Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmİr-Bodrum Gezİsİ

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Aykut ERKEN tarafından paylaşıldı.

1. Aykut ERKEN

Aykut ERKEN Yeni Üye

Selamlar,
    arkadaşlar biz ekim ayı içerisinde izmirden bodruma gitmeyi düşünüyoruz daha önce bu yolu kullanmış olan arkadaşlara ik soru sormak isterim yardımcı olan olursa çok sevinirim
    1.akbükten iasos'a giden dağ yolundan daha önce bisikletle giden varmıdır varsa nasıl bir yol?
    2.rota cizebilen bir arkadaş olabilirmi acaba?

2. makara

makara Üye

Adı:
    Mustafa Ahmet KARA
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhabalar, ben bu turu bugün sonlandırdım ve o yollardan geçtim

izmirden bodruma geldiğim rota, havaalanının oradan gümüldür yoluna gidilir kuşadası tabelalarının tamamı takip edilir, ahmediyenin oradan kuşadasına girilir,
    acayip rahat bir yol, kuşadasından benim gibi davutlar güzelçamlı dan geçerim demeyin, askeriye geri döndürüyor sökeye kadar geri gitmek zorundasınız, ama kuşadası davutlar söke süper oluyor. sökeden didime ana asfaltı değilde söke ovasından sahile didime girecem derseniz gene rampanız yok rüzgarı arkanıza alırsanız 30 un altına inmezseniz.

Didimde akbük yolunu bulmak zor biraz, sabahın köründe benim gibi kaybolup 10 kilometre şehir içinde dolaşmayın geceden sorun :D

Akbükten direkt kazıklıya geçin, diğer yolu izlerseniz deli gibi uzuyor ama akbük kazıklı rampası eşek öldüren cinsten, aklınızda olsun.

akbükten iasosa giden dağ yolundan geçmek isterseniz zevke göre değişir ama benim hoşuma giden bir yol oldu, 10% eğimden fazla 6 adet 1 kilometre ile 5 kilometreye sahip rampalar var. Birde iasos yol ayrımından sonra sağdaki yola girin yolunuzu direkt bodrum yoluna çıkartıyor, iasos yol ayrımında mor ev var fırsatınız olursa orada bir çay için, yorgunluğunuzu alır köpektende korkmayın :D. iasostan sonra bir rampa çıktıktan sonra bodruma kadar düzgün bir yol kucaklıyor.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  3. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Akbük yolu gerçekten canınızı sıkan bir yol. Hele birde bisiklette biraz fazla ağırlık varsa arkaya doğru gitme olasılığı bile var:). Biz oralardan geçerken bir minibüs denk getirmiş, ona atlamıştık. Çıkılırmı? Çıkılır ama küfür ettirir kendine, o tip bir yol. Alternatif varsa bence alternatifi kullanmanız daha iyi olur...

4. OzzYMKL

OzzYMKL Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar tam tarih belli mi?

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

Geçen sene iki kişi bu rotayı Dilek Yarımadası Milli parkını da içine alacak şekilde (ki sırf o manzara için şiddetle tavsiye ederim) geçtik. Yazısı ve fotoğraflar linkte.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=32815

Başka sorularınız da olursa cevaplamaya hazırım.

Yazıda haritalar, günlük mesafeler ve milli parkın broşürü de mevcut.

Şimdiden kazasız ve kayifli turlar

five

6. Aykut ERKEN

Aykut ERKEN Yeni Üye

Herkese merhaba,
    verilen değerli bilgiler için herkese teşekkür ederim öncelikle..
    biz akbükten iasosa çıkan yolu tercih ettik etmez olaydık arkadaşlar:)ben bu kadar yorucu ve kötü bir sürüş yapmadım.Bu kısım bizim için resmen tam bir çile oldu,en son iasos kavşağından sonraki büyük rampa diye anılan arabaların bile birinci viteste çıkabildiği rampada pes ettik ve bir arabaya atladık:)akbük ten bodrum yoluna bağlanan yola kadarki mesafe küfür ede ede geçti diyebilirim.
    ordaki mesafe hariç genel olarak çok zevkli bir tur olduğunu söyleyebilirim.
    Didim kavşağındaki dinlenme tesisinde Polonyadan pedallayarak gelen çiftle karşılaştık gruplarından iki kişide bodrumdaydı biraz oturduk sohbet ettik bir kaç arızalarını gidermelerine yardımcı olduk.cumartesi 05:00 da başladığımız yolculuğumuzu pazar günü 12:00 da bodrumda sonlandırdık.ortalamamız 20
    Herkese güzel sağlıklı pedallamalar dilerim,
    saygılarımla.

7. Aykut ERKEN

Aykut ERKEN Yeni Üye