Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir bisiklet yollarını liste yapalım

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Hamit E. tarafından paylaşıldı.

1. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadaşlar malum sahil yolunu biliyoruz. ancak diğer yerler nereleridir?
    ilçe ilçe binilebilecek rota güzergah yer liste yapsak uygun olmazmı?

eski konularda biraz üstünden geçilmiş ancak artık google harita ve yandex harita sistemini güzel şekilde kullanıp yer gösterebiliriz.
    map my ride da bonusu olsun.

tecrübeli arkadaşlar bakar ilgilenirse iyi olur bence

2. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    103 kişi bakmış hiç kimse yazmamış enteresan

3. Gökhan Sümer

Gökhan Sümer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Genel olarak sahil şeridi güzel güzergahlar. Onun dışında uçkuyulardan güzelbahçeye gidiş yolu fena değil ama bisiklet için özel bir yolu olan parkur pek yok. Mecburen güzel yerlere otoyol kullanılarak gidiliyor. Malesef ki bisiklet yolundan eser olmadığı için gideceğin yere varana kadar tüm yollar senin...

Engin Öz bunu beğendi.
  4. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Hiç değil.Çünkü yok.

Sahil kenarı dışında bisiklet yolu yok.O da bölük pörçük, bakımsız, kaderine terk edilmiş durumda.Zannedilenin aksine İzmir bisiklet yolu açısından en zavallı şehirlerden birisi.

enes savaş bunu beğendi.
  5. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya benide alın yanınıza tur yaparsanız kimse benimle tura gelmiyor :'( :agla: :( :agla:

19can25 bunu beğendi.
  6. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    anladım ozaman konu kapansın madem ki öyle :)

illaki sahile gideriz ozaman :S

7. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Sahil boyunca,bisiklet yolu var,onu da vatandaşlar ve esnaflar işgal etmiş durumda..

Vatandaşa bir şekilde hak veririm,çünkü esnaflar yaya yolunu işgal etmiş ve kızmak ne mümkün mafya gibiler..

Sonuç elde var 0 , birde Expo 2020'ye aday şehiriz..

Oysa İzmir ülkemizin gözbebeği bir şehir olabilirdi,insanların rahatça gezebileceği yaya yolları,bizler içinde rahatça bisiklet sürebileceği,bisiklet yolları yapılabilirdi..

Konu lütfen siyasallaştırılmasın..

8. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    siyasileşecek bir şey yok ayrıca siyaside olsa A değil B gelse hatta sırayla gidip Z ye kadar denesek yine aynı olur bu iş.

daha öncede başka konuda yazmıştım. yetkililerin bu tarz hobi işlerini benimseyip önemsemesi için gençliklerinde yada halihazırda bu işlerle uğraşıyor yada uğraşmış olmaları gerek.

Çağlayan bunu beğendi.
  9. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Geçen gün Kanal D ana haberde konu obeziteydi ve çözüm önerileri üzerinde duruluyordu. Yapılacaklar arasında beslenme kontrolü ve egzersizden bahsediliyordu. Haberi sunan kadın yürümeyi, koşmayı, yüzmeyi filan saydı da bir türlü dilinin ucuna bisiklet sürün demek gelmedi. Bu arada görüntüler arasında Belgrad ormanında koşanlarla Anadolu yaka sahilde yürüyenleri filan gösteriyordu, bir iki saniye bisiklet süren bir bayan görünür gibi oldu. Ancak kadının anlatacakları bittiği için başka habere geçildi. Neden bisiklet demedi? Sanıyorum bisiklet dese nerede sürecekler ki? Yani izleyenlere de komik gelecek. Yüzmek için bile denizlerimiz, havuzlarımız var.

Hamit E. bunu beğendi.
  10. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Facebookt'ta "Bisiklet Eylemliliği" grubunda izmir için bisiklet yolları, metro - İzban'da ayrıca ücretlendirilmeden bisiklet taşınabilmesi, bisiklet kullanıcılarının yaşadığı tehlikelerin yetkililere duyurabilmesi için bir grup var. Ben sadece takipçi olarak gruptaki özverili insanları takip ediyorum, tavsiye ederim.

