İzmir - Behzat Tepe - Manastır

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, yarın sabah 9da Narbel üzerinden Behzat Tepe'ye çıkmayı düşünüyorum. Tepeye çıktıktan sonra Manastıra kadar sürekli iniş olacak. Katılmak isteyen olursa iletişime geçsin. İyi forumlar.

Rotayı daha önce birçok kez pedalladım. Videodan bakabilirsiniz.

Scudo

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam merhaba, rotanın güzergahı tama olarak nasıl oluyor

dramorey

Daimi Üye
Tepki
164
Bisiklet
Canyon
@YİĞİT ASLAN
Ben de merak ediyorum

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@serkanoz87 @dramorey @YİĞİT ASLAN Arkadaşlar merhaba. Malesef strava kaydı yok ama kabaca anlatayım. Folkart'ın karşısından Narbel'e çıkıyoruz. Narbel'e çıkanınız varsa çeşmeyi bilir. Çeşmenin sağındaki yoldan yüksek gerilim hattının olduğu tepeye tırmanıyoruz. Daha sonra bu tepeden de Behzat Tepe'ye elimizde sürüp tırmanışı bitiriyoruz. Rotanın 3/1lik kısmını burası oluşturuyor.

Buradan itibaren araç yolunu takip ederek manastırın altındaki 1. su kaynağına kadar iniş yapıyoruz. (bknz. birinci video )
*Yukarıda bahsettiğim araç yolunu kullanırsak manzarası harika yerleri görmüş oluyoruz ancak yol x4 kadar uzuyor. Bu sefer yapmayı düşündüğüm araç yolundan araziye dalıp Manastır 1. su kaynağına 30dk da inmek. Aksi halde araç yolundan gidersek 2 saat kadar uzar

Daha sonra çok eğlenceli olan parkura giriyoruz. (bknz. ikinci video)

Mavi renkle çizdiğim yer yolu epey kısaltıyor ama epey zorlu diyebilirim.
Yeşil renkle çizdiğim parkur ikinci videodaki yerdir.
İki seçenek var istediğinizi pedallayabiliriz.

Dosyalar

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
@Atahan Eker katılmak isterdim ancak malum iş hayatı. Kazasız belasız bir sürüş diliyorum. Belki bir gün beraber yapabiliriz

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@Atahan Eker Aslında aşağıda oval kırmızı ile işaretlediğim yerde de patika var, oraya da girmişsinizdir veya biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Benim bu söylediğim yer, mavi ile işaretlediğin yer + manastırdan sonra videosunu çektiğin patikayı birleştirildiğinde tam tepeden aşağıya kadar patika oluşmuş oluyor. Enduro motorlar da bu patikalara giriyor.

harita.jpg

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Manastır ve behzat tepe güzeldir gerek bisiklet gerek yürüyüş olsun sık gideriz, İzmir de olsam katılırdım mutlaka. Yaz sezonu araç girişide yasak rahat bir tur olmuştur umarım

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
İlk videoda 4:46'da tuvalate gidiyorsunuz zannettim. İkinci videonun sonundaki kaza da enteresan olmuş. Taşınma telaşımız olmasa katılmayı düşünebilirdim. Başka bir hafta sonu tekrar tur düşünürseniz haber edin...

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ratm Evet bahsettiğiniz yeri biliyorum. DH cilerin yapmış olduğu parkur da bahsettiğiniz yerde. Oraya hiç gitmedim ama gitmeyi düşünüyorum.
@Halil EROĞLU Kazanın nedeni pedalı yandaki kayaya taktırmamdan kaynaklı oldu. Birkaç hafta şehir dışında olacağım ağustosun ortası gibi tekrar çıkmayı düşünüyorum. Haber veririm tabiykide..

• Beğen
Tepkiler: Halil EROĞLU