Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir Antalya Bisiklet Turu (Kamplı)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mahmut. tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herkese selam olsun. Yine heycanlı bir şekilde oturdum turla alakalı yazımı yazıyorum :D Sene başından beri planladığım bir turdu aslında. Ama çıkış noktam bandırma olacaktı ki 4 günümü eksik malzemeleri tedarik etme ve biraz eğlenerek geçirdiğimden vaktin daralması ile turuma İzmirden başladım.30 Ağustos Salı günü gece izmire gitmek için bisiklet dostu olan firmadan bilet alıyorum(Kamil Koç). Sağolsunlar araba müsait olunca bagajın birine bisikleti atıyoruz. Sabah saat 9 gibi İzmirdeyim.
    DSC_0104.JPG
    Tabi İzmire gelmişken semçantaya gidiyorum hurç almak için ama maalesef kapalı.Öğleden sonra saat 1 de pedallamaya başladım.Herzamanki gibi yine geç kaldım yola çıkmak için :D

DSC_0120.JPG
    DSC_0116.JPG
    DSC_0124.JPG
    Öyle böyle gidiyorum yollarda İlk gün Selçuka geliyorum tabi en başındada belirteyim ben hep gün ortasında yola çıktığım için gezilecek görülcek yerleri gezemedim. Neyse Selçukta biraz market alıverişi yaptıktan sonra Tavşanburnu kamp alanına gidiyorum.Çadırımı kurup yatıyorum.
    DSC_0126.JPG DSC_0130.JPG
    DSC_0132.JPG 2. Gün sabah erken kalkıp yola koyuluyorum hava aşırı sıcak.Biraz tırmandıktan sonra kuşadası için inişe geçiyorum. Tam kuşadası girişinde sırf insnalara zarar versin diye yolda kırılmış içecek şişeleri. ve talihsizlik şehre indiğimde ön teker iniyor.2.Hüzün pompamı almamış.Bi işletmeye giriyorum akaryakıt ve bisikletçi soruyorum biraz ters cevap verdi beyfendi bende sadece sorduğumu neden kızdığını anlamayarak sorup oradan uzaklaşıyorum.Bir bisikletçi buldum benim lastiği değiştirip hava basmaya 10 Tl aldı üstelik iç lastik benimdi.
    DSC_0136.JPG DSC_0143.JPG
    Neyse kuşadası benim için pek iyi anılar bırakmadı.Söke ye doğru pedallıyorum sökeden sonra Didime kadar Muhteşem bir düzlük artık insan düzlükten bunalıyor.
    DSC_0146.JPG DSC_0152.JPG Biraz geç kaldığım için milasa değilde didime dönüyorum.Sağolsun didimde Metin SEVİNÇ abim ve sevgili oğlu Berkay bana misafirperverliklerini ve sıcak muhabbetlerini verdiler.
    DSC_0155.JPG
    3.Gün sabah Metin abi ve Berkay ile kahvaltı yaptıktan sonra saat 12 gibi çıkıyom yola çıkıyorum.Akbüke doğru pedallıyorum ve Kazıklar tarfından milas Bodrum yoluna bağlanıyorum.
    DSC_0160.JPG Muhteşem bir tabelanın önünde fotoğraf çekinmeyide ihmal etmiyorum.
    DSC_0164.JPG DSC_0171.JPG Ara yollardan gidince yine akşama kalıyorum.
    DSC_0175.JPG Bodrum Merkeze saat 21:30 da varıyorum.Kamping alanda Erhan abiyle tanıştım sağolsun rotamı değiştirmemde büyük etkendi.Oda Çanakkaleye pedal çeviriyormuş.
    DSC_0180.JPG DSC_0185.JPG
    4.Gün sabah kalkıyorum kahvaltı vs. Pompa almak için bodrum decathlona gidiyorum.saat 13:30 dan sonra bodrumdan ayrılıyorum. Sanırım turculuğa aykırı davrandım.Bodrumdan örene doğru pedallıyorum.Tur boyunca en fazla haz aldığım yoldur. Aynı zamanda en bozuk yol:D Neyse yine akşam saatlerinde örene varıyorum.Kamp alanı doğal:D
    DSC_0187.JPG
    5.Gün sabah 9 gibi yine yollardayım. Örenden sonra bi 6-8 km lik bir tırmanış var muhhakka deneyin
    DSC_0194.JPG Ölüyorummmmm:D
    DSC_0195.JPG
    ve ardına iniş. Tırmanış var ama yollar çok güzel ve azmakbaşını geçtikten sonra saat 12 gibi bi gölgelik alanda kahvaltı yapıyorum ve tam toparlanırken 10 metre ilerde müstakil evden Mehmet amca çıkıp beni suya çağırıyor. Çok hoş bir insna baya bir muhabbet ettik kendisi ile ve bana hem su hemde Muğla kavunu ısmarladı.Çok çok teşekkür ettim.Kendisiyle baya bisiklet üzerine konuştuk ki o taraflardan geçerseniz muhakka uğrayın.
    1 saatlik muhabbettn sonra yola devam ediyorum.Köyceğize 25 km kala bir shell istasyonuna giriyorum ordada Cihan abiyle tanıstım kendisiyle 1.5 saat hos sohbet ettik bi yakıt verdi bi muhabbbet derken artık yolcu yolunda gerekk dedik ve pedallamaya basladım. Başladıktan kısa bir süre sonra hava kapandı ve ilerde düşen yıldırımlar görünmeye başladı.
    hemen bir markete girip çöp poşeti alıyorum malum izmirden hurç alamayınca kurtuluş çöp poşetinde. uyku tulumu mat ve çadırı güzelce paketliyorum unuttuğum tek şey speed ayakkabılar.Sargı işleminden bi kaç km sonra bir yağmur kendimi zor atıyorum bir işletmeye ayakkabı sırılsıklam hemen terliğimi giyyiyorujm ve 1 saate yakın işletmede kalıyorum .yağmur dinince yine yola koyuluyorum.saat 8 gibi Köyceğize geliyorum çevreme düşen yıldırımlara rağmen.bu turumda kendim yapıpcağıma söz vermiştim kendime ama geç kalınca yağmur sonrası giriyorum lokantaya ve karnımı iyice doyuruyorum.Köyceğizde beeldiyenin kamping alanı var ama özel işletme parkı işlettiği için 20 tl para talep ediyor onun yerine sahile kamp atıp duş ve wc yi kullana bilirsiniz.Kampı atıyorum içerde çok fazla köpek oldugu için 1 defa çadırımı taşıdım yoksa çadır ipini çekiştirip duruyorlar.
    DSC_0200.JPG
    6. Gün Sabah 20 Tl verdikten sonra çıkıp kahvaltı yapıyorum ve marketten alışveriş yaptıktan sonra kapının önüne oturuyorum bi kaç dk sonra karşıdaki bisikletçiden(Tarkan Bisiklet) Tarkan abi çıkıp beni çaya davet ediyor. Dükkanda bir bisiklet sevdalısı abimiz daha var imi Murat baya bir muhabbet ettik.Sonra Günay adında bir turcu abimiz geliyor oda tekirdağdan çıkmış yola burda konaklayıp Fethiyeyye geçicekti.Çok sıcak bir ortam oluştu.Çok sağolsunlar.Ben yoluma koyulmak için müsade aldım ve Fethiye yolundayım.
    DSC_0204.JPG Göcek tüneli girişinde kısa bir Video çekip İnstagramdan yayımlıyorum.İkitekerbiradam a kısa bir video çekip amağan ediyorum.Ve 300 metre gitmeden teker patlıyor.
    Ah yusuf abi bedduamı ettin ne :D
    DSC_0209.JPG
    Lastiği tamir ettikten sonra tırmanışa geçiyorum iniş çok virajlı ve muhteşem.Göcekten sonra tırmanışa geçmeden önce Yüksel kaptanla tanışıyor ve Fethiye inişine geçmeden önce tepede vedalaşıyor vede ayrılıyoruz.
    DSC_0211.JPG Çok beyfendi bir kişi idi.Fethiyeye inmeden yanıklarda biraz camping alan araştırması yaptım ama biri tepede kalmıştı ve kart çekimi yokmuş para çekmem gerekiyordu çok uzun iş fethiyeye iniyorum ve bir pansiyonda kalıuyorum pansiyon diyorum ama pansiyonun çadırında kalıyorum.
    DSC_0213.JPG
    7. Gün sabah kalkıyorum hop terliğin teki yok köpeklerden biri alıp götürmüş tek terlikle kpadan bi terlik ediniyorum. ve öğlen sıcaından önce pedallamaya başlıyorum.Ölüdenize gidemediğim için bi burukluk oluştu ama olsun. Seydikemere gelmeden bi markete uğruyorum ve bir bisikletçi geliyor tabi bisiklet yok turunu bitirmiş fethiyede baya bir muhabbet ettik ismini hatırlayamadım hakkını helal etsin.sağolsun yarımsaat kadar muhabbet ettik. ve yoluma koyuldum ölü denizi görememenin burukluğunu atlatmak için yol üstündeki saklıkenti ziyaret etmeyi düşündüm.Kadıköy beldesini geçtkten sonra Esma ananın yeri var orada gözleme yemeyi düşünüyordum ki tam önünden geçerken esma teyze ve emine ablanın o buyrun diye seslenişini kıramadım ve mekana oturdum sağolsunlar çok iyi insanlar. İkram üzerine ikram.
