Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-Bodrum arası pedallama planı (Haziran)

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında rochas tarafından paylaşıldı.

1. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

Haziran 11 ile 24'ü arası. (Bu tarihler arası herhangi bir tarih dilimi veya tümü olabilir.) Tabiki bisiklet ile, bir gezi ve yol planı hazırlayıp yollara düşmek istiyorum.

Aslında amaç bodrum'da tatil değil, biryerlere gitmek, pedallamak. İlk orayı gözüme kestirdim. O nedenle farklı fikir ve önerilere de açığım. Mıy mıy ve üşengeç değilimdir, yolda bırakmam, herzaman beklerim, uyumluyumdur, önden basıp gözden kaybolmam vs.. :) Maksat gezide yeni yerler görmek, fotoğraf çekip, deniz, doğa, konaklama yerleri ve yolların keyfini çıkarmak.

Ayrıca daha önce bu tip tatile çıkmış olanlar, yol için konaklama, yol seçimi, tavsiye ve tecrübelerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.

Eşlik etmek isteyenler lütfen mesaj atın veya sener@lifetoweb.com adresinden iletişime geçin.

2. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi selam güzel bir tur planlamışsın gittiğin yerde güzel ama zamanlama pek iyi değil çünkü tam o tarihlerde öss sınawı oluyor daha sonra yaparsan 17 hazirandan sonra yani partner bulursun sanırım.İyi sürüşler;)

3. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Malesef, Eşim o sırada eğitim için yurt dışına çıkacak. bende tek başıma evde kalmayayım diye böyle bir gezi planladım.. olmazsa artık tek başıma gidicem :)

4. adrenalin28

adrenalin28 Yeni Üye

Seviye:
    bende çıkmak isterim tura sizlerle ama sadece 1 hafta ayırabilirim oda 11inde çıkılacaksa uygun benim için öteki hafta işlerim çok yoğun işyerinde

5. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu arada yolda kask, ışık vs.. güvenlik önlemleri alınarak gidilecek bunu belirtmek isterim. Birde bir yol ve konaklama planı yapılması gerekli.

Fikirleri ve deneyimi olan arkadaşlar gezi de ihtiyacımız olacak şeyler ve konaklama yerleri, yol seçimi hakkında bilgi yazarsa sevinirim.

Şimdiden herkese önerileri için teşekkürler :)

6. TrekOnur

TrekOnur Üye

Seviye:
    slm. abi ben de çok uzak mesafeler yapan biriyim. ege üniv.deyim final tarihlerine bakmam lazım. yanılmıyosam 15inden sonra boşum. ben kuşadası fln düşünüyodum. büyük ihtimal gelirim senle

7. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Neden olmasın, bir haftasonu bostanlı sahilde gelmek isteyenlerle birlikte buluşma düzenler konuşuruz, bu konuyu takip edin, iletişimi de koparmayalım. Bugün lastiklerime slime taktırdım uzun yol'da birde lastik patlama problemi ile karşılaşmayayım diye. Akşamları da antreman yapıyorum, ufak ufak yolculuğa hazırlıyorum kendimi.

Güvenli sürüşler :)

8. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar, dün katıldığım 140 km. lik turdan sonra burdan Bodruma gitme fikrini tekrar gözden geçirdim ve şimdilik hazır olmadığımı düşünüyorum. O nedenle geziyi iptal ettim. inşallah seneye :) kusura bakmayın...

9. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha çok zaman var önümüzde inşallah beraber turlamak dileği ile Şener abi;)

rochas bunu beğendi.
  10. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sener, oncelikle dogru karar vermissin, biraz antrenman sonrasi tekrar gozden gecirirsin fikrini. Abimler 10 sene once falan yaptilar Bodrum gezisini, ondan da fikir alirim yapacagim zaman.

Bu arada slime'a pek guvenme sen, ne olur ne olmaz. Saglam bi cam vs.. denk gelirse slime falan dinlemez. O yuzden yaninda her daim bir yedek lastik ve de pompa bulunsun. Sele alti cantalar var ucuz guzel, onlardan bir tane edinip ona lazim olacak malzemelerini (lastik, levye, bir kac boy alyan, ufak bir pense vs.. ) koymani tavsiye ederim. Yada gidon icin bir canta alabilirsin. Dur bakayim fotosunu bulabilecek miyim?

Evet buldum, cantayı goruyorsun, sedada var. 25, 30 ytl gibi bir fiyati var. Sele altinda da ufak canta var lastik vs. koymak icin.

Bu da gidon baglantisi..

Daha kalitelisi de var, benim eski bisiklette vardi, ona da bakayim. Markasi outback, izmirde yok. Biladerim Istanbul'dan almisti. Cok daha genis hacimli ve saglam. Bulabilirsen bunu al derim. Benimki sagolsun arkasina bakmadan taksi kapisini acan bir bayan sayesinde gidon baglantisi kirildigindan dolayi pert oldu :(

Buldum..

11. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu arada son fotografa dikkat edersen canta olmadan da malzeme tasinabilir bir cirt bant yardimi ile, sele altinda levye, yedek lastik ve pompa tasinabiliyor rahat rahat.

rochas bunu beğendi.
  12. rochas

rochas Kıdemli Üye

Seviye:
    Denizcim sen 10 numara bir arkadaşsın, seninle heryere pedallarım ben :) teşekkürler...

---

Fotoğraflar ve tavsiyelerin için çok teşekkürler Aydın :)

Çok haklısın, antremansız böyle bir yolculuğa çıkmak biraz cahil cesareti işte :D belki Ağustos gibi formda olursam böyle birşeye kalkışabilirim..
    Bu arada slime varken lastik patladı, hemde lastik ciddi ciddi yarıldı.. pek bir işe yaramıyormuş.. yine haklısın :)
    Benim bisikletin arkasında o ufak çantadan var, pompa yama takımı vs.. Birtek yolculuk çantası yok, onuda artık uzun yola giderken tavsiyelerin doğrultusunda birşey alırım. :)

13. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    turunuzu gerçekleştirdiniz mi?
    eğer gerçekleştirmediyseniz eylül için bodrum planım bu
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=89927

14. Çağatay TURHAN

Çağatay TURHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    tur planınız hala devam ediyormu 2012 için ciddi tur planım var herhangi bir safhasına otobüsle eşlik edebilirsiniz

15. Çağatay TURHAN

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yani otobüsle bölgeye gelip dönmekten bahseediyorum çünkü izmirden çıkıp 10 günlük bir tur olacak dönüş otobüsle

16. Çağatay TURHAN

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    eşimle beraber düşünüyorum eşiyle beraber katılacaklara da duyurulur