Hüseyin Sakaoğlu bunu beğendi.
  11. karakartal

karakartal Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bostanlı-kuşcenneti yolu var bir tek kullanılabilen.normalde inciraltından güngoğdunun sonuna kadar da bisiklet you vardı.artık esnafın seyyar satıcının yolu oldu oralar genel olarak.
    kondüsyon olsun orman olsun diye inciraltı ormanı içinde 2 km lik kapalı bir yol var.kondüsyon tutmak nefes açmak için fena değil

12. ilker_ege

ilker_ege Üye

Seviye:
    Bunun yanısıra sahilde Bostanlı - Sasalı veya Konak - Üçkuyular şeridi dışında bisiklet yolu olmadığı doğru. Bisiklet grupları ile gezerek dieğr güzergahlar keşfedilebilir. Üçkuyular - Bahçelerarası - Güzelbahçe - Urla bir alternatif. İzban'ın son durağında inip Aliağa - Foça yapanlar oluyor. Ben katılmadım ama Gaziemir - Menderes üzerinden veya da karşıda Çiğli - Kaklıç civarına gidenleri duyuyorum. Bence gezi gruplarının haftasonu turları ile pek çok yer öğrenilebilir.

13. alican koçak

alican koçak Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İzmirde öyle özel yoş beklemeyin Konyada okurken bu konuda şanslıydık heryer bisiklet yoluydu burda ise araçlarla bir gitmek zorundayız.. emniyet şeridi olduğu sürece sıkıntı yok yollarda :)

14. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İzmir'e 1000 km. bisiklet yolu yapılsa,taksici,minibüscü ve park eden araçlardan dolayı kullanamayız.
    ayrıca yayalar bisiklet yolundan yürür,istediğin kadar burası bisiklet yolu levhası koy,yayanın umrunda olmaz.
    yolun en sağındaki çizgi ile kaldırım arasında bir bisikletin geçeceği boşluk olsun yeter. böylece tüm İzmir yollarında bisiklet yolu olur.

sayın belediye yetkilileri yanılmıyorsam 2009 da kendi internet sitelerinden aşaağıda verdiğim linki yayınladılar,
    Bornova'daki 24,5 km. lik yolu gören oldu mu?
    http://www.izmir.bel.tr/Projelerb.asp?pID=78

15. K.Burak

K.Burak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yapılan bisiklet yollarının yanlarına yaya ve araç girmesin diye bariyer yapılsa bir sorun olacağını düşünmüyorum. Şunun gibi :

Hamit E. bunu beğendi.
  16. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Soz_K ve Hamit E. bunu beğendi.
  17. Sarper Tuncer

Sarper Tuncer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sarper
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben bir aydir sürüyorum izmirde daha ama bisiklet yolu diye tarif edilen yarler, o verdiğiniz linkte falan, çoğu araba yolunun kenarindan gidilecek yerler. Yani bisikletbicin ozel yol olmayan.

18. Ali Pülhan

Ali Pülhan Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben biraz daha şanslıyım, Seferihisar- Güzelbahçe-Urla güzergahı var, Seferihisarda dahil ilçe içlerinde pek bisiklet binmiyorum çünkü hayatımla kumar oynamayı sevmiyorum, dış güzergahlardada hep etrafımı kollamam gerekiyor, çünkü her defasında ölümün kıyısından geçiyorum, yolcu kapmaya çalışan münibüs ve otobüsler, 30-40 ton yükle kamyonunun hızını 140 km.lere çıkarabilme çabasında olan ağırvasıtalar, çin malı molozsikletleriyle sizi sıyırıp geçen bulaşan yerel serseriler, 2 şerit olan bu yollarda 3 ü birden birbirini sollamaya sağlamaya çalışan 3 lü yeni model araçlar ve dahası ama dikkat ettikten sonra zamanında farkedip kaçtıktan sonra bişeyolmuyor eve sağlam dönüyoruz şükür.

Türka¥ ve Hamit E. bunu beğendi.
  19. Elife Sezen

Elife Sezen Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Balcovada oturuyorum ama genelde (sık olmasada) sasalı guzergahi cok guzel..duzenli bisiklet kullaniciysaniz pek yormuyor.Grup olarak cikmanizi ya da telefona saglam muzik listesi yuklemenizi tavsiye ederim. :)

20. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bana göre en güzel rota göztepe-urla arası, deniz kenarından sakin sakin gidip gelebilirsiniz ama özel bir bisiklet yolu yok tabi