    DSC_0249.JPG Ogün orda kalmamı istediler saklıkentin kapanış saati geldiğinden benimde biraz işime geldi ve geceyi orda geçirmeye karar verdim. Gelen müşterilere bisikleti bisikletiçileri anlattım sağolsun herkeste dinledi.Sadece selam istiyoruz sizlerden dedim yollarda sadece selam verin mutlu olmamıza yetiyor diye.Birde Yaşar abim var Emine ablanın eşi baya ilgilendiler benle. Dışarda uyuyorum o Şark köşelerinden birinde gerçekten inanılmaz:D
    8. Gün sabah 7 de kaldırıyor yaşar abi beni tabi ben öyle istediğim için kaldırdı beni.8 de opedal çeviriyorum saklıkente iyiki gidip gezmişim orayı.
    DSC_0235.JPG
    Saklıkentten dönüşte esma ablamın kahvaltısını yapıyorum ve saat 14:00 a kadar muhabbet falan anca yola koyuluyorum.
    DSC_0251.JPG Ki o taraflara yolunuz düşerse muhakka uğrayın Esma ananın yerine. Yola koyluyom kaş yolunda bir miktar gizli eğim var ve yollar virajlı.
    DSC_0252.JPG DSC_0254.JPG DSC_0261.JPG yine akşama kaldımve akşam 21 gibi kaşa varıyorum.çok Şükür :d Kaşa varmadan kaza tehlikesi geçirdim. Arkadan sıkıştırılınca çakıla giriyorum ve tam düşecekken sağ bacak ardına sol bacak. Allaha şükrediyorum ki düşmedim düşse idim arabanın altında dahi kalabilirdim. Mümkünse karanlıkta yolculuk yapmayın.
    Kaşta birde denize giriyorum gece gece :D
    9.Gün sabah 9 gibi otogara gidiyorum kemere gitmek için. Bunu yapmamdaki amaç Antalyada görmeyi çok istediğim abim @Umut Akdoğan abimin cuma günü öğleden sonra Antalyadan ayrılması idi. Yetişememem korkusu ile otogara gidiyorum tabi küçük araçlar olduğu için bisiklet sıkıntı. Ayrıca bu düşünce çok zoruma gitmişti. Kendimden resmen soğudum :D
    DSC_0265.JPG Bas pedala Kafaikiteker dedim ve kaş çıkışı 12-13 km tırmanış demreye kadar iniş çıkış.
    DSC_0269.JPG Demreden sonra sahil kıyısı finikeye kadar süper.saat 18 e doğru kumlucaya geliyorum akşam yemeğini yedikten sonra yola devam ediyorum.Akşam karanlığı ile yine baş başayım Kumlucadan sonra 12 Km tırmanıyorum. Ve @Umut Akdoğan abimle konum paylaştıktan sonra telefon görüşmesi yapıyorum ki mola verdiğimyer Antalyaya 90 km,
    DSC_0275.JPG sağolsun Umut abim atlamış arabaya ve yanıma geliyır benden habersiz:D Benim için bir süprizdi çok mutlu oldum :D Umut abiyle biraz oturduktan sonra kalıyoruz ama umut abi şaka yaparak atalım bagaja gidelim antalyaya diyor tabi kabul etmiyorum :D Bayada bi nevale ile gelmiş sağolsun :D 3-4 km lik birtırmanış vardı onada Eskortluk yapıyor umut abi ve aspendos yol ayrımında ayrılıyoruz .Tabi ben aspendos a değil teirovaya pedal çeviriyorum. Aspendosa başka birsefer gelirim diyorum. ve zifiri karanlıkta yol almaya devam ediyorum ve 2:30 da Tekirovaya geliyorumbir okulun bahçesine kamp atıyorum ben çafıdırı kurarken 3-4 tane çocuk geliyor ve benden korkarak kaçıyolar baya bi gülmemi sağladılar :D Gece çok sıcak en sıcak gece idi benim için.
    DSC_0276.JPG
    Son Gün sabah 6 da kalkıp malzemelleri topluyorum ve 7 gibi yola düşüyorum.
    DSC_0284.JPG saat 10:25 ve tur başarıyla sonuçlanır.Antalya. bi mutluluk tabi.
    Önce Antalya otogara gidip biletimi alıyorum ve@EnesKlf07 ile buluşuyorum otogarda çok sağolsun beni kırmayıp geldi. Onlada vedalaştıktan sonr saat 13 gibi şehiriçincde pedallıyorum @Umut Akdoğan abimle buluşmak için. Çok sağolsun güzel vakit geçirdik. Saat 17 gibi vedalaşıyoruz her ikimizde yolcuyuz :D
    DSC_0288.JPG Amkşam 20 arabası ile istanbula dönüş başlar.

