değil,bisiklet forumu üyelerinin bisikletlerini kilitleyip başından ayrılmamaları içindir.
güzel İzmir'imiz de bir şebeke var,bu şebeke bisikletlere göz dikmiş.
bak sana gerçek bir olay anlatıyım,bornova doğanlar semtinde ev hırsızlığı yapan bir şebeke aynen şunları söylemiş: doğanlarda girmedik ev bırakmayacağız.
bunu doğanlarda oturan beş tane arkadaşımdan ayrı zamanlarda duydum.
ayrıca evi demir kapılı olduğu için evine girilemeyen fakat ikinci katta bisan hizmet bisikletinin önce tekerlerini bir hafta sonra kadrosunu çaldıran en samimi arkadaşımda teyyit etti.arkadaşımın bisan hizmet bisikleti var, (vardı) hani eskiden postacılar kullanırdı, bisiklet 20 yıllık, onu bile çaldılar,pes doğrusu.
sayın forum üyelerinden ricam,özellikle İzmir de oturanlar, Allah rızası için bisikletlerinizi başı boş bırakmayınız,kilitlemeyiniz,kullandıktan sonra evinizin içine koyunuz,saygılar.

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Geçmiş olsun.Bit pazarlarını dolaşmanızı tavsiye ediyorum.

Hırsızlığın meslek ve hastalık olduğunu unutmayın.Dünya'nın her yerinde çalınma olayları oluyor lütfen dikkat edelim,hırsızlığın bitmeyeceğini düşünmeliyiz.Bisikletlerimizi gözümüzden ayırmayalım ve 100 tane de olsa kilit alalım.Hırsızlığı durdurmasa bile bize süre kazandırır.

Tepki
0
Merhaba, aranıza yeni katıldım. Ancak pedal kardeşlerimi ararken bu konu ile karşılaştım. Ben 1 ay önce 2. el bir marin aldım (gerçi Ankara'dan ama) Bu şekilde bir kayıpı bulmanız mümkün değil. En azından kadro boyu seri numarası vs yazsan daha faydalı olurdu. Bu bilgileri paylaşmanı bekliyorum. Çünkü içime kurt düşürdün. Seri numarasını bari kontrol edeyim. Aldığım bisikletçi hakkında gerekli bütün bilgiler var. Ayrıca bu bisikletten bir çok kez gördüğüme göre İzmir'dede bir çok kişide olacağını düşünüyorum. Bu bilgileri paylaşırsanız o arkadaşlarda sizlere yardımcı olacaktır. Verdiğiniz linkte 2008 model yazmışsınız. sanırım 6061 Alü Benimki 2006 model 7005 Alu. Linkinizde olan resimden çok çok koyu bir gri. Model olarak renk farklılığı var mı bilmiyorum. Diğer arkadaşların ki de benimki ile aynı renk. Ancak onlarınkinde amortisörsüz maşa var, düz, bendeki sontour. Arkasında bagajı var ve kocaman bir pedalı var. Vites aksamları alivio. Rengi aşağıda linkte verilen belvedere rengiyle bire bir aynı
(link)
(link)
Ekleme yapmanızı bekliyorum.

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet bulunmuştur.
Güle güle kullan, düşmanının da ömrü bu kadar olsun.
Helal mal dönüp dolaşıp yine sahibini bulur. Bu olayda bir kanıt olsun.
Bulunmasında yardımcı olan İbrahim kardeşime teşekkür ederiz.

Tepki
41
nasıl bulunduğunu vesaire bilgi verirseniz diğer arkadaşlar ve benim için tecrübe olur

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mustafa sorkulu

Çalınan bisikletiniz hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız 5-0'dan 5-1 yenik olmanızı sağlıyor, Bu tür forumlardaki arkadaşlarınıza iletmeniz 2. golünüz. Başka şehirlere de gitse bu bisikletin hakkını vererek alsa da forumdan okuduğu bisiklet ile kendi bisiklet bilgilerini karşılaştıracak kişi olması 3. golü getirir. Bu kişinin (ki kırılma noktası) başkasının çalınmış malını satın aldığını farkedip, hazmedemeyip sahibine ulaşması 4. golü getiriyor. Kaybedenin iyi niyeti ve karşısındaki suçlar tavır takınmaması ona beraberliği getiriyor. Belki de satın aldığı bisikletin faturasını almadığı için ödediği bedel zayi olma uğruna 4. golun sahibi sakat kalıp zarar etme riskine girse de bu moralle bisikletini teslim alan kişinin sevinci 90+'da galibiyeti getiriyor. Tek tesellimiz deplasmanda değildik:)
Sanırım anlata bilmişimdir.

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@afidanci66
Yukarıda söylenenlere aynen katılıyorum. Bisikletin gerdi dönüş hikayesinin kısa bir özeti diyebiliriz. Benim için hiç umulmadık bir anda gittiği gibi yaklaşık 4 ay sonra bazı değişikliklerle de olsa beklediğimden iyi bir durumda geri geldi. Bugün dedim ki bizler iyiler belki de sonunda kazanan taraf olacağız. Herkese sevgiler saygılar. Bol pedallı günler.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@afidanci66
Yukarıda söylenenlere aynen katılıyorum. Bisikletin geri dönüş hikayesinin kısa bir özeti diyebiliriz. Benim için hiç umulmadık bir anda gittiği gibi yaklaşık 4 ay sonra bazı değişikliklerle de olsa beklediğimden iyi bir durumda geri geldi. Bugün dedim ki bizler iyiler belki de sonunda kazanan taraf olacağız. Herkese sevgiler saygılar. Bol pedallı günler.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
tam geçmiş olsun dileğimi iletecektim ki bulunduğu mesajını okudum inanın en az sahibi kadar sevindim siz siz olun sakın bisikletinizi gözünüzün önünden ayırmayın kaba tabirle çişe bile giderken bisikletiniz yanınızda olsun biri yaklaştığı takdirde anında yanında bitin tüm güvenlik önlemlerinizi yeniden gözden geçirin apartmanlarda kesinlikle saklamayın evin içine yerleştirin evin içinde bile kilitleyin yok artık daha neler demeyin ancak bunları yaparsanız üzülmezsiniz iyi forumlar herkese

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
valla emeği geçen arkadaş kimse kocaman sevgilerimi saygılarımı gönderiyorum.. helal olsun. her daim yüzü güler işallah. kendi malımı bulmuş kadar sevindim ya

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Nasip Kısmetse Gelir Hint'ten Yemen'den,Nasip Kısmet Değilse Ne Gelir Elden!.

Arkadaşım gözün aydın.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Arkadaşlar ayrıca bir konu başlığı açıcam ancak buraya da yazmak istedim. Çalınan bisikletimin geri dönmesinin ardından 2 yıl geçmişti. Beraber gayet mutluyduk ki dün yine hiç beklemediğim bir zamanda 19.00 ile 20.00 saatleri arasında Bornova Şehir Stadı'nın hemen yanındaki Bornova Spor Salonu önünde kilitli bulunan bisikletimin çalınmış olduğunu gördüm. Çok üzgünüm çaktırmamaya çalışıyorum.
2008 yılına ait MARIN markasının CORTE MADERA modeli gri renkte arkasında siyah renkte bağlantı noktaları kahverengi sarımsın olan bir bagaj var. Ön maşa orjinal maşası değil üzerinde KRON'un tourer modelinden alınıp takılmıştı. Alivio vites aksamına sahip. Gidonda kısa barendleri mevcut. Daha 2 gün önce tek tek jant tellerine kadar silip temizlemiştim offf neyse. Yardımcı olur, görür duyar haber verirseniz inanılmaz mutlu olurum. Telefon numaram 0555 491 08 61 internette bulduğum fotoğrafını paylaşıyorum.
(link)
Ayrıca şu an hali hazırda çekilmiş bir fotoğrafını yükleyemiyorum ancak şu bağlantıdaki gezide kullanmıştık. Burada ilk çalınmasından önceki resimleri mevcut.
(link)

Arkadaşlar ayrıca bir konu başlığı açıcam ancak buraya da yazmak istedim. Çalınan bisikletimin geri dönmesinin ardından 2 yıl geçmişti. Beraber gayet mutluyduk ki dün yine hiç beklemediğim bir zamanda 19.00 ile 20.00 saatleri arasında Bornova Şehir Stadı'nın hemen yanındaki Bornova Spor Salonu önünde kilitli bulunan bisikletimin çalınmış olduğunu gördüm. Çok üzgünüm çaktırmamaya çalışıyorum.
2008 yılına ait MARIN markasının CORTE MADERA modeli gri renkte arkasında siyah renkte bağlantı noktaları kahverengi sarımsın olan bir bagaj var. Ön maşa orjinal maşası değil üzerinde KRON'un tourer modelinden alınıp takılmıştı. Alivio vites aksamına sahip. Gidonda kısa barendleri mevcut. Daha 2 gün önce tek tek jant tellerine kadar silip temizlemiştim offf neyse. Yardımcı olur, görür duyar haber verirseniz inanılmaz mutlu olurum. Telefon numaram 0555 491 08 61 internette bulduğum fotoğrafını paylaşıyorum.
http://s.stpost.com/eccstorefront/product_images/1307j/f_1307j_1.1.jpg
Ayrıca şu an hali hazırda çekilmiş bir fotoğrafını yükleyemiyorum ancak şu bağlantıdaki gezide kullanmıştık. Burada ilk çalınmasından önceki resimleri mevcut.
http://www.semihgeziyor.com/gokceada-canakkale-izmir-bisiklet-turu-2-gun/