Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-Aydın

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Samet Koç tarafından paylaşıldı.

1. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bu rotayı yapan arkadaşlardan yol tavsiyesi istiyorum daha önce bu iki il arasını sadece otoban üzerinden gittim ve bisikletle otobandan gidemeyeceğime göre hangi yoldan gitmeliyim?

2. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    İzmir şehir merkezinden Aydın şehir merkezine mi gideceksiniz?

3. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    evet. Aslında İzmirden Ispartaya gideceğim.

4. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    O rotayı bilen biri olarak size Isparta için rota tavsiye edeyim.İzmir-Aydın-Denizli-Bozkurt,Çardak Üzerinden Dinar-Isparta olabilir.Denizli üzeri gelirseniz sizi Nazilli'de karşılarım,Denizli'de misafirim olursunuz.Size Dazkırı,Başmakçı'ya kadar da eşlik ederim.

İzmir'de Gaziemir tarafına yakınsanız Kısıkköy,Torbalı üzerinden,Selçuk-İncirliova-Germencik-Aydın yapabilirsiniz. Belirtiyim Selçuk tarafında asfalt kötüleşiyor.En kısa rahat rota.

Eğer Güzelbahçe tarafına yakınsanız Seferihisar üzerinden Doğanbey'e girmeden Selçuk-Aydın yapabilirsiniz.Bu rotanın mesafesi fazla.Hemde rüzgarla karşılaşabilirsiniz.En zorlu rotadır.

Ya da biraz güzel bir rota olsun diyorsanız.Menderes üzerinden Değirmendere üzeri Selçuk-Aydın.Orta uzunlukta mesafe.

Yol bisikletiniz var ve kondüsyonunuz iyiyse;otoyolu tavsiye ederim.Hem Aydın'a en kısa mesafede gidersiniz,hem de daha düzgün zeminde sürersiniz.

5. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Çok teşekkür ederim bilgiler için. Tur bisikletim var Kısıkköy torbalı üzerinden daha mantıklı görünüyor. 18 ocakta finaller bitince okul yarı yıl tatiline girince yapacağım bu rotayı eve gitmek için :) O zaman haberleşiriz umarım beraber pedallama imkanımız olur.

Raven_35 bunu beğendi.
  6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
  7. kaanduro

kaanduro Üye

Seviye:
    Yeni keşfettiğim İzmir-Ödemiş-Köşk yolu var. Şiddetle tavsiye ederim

8. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    rota hakkında bilgi veririr misiniz?

9. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bu rotayı kullanmadım ama mesafe olarak uzun bir rota.Ödemişe gitmek ve oradan köşk'e varmak 130 km'yi geçer.

Rota şöyle Torbalı çıkışından Ödemiş istikametine(sola doğru) döneceksiniz.Ödemiş'ten sağa yani Köşk tarafına döneceksiniz.Eğer Ödemiş'ten düz devam ederseniz Beydağ üzerinden Kuyucak'a varırsınız.

10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    İyi yolculuklar diliyorum.

Otobana girip de durdurulan bisikletli var mı acaba? Benim de aklımda otobandan gitmek fikri geçiyor.Asfalt çok düzgün ve emniyet şeridi yeterince güvenli gibi.Hatta normal kara yollarından çok daha güvenli bence otoban.

11. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba,
    google earth'e göre mesafenin sadece ödemiş köşk arası 70 km civarında ve 914 metre yüksekliğe çıkıyor. imageshack bağlantı problemi verdi, o yüzden google earth görüntüsünü ekleyemedim. Ayrıca çok inişli çıkışlı bir yol. Planladığınız aylarda bu rota üzerindeki dağlarda kar olur sanırım. Aydın'dan Ödemiş'e sefer yapan minibüsler bu yoldan geçerek Ödemiş'e gidiyorlar, 2 saat sürüyormuş. Benim tavsiyem, otoban mümkün değilse: Gaziemir, Torbalı, Selçuk, Ortaklar, Germencik, Aydın, Köşk, Sultanhisar, Nazilli, Kuyucak, Buharkent şeklinde. Sadece Selçuk-Ortaklar arasında tırmanma var. Onun dışında tüm yol eğimsiz sayılır. Hayırlı yolculuklar...

12. oğuzhan abalı

oğuzhan abalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konuyu hortlatıyorum ama İzmir'de pedal arkadaşı arıyorum ilgilenen olursa özel mesaj gönderebilir mi?