Rota : İzmir-Torbalı-Selçuk-Kuşadası-Söke-Didim-Akbük-Bodrum-Sahilden Ören-Gökova-Köyceğiz-Dalaman-Göcek-Fethiye-Saklıkent-Kalkan-Kaş-Demre-Finike-Kumluca-Tekirova-Kemer-Antalya

Yol boyunca konakladığım yerler
    Selçuk : Pamucak Kamping
    Didim : Tavşan Burnu Kamping
    Bodrum : Zetaş Kamping
    Ören : Sahil
    Köyceğiz : Belediye Kamping alan ama sizler giderseniz Tarkan Bisiklete uğrayın
    Fethiye : Pansiyon
    Saklıkent : Esma Ananın Yeri (Sıcak Doğal Kamping)
    Kaş : Olympos Mocamp
    Tekirova : Okul Bahçesi

Tek başıma olduğum için genellikle kamping alanlarda kaldım ama bundan sonra tek başımada olsam kamping alanları fazla tervih etmeyeceğim.

Turda şunu farkettim; bisikletçilerin çoğu Bisikletforumu kullanmıyor.

Turum ile alakalı bir video hazırladım izlerseniz çok memnun olurum.

Bu turu gerçekleştirmemde katkısı olan Sevgili Aileme,Sevgili Arkadaşım Merveye Çok değerli @Umut Akdoğan a forumda bilgi konusunda yardımcı olanlara, Siz çok değerli forum üyelerine ve yolda karşılaştığım herkese çok teşekkür ederim.

cenkpasha, tinan, apeironur ve 52 kişi daha bunu beğendi.
  2. KırmızıBereli

KırmızıBereli Aktif Üye

Adı:
    Semih E.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Boyle tur yazılarini okudukca hem tebrik ediyorum hem de bir ah be çekiyorum.

Mahmut. bunu beğendi.
  3. uzunyoladamı

uzunyoladamı Üye

Adı:
    alperen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Süper tur bende ayni rotayi milasdan itibaren yapicam inşallah

Mahmut. bunu beğendi.
  4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Mahmut. Harika rota, güzel bir tur olmuş, özellikle Kaş-Antalya arası bisiklet için baya riskli bir rota aslında ama manzara da bir o kadar çekici. O yollar gece yolculuğu için oldukça tehlikeli zaten. Paylaşım için teşekkürler, kazasız belasız nice turlarınız olsun.

mariokaldato ve Mahmut. bunu beğendi.
  5. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim isterseniz sizlede tura çıkabilirim.
    Teşekkür ederim kazasız belasız bir tur dilerim.
    Çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi gece sürüşleri çok tehlikeli yol vs farketmiyor.Hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim.

uzunyoladamı ve Ömer Murat bunu beğendi.
  6. Envoy 35

Envoy 35 Yeni Üye

Adı:
    Hasan Şahin
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tebrik ederim çok güzel tur olmuş pedalınıza sağlık

Mahmut. bunu beğendi.
  7. Ahmetgitar

Ahmetgitar Bisikletkolik

Adı:
    Ahmet
    Seviye:
    Harika bir rota üzerinde çok güzel bir tur yapmışsınız.
    Mutluluk verici olmuştur.
    Yeni turlarda görüşmek dileğiyle...

mariokaldato ve Mahmut. bunu beğendi.
  8. Deniz Duman

Deniz Duman Aktif Üye

Seviye:
    Hem yazı çok güzel olmuş hemde video. Çekimler bir harika. Güneşin onünden bisikletle geçtigin kısmı bir yönetmen gibi çekmeyi başarmışın. Kuşadası videosunda bisikleti bıraktığın yer yola çok yakındı. Bir an korktum arabalar şimdi çarpıcak diye. Kazasız yolculuklar. Başka tur yaparsan gene okur ve izlerim. Kendim başarmış gibi sevindim:) Antalya fotoğrafını görünce.

