Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Balçova kısa turu 15.01.2012

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında tayfun sezer tarafından paylaşıldı.

1. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Herkese merhaba Bir anda karar verdim Balçova tepelerini keşfetmeye Aniden evden çıktım Konakta arkadaşım Burağı aradım Beni kırmadı ve geldi Ama ilk ve neyse ki son aksilik arkadaşımın arka lastiği oldu Balçova termal kavşağında sorunumuzu hallettikten sonra termale doğru yöneldik Aslında vakitte tırmanış için çok geçti.
    Termale girdik İleride solumuzda kalan iki binanın arasındaki yoldan tırmanıp buraya geldik.Yolun başı burası Soldaki asfalt yol yanlış olan ve baraja giden yolmuş.Gittik ve gördük.
    Bunlar gidilmesi gereken ve gidilmeyecek olan yollar Aslında yanlış yola iyi ki girmişiz Zira oradada güzel manzaralar bulmak mümkün Aşağıdaki birkaç resim o tepeden çekildi.

Bendeniz Tayfun...
    Ve bisikletim Şimdilik idare ediyorum o da beni idare ediyor Nede olsa benim bisikletim...

Çıktığımız tepeden manzaralar...

Tanıştırayım Bu da arkadaşım Burak

Bunun mezarlık olduğunu düşünüyorum Gerçekten öyleyse muhterem güzel yere yerleşmiş...
    Parkuru tamamlamış bir grup üyesi Ekip öyle hızlı iniyordu ki sadece bu arkadaşı çekebildim...

Yavaş yavaş tırmanıyoruz daha badi badi...

Dedim ya daha parkuru yeni keşfetmenin ve ilk resimli gezimiz olmasının verdiği heyecanla fazla birşey resmedemedik.Ama hem arazide bisiklet sürmesini hem resim çekmeyi ve de foruma yazmasını öğreneceğiz.Herkese sevgiler Pedalınız dert görmesin.

2. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    ayağınıza sağlık akıcaz kısmetse bu yaz oralara teleferik fotoğrafı koyun biladerr.)

3. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Emeğinize sağlık, resimler ve paylaşımınız için teşekkürler.

4. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Bulduğum ilk fırsatta bu sefer daha planlı olarak bu etaba çıkacağım.Daha güzel resimler çekmeye çalışacağım.İlgi gösteren herkese teşekkürler.

zkyurduseven bunu beğendi.
  5. kadir özdemir

kadir özdemir Üye

Seviye:
    Merhaba güzel tur olmuş 3 sene önce ege üniversitesinde okurken teleferik hizmete kapalıydı şimdi durumu nedir acaba?

6. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    5 kasım 2007 de kapanmıştı.Henüz açılmadı sanırım.

7. Sinan SOYDAR

Sinan SOYDAR Yeni Üye

Seviye:
    teleferik hala daha kapalı arkadaşlar bu gidişle o da metro muhabbetine dönecek

8. Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

Seviye:
    Fotoğraftaki benim galiba :)

Güzel gezi. Devamını dilerim.

9. tayfun sezer

tayfun sezer Misafir

Birbuçuk ay önce tam teleferiğe yürüyerek çıktık İn cin top atıyor hala daha inşaat halinde maalesef.İzmirin en çekici hadisesiydi teleferik ama artık bakımsız ve çalışmıyor.

kadir özdemir bunu beğendi.
  10. Ahmet ERPINAR

Ahmet ERPINAR Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık. Bol oksijenden kısmetinizi almışınızdır...:)

11. orkunçetin

orkunçetin Yeni Üye

merhabalar :) ben yazın her sabah 5te çıkıyorum çıktığınız yerlere ama oralar başlangıç resmettiğiniz grup gibi daha yukarlara gidiyorum (manastırdan çok daha ileri) Balçova'lıyım bu arada.Ve o mezarlık diye bahsettiğinizi yürüyüşe çıkan amcalar o hale getirdi :) mezarlık değil :) kışın Ankara'da öğrenciyim yazları denkleşip beraber pedallayabiliriz hoşçakalın :)

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel. Daha önce termalin arka taraflarına, gölün o taraflara(sanırım köy var orada) yürüyüşe giden aradaşlarım köpek sürüsü yüzünden geri dönmüştü. Siz hiç karşılaştınız mı?

13. orkunçetin

orkunçetin Yeni Üye

köpek sürüsü şuan yok az önce Kangal köpeğimle oralara gittim gündüzde akşamda olmuyor girişte birkaç tane oluyor fakat insancıl saldırmayan köpeklerdir onlarda, sıkıntısız çıkılabilir :)