İzmir balçova kipa boyner açık otoparkta CUBE CROSS bisikletim çalındı.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Sinan A.
Yapılabilir tabi. Yapılamaz deyişim imkansızlıktan değil, anlayış farkından.

Scudo

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@avanak_abdi
Yok işte yok bu güzel memleketimizde yok saygıda yok bisikletliye destek te yok

çok Üzücü malesef

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@volkan Öz
Bu arkadasin dedigini uygulayabilirdiniz ama uzun zaman geçmis keske ugrassaydiniz.Benim 14 yasindayken Castello bisikletim çalinmisti 2 gün 2 gece tüm sokaklarda dolastim o sinirle öldürene kadar döver polisin önüne atardim herhalde.Tabi oturdugumuz semt belli oldugu için annem sans eseri görmüs agzina 2 tane vurup almis bisikleti.Ama 1-2 gün sonra kardesim olacak salak kitlememis bisikleti ve gene çalmislar.Birdaha da ne gördüm ne duydum...

Polis anca karakolda yatar ya da devriye atar.Polis akademileri de kapatildi kalan 3-5 düzgün polis varsa onlara simdiden elveda diyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Melih Muratoğlu

Cenk_

Aktif Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
Çok büyük geçmiş olsun arkadaşım İnşallah kısa sürede bulursun.
Hırsızlara ise; Allan bin bela versin demişsin işde daha nasıl belası olacak hırsız olmuş.
Allah hidayet versin diyelim.
Bana kalsa toplum huzurunu bozan a değil 1 ay bi ömür ceza almalı.
Tekrardan büyük geçmiş olsun.
O arkadaşların bahsettiği yerleri ihmal etme bit pazarı na mutlaka giderler.
Gerçi bazısı o kadar yüzsüzki çalındığı her halinden belli olan bisikleti ikinci el bi sitede de tanıtabiliyorlar.
Bende bakıyorum, bisikletine denk gelirsem haberdar ederim seni.
Tekrar geçmiş olsun dilerim bir daha yaşamazsın.

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
@volkan Öz
Geç olacak ama güzel taktik , benimki çalındı başkalarınınki çalınmasın muhabbeti yapılarak bile zevk için pusuya yatılabilir.Lakin her türlü hırsızlığa özür dilerek söylüyorum ''g*te giren şemsiye açılmaz,yapacak bir şey yok hayrını görsünler'' diye bakan polisler olduğu sürece insanlar kendi adaletini sağlayabilir.Bir aralar Bayrampaşa Decahtlon önünde aşırı bir bisiklet hırsızlığı vardı.Gördüğüm kadarıyla ordaki güvenlik personelleri önllemlerini arttırmış.Pek fazla duymuyorum şu vakitlerde.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
GPS verici takmak zor degildir.Bisikletin gizli bir yerine takmaliyiz.Bulunca da -burasi adalet için en önemli nokta- polise haber vermiyoruz , birdaha çalmayi bile düsünemeyecekleri hale gelene kadar dövüyoruz.Yoksa siz aglarsiniz hirsizlar çalmaya devam eder diger magdurlar da aglar bu böyle gider.

• Beğen
Tepkiler: can onur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
japonyadaki otopark sistemi bizim ülkemizde mümkün değil olmaz adamlar kapalı otoparkı söküp götürürler, arkadaşlar hırsızlığı yapan insanlar hep aynı insanlar hep aynı insan olmalarının sebebide ceza olarak kısa süre cezaevinde yatmaları, adamlar bu açığı yakaladıkları için emekleriyle çalışmak yerine 10 dk içinde 2-3000 liralık bisikletlerimize göz dikiyorlar

benim demek istediğim bize polisten vs hayır gelmez, biz bisiklet sahiplerine düşen görev (görev derken hassasiyet) bazen çalıntı ilanlarına bakıp bisiklet gezilerinde denk gelip gören olursa yerini nerede gördüğünü vs bi şekilde haber vermek, ben ilerde imkanım olursa yeni bisiklet alıcam aynı şekilde çalıntı ilanlarına her zaman bakıcam, sonuçta herkesin başına gelebilecek bir durum bu şuan bile bisikleti çalınan o kadar çok insan var ki

ayhandeniz71

Aktif Üye
Tepki
560
İsim
Ayhan Deniz
Bisiklet
Whistle
Geçmiş olsun kardeş. İnan bu haberi okurken hemen kendi bisikletim aklıma geliyor bodrumda ne durumdadır diye.

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
alarmlı teker kilitleri ve kalın zincirle de sabitlemesi yapılsa bile yetersiz.

sistem düşünüyorum kaybından beri. sahibinden başka biri tuttuğunda versin elektriği. kumanda sistemli falan iptal edince binelim. sele altından elektrik mi verse onun bunun çocuğu pişman olsa. çok deli ve merhametsiz fikirler var aklımda :)

geçmiş olsun kendi kaybım kadar üzüntü duydum.

M.Dogan

Üye
Tepki
44
Bisiklet
Scott
İlk önce çok geçmiş olsun.
Bende kilit taraftarı değilim çalmak isteyen adam hertürlü çalıyor.Bike Spike diye bir gps verici+uygulama çok iş görür diye düşünüyorum.Arkadaşın dediği gibi gps vericisinden hırsızın yerini bulup Gerçek adalet olan dayağa teslim etmemiz gerekiyor :)

ALByROCK

Üye
Tepki
10
İsim
Mert Anıl
Bisiklet
Ghost
@Onur İlker Gündoğdu

@M.Dogan

İyi diyorsunuz hoş diyorsunuz,hepimizin içinden geleni söylüyorsunuz da;pislikle baş edebilmek için pislik olmak şart. Kaybedecek şeyi olmayan adamlara bulaşmak bisikletimizin çalınmasından daha büyük problemlere yol açabilir (amma ve lakin elime öyle bir fırsat geçse,sanırım ben de kaçırmazdım :islik:).

Öte yandan "bi yere bağlayacaksak kötü bir bisiklet kullanmalıyız" fikrini desteklerken diğer yandan da utanç verici buluyorum. İnsanların binmekten keyif aldıkları güzel bisikletlerini çalınma korkusu yüzünden daha az kullanmaları aşağılayıcı bir şey. Tıpkı kızların dışarısı güvenli olmadığı için gece dışarı çıkamamaları gibi. Ya da bi polis bize yaklaştığında kendimizi güvende hissedeceğimiz yerde tedirgin olmamız gibi.

Günümüz şartlarında bu fikirlerim biraz ütopik kaçıyor farkındayım. Ne var ki şahsi fikrim,bunlar olması gerekenler. Dilerim en kısa zamanda hukuki açıdan bu konuyu çözecek yaptırımlar olur.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ülke elden gidiyor çalinan bisikletleri kim takar...

Tepki
12
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun.Umarım kısa sürede bulunur.