Mahmut. bunu beğendi.
  9. h.kozan

h.kozan Aktif Üye

Adı:
    H.Kozan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tebrikler. Dış lastik olarak ne kullandın tur boyunca? Ben de turlara hazırlanıyorum. Schwalbe lastikler umarim iş görecek.

Mahmut. bunu beğendi.
  10. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok teşekkürler
    Teşekkür ederim. Tur sonucu aşırı derecede mutlu oldum.kazasız belasız sağlıklı bir şekilde varış noktada vardığım içinde ayrı bir şükür ediyorum.
    Çok teşekkürler. Siz asıl bodruma girişimi görseydiniz. bi ara döndüm gelen araçları seyretmeye başladım.kendimi korku filmindeymiş gibi zannettim.
    Çok teşekkürler.dış lastik olarak vittoria kullandım 2 defa lastik patladı ama dış lastik kaynaklı degildi.

h.kozan bunu beğendi.
  11. yaasink

yaasink Yeni Üye

Adı:
    Yasin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tebrikler, okurken çok keyif aldım. aspendos dediğiniz adrasan olabilir mi? aspendos antalya'nın doğusunda kalıyor. ya da başka bir aspendos mu var acaba

Mahmut. bunu beğendi.
  12. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @yaasink çok teşekkür ederim evet aklımda yanlış kalmış düzeltmede bulunduğunuz için teşekkürler

13. yakubi

yakubi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Tebrikler
    Güzel fakat göründüğü kadarıyla heyecanlı bir tur olmuş.: )
    Bir de söylemeden edemeyeceğim: kendi adıma iki teker bir adam ve benzeri türev mottolardan çok sıkıldım; kötü bir isimlendirme olduğunu düşündüğüm için...
    Yeni turlarınızda başarılar, selamlar.

Mahmut. bunu beğendi.
  14. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Düşünsenize saygı duyuyorum lakin benim düşüncem de şu bisiklete özel isimler bunlar sadece kendi kimliğimiz değil aynı zamanda bisikletin kimliği. Bisikletle kalmanız dileğiyle

yakubi bunu beğendi.
  15. Umut Akdoğan

Umut Akdoğan Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yine bekleriz...:)

Mahmut. bunu beğendi.
  16. Mahmut.

Mahmut. @kafaikiteker

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    inşallah abi bu sefer Konya Antalya rotasını tercih edeceğim.

Umut Akdoğan bunu beğendi.
  17. StevenDiaz07

StevenDiaz07 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun hocam.Ben de ilkbahara çanakkale Antalya arası yapmayı planlıyorum. Şimdiden heybe çadır falan aldım. Hocam ne gibi sorunlar yaşadınız.Tecrübelerinizi aktarır mısınız? Önerileriniz neler.Toplam kaç günde tamamladınız ? Köpekler, domuzlar sıkıntı çıkardı mı ? Zinciriniz falan kırıldı mı hiç?

18. Onur Alp İNAN

Onur Alp İNAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Harika olmuş, nice turlara...

Mahmut. bunu beğendi.
  19. jazzpub

jazzpub Yeni Üye

Adı:
    Kubilay Devrim
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bir gün ben de ben de....

Mahmut. bunu beğendi.
  20. Venzelemos

Venzelemos Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Çok güzel bir tur olmuş ayağınıza sağlık..
    @StevenDiaz07 soruları bizler için çok önemli..
    Cevaplayabilirseniz sevinirim..Yanıma şunu da alsaydım diyeceğiniz (pompa gibi ;-) ) birşey varmı..
    Özellikle köpek saldırılarına karşı dazer tarzı birşey kullandınız mı..Benzer bir güzergahı bende ilkbahar gibi planlıyorum çünkü..

Mahmut. bunu beğendi.