Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Antalya kıyı boyu turu

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Çağrı Cantürk tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba öncelikle bir amatör olarak size danışmak tavsiyelerinizi almak istiyorum. Yazın yapacağımız tur için biraz erken konu açıyorum bunun sebebi uzun vadede ayrıntılı bir şekilde rota çıkarmak. Öncelikle tura şimdilik iki kişi olarak çıkmayı düşünüyoruz. Tura büyük bir ihtimalle foça rock fest tarihinde başlayacağız yani festivale katılıp festival sırasında foça ve civarını gezip festival sonunda yola çıkacağız. Amacımız kıyı şeridini takip edip gezmek, eğlenmek. Süre kısıtlamamaız pek yok Gazipaşa'ya kadar 1 ay da ulaşmayı düşünüyoruz.(dönüşte pedallama planımız yok şimdilik). Sizden şunu isteyeceğim buraya kesin uğra diyeceğinzi yerler varsa, bu yola girme şuradan git diyeceğiniz yerler varsa, şurada çadır kur burada kurma diyeceğiniz yerler varsa bu bilgileri lütfen paylaşın. Tavsiyeleriniz paralelinde bende araştıyor olacağım buradan soracağım sorular da olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Taslak tur planınızı bizlerle paylaşırsanız, (gitmeyi ve kalmayı planladığınız yerler v.s.) size daha iyi yardımcı olabiliriz... Bizim söyleyceğimiz yerlerin çoğunu muhtemelen sizde düşünmüşsünüzdür...

3. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu arada ramazan bayramını hiç hesaba katmaşışım büyük bir ihtimal bayram sonu tura başlayacağız.

şu an taslağımız bile yok sadece uğrayıp gezmek istediğimiz yerler belli bunlardan bazıları daha doğrusu özellikle istediklerimiz

Foça(rock fest olmazsa yakınlarında güzel bir yer bulacağız) İzmir(galiba çadır kuramayacaız), Kuşadası, Didim, Marmaris(bir arkadaş daha katılacak), Fethiye, Manavgat, Alanya, Gazipaşa

4. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  5. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçen yaz antalya fethiye arası mekanlarda tatil yapıyordum ama bisikletli değildim onu önceden belirteyim. Allahım o ne yollar öile bazı noktalarda 120 derece viraj kimi yerde ışık yok asfalt desen yıpranmış,arabalar birbirinin şeridinden 30cm çalıyorlar birbirlerine fardan gireceklerç Kaş demre civarını gördükten sonra benimde aklımın birköşesinde olan aydın antalya uçup gitmişti en azından sahil yolundan

6. zahiradam

zahiradam Aktif Üye

Seviye:
    bu yaz fethiyeden antalyaya geçtim bisikletle sormak istediğiniz soruları sorabilirmisiniz.

7. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet gerçekten benim en çok takıldığım nokta zaten fethiye antalya idi. hangi yolu izlediniz ne kadar sürede bitti yol üzerinde gezilecek görülecek yer var mı? Çok soru sordum kısa kısa cevaplayabilirsiniz.

8. zahiradam

zahiradam Aktif Üye

Seviye:
    ben çok profesyonel ve planlı bir tur yapmadım. fethiyeden kalkana bir günde gittim. pataradan kalkana çıkarken sanırım bi 8 km kadar rampamız var burada biraz sıkıntı oluyor. kalkan kaş arası eğlenceli bir yol sıkmaz. kaşdan sonra dev rampalar başlıyor. belki toplamda 15 km kadar tırmanıyorsunuz ve çıktığınız kadarda iniyorsunuz demreye kadar.burada andriake kampingde konaklamanızı tavsiye ederim. yolun kalan kısmı kumlucaya kadar ufak inişler ve çıkışlarla dolu çok zorlamaz. ben kumlucada mavikent yolunu kullanarak olimposa geçtim. ıssız bir yol ama eğlenceli. olimposdan antalya yoluna çıkmak için bayabi tırmanıyorsunuz. sonrası kemer ve antalya. çok zorlayıcı değil bence fethiye antalya arası ben bir amatör olarak tamamladım. benim 140 km gittiğim günde oldu olimposda 2 gün otelde kaldığımda. bana sorarsanız 5 gün de geze geze laylaylom yapayapa tamamlarsınız turu..

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  10. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye: