Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir-26 Mart 2007 Buca Yedi Göller ve Tıngırtepe Mevlana Heykeli Gezimiz.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Ender Alıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    İzmir-26 Mart 2007 Buca Yedi Göller ve Tıngırtepe Mevlana Heykeli Gezimiz.

Herkese merhaba

Pazartesi sabahtan, tandem bisikletimi sargılardan ayırıp, hazır dağılmışken uzun zamandır yapamadığım temizlik ve yağlama işini de yaparaktan, her yerini yeniden toplayıp, tüm vites ve fren ayarlarını da yapıp hazır hale getirdim.
    Sonrada eşimle binip yollara düştük. Mahalleden daha ilk çıkışımızda aynı Antalya da yaşadığımız hayret bakışları altında, Şirinyer den Buca ya doğru pedal basmaya başladık. Buca Eğitim ve 9 Eylül Üniversitesinin oralardan geçerken Kılıçreisi andık , onun okuluda burasıymış.
    Buca da mahalle aralarında tur attıktan sonra, Buca nın, üst tarafında bulunan hayli dik olan Yedi göller parkına çıkalım dedik. Oraya çıkınca, dev Mevlana heykelini görünce orayı da ziyaret ettik. Buralar bizlerin hoşuna gitti sizlerinde beğenisine sunuyorum.

Yedi göllere çıkarken Uzaktan Mevlana heykelini görünce orayı resimliyoruz.
    Yedi göller iki yamaç arasına kurulmuş, yedi adet göletten oluşuyormuş. Yeşillikler içinde temiz ve güzel bir park.
    Yedi gölleri bitirince biraz aşağıda gördüğümüz, Mevlana heykeline geliyoruz.

Bu parkta devbir Mevlana heykeli ve onun çevresinde semazenlerin heykelleri sıralanmış.

Hava, biraz rüzgarlı ve soğuk. Onun için fazla geç kalmadan süper inişler ve milletin hayret bakışları altında Şirinyer’e evimize dönüyoruz.
    En kısa zamanda da varyanttan inip, gezilerimize devam edeceğiz.

Sevgi ve selamlarımla.

2. adiga_

adiga_ Yeni Üye

Seviye:
    abı yıne guzel bır gezı yapmısın valla tbrık ederım gıttın yerlerde hıc durmuyosun :D bu arda n zaman donuyorsunuz??

3. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Ender abi ve İlknur ablam harikasınız,sanki fetih gezisi yapmışınız yürekten kutlarım sizleri...:in:

Selamlar..

4. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Ersin'cim merhaba

Sağol hemen görmüşsün. Teşekkür ediyorum. Kısmetse biraz daha burdayız. Şu andaki plana göre 8 Nisan gibi düşünüyoruz. Gelince zaten ilk pazara iyi bir gezi düzenleriz. Gelince beraber pedallamak üzere.
    Sevgi ve selamlarımla.

Önder'cim merhaba
    İnsan gezmeye alışınca, oturmak sıkıyor. Burasıda gezme açısından süper. Neden İzmir den az gezi fotoğrafları alıyoruz, hayret ettim. Gez gez fotoğraf çek çek bitmez burası. Şehir içinde bile böyle güzel yerler var, kimse bunları foruma taşımamış.
    Ben kendi adıma gittiğim heryeri bisikletle daha güzel gezdiğime inanıyorum.
    Görüşmek üzere sevgi ve selamlarımla.

Ediz Tevfik Özgan ve Fatih Buzgan bunu beğendi.
  5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    ooooooh gezin gezin bakalım...

bizsiz pedallayın siz :(

özledim valla çabuk gelin ;)

gelinde pedallayalım hepberaber

bu ne ya İzmir nerde İzmir'liler nerde bu kopukluk nedir böle
    hiç yakıştıramadım izmirlilere...

biz böle mi yapıyoruz gelene darıldım tüm İzmirlilere...

birdahaki sefere Ender abi seni yanlız bırakmamak için bende gelecem yanında gezerim pazar gece atlar otobuse geri dönerim...

hadi çabuk geri dönün Antalyamıza
    orda kimse organize olamıyor 2 kişi pedal mı basılır...

Paylaşım için teşekkürler

Herkese çok selam Özellikle CoPilot İlknur ablama... ;)

6. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok güzel bir yermiş, fotoğraflar için teşekkür ederim Ender abi.

7. theasfalt

theasfalt Yeni Üye

Seviye:
    Ender abi geziniz çok hoşuma gitti. İzmir' i de renklendirmişsiniz, ayaklarınıza sağlık.
    Tandemi çok merak ediyorum. İnşallah birgün bende sizler gibi, sevdiğim insanla birlikte pedal çevirebilirim.
    Sevgilerimle... Hoşçakalın.

8. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    ender bey hafta içi iş nedeniyle çıkamıyorum ama cumartesi veya pazar günü güzel bahçe tarafında bir gezi yapa biliriz . tel numaramı gönderdim

9. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Fotolar güzel, İzmir'de böyle yerlerin olduğunu bilmiyordum.
    Sayenizde kendi şehrimizden yeni yerler öğrenmiş olduk.Paylaşım için teşekkürler.
    Benim İst'a gidiş 1 hafta ertelendi.
    Ender abi yarın program var mı? Nerede olacaksınız?
    Ben yarın sabah Torbalı'daki evimden merkeze gelip (Konak'a gelişim 50km) traş olacağım,bunlar öğleni bulur, sonra hava kararana kadar boşum.
    Rota belli ise, çok uzağa olmayacaksa gelirim.Perşembe de Didim'e gitmeyi planlıyorum da, yarın kendimi yormayıp güç toplamam lazım, şöyle 150km yi geçmesem iyi olur, zaten İzmir merkeze git-gel 100km :)
    Haber bekliyorum abicim.

10. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    ender bey izmirde boy göstermişsiniz ama yakışmış abime izmirlileri de hayrete düşürmüşsünüz anlaşılan.bu güzel fotolar içinde teşekkürler.

11. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    süper fotograflar.gezinize hayran kaldım.ve bi çift olarak böyle geziler düzenlemenizede hayran kaldım.inşallah bende sizin gibi olurum.Ender Abi teşekkürler...

12. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ender Abi, bende İzmirde böyle güzel bir yer olduğunu bilmiyordum, bir sonraki İzmir ziyaretimde gezmeyi düşünüyorum çok güzel görünüyor, yalnız resimlerde yanlış görmediysem plastik bir Palmiye Ağacı var adacıklardan birinde. Yahu insaf, Mevlana gibi doğallığın ve saflığın; güzelliğinden dem vuran büyük insanın yanına plastik Palmiye Ağacı dikilir mi? Hiç izan yok şu yöneticilerde valla...
    Neyse fotoğraflar ve paylaşım için, sana ve İlknur Abla'ya çok teşekkürler... Sağlık ve Esenlikler dileklerimle...

13. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Ender abi İzmir'den güzel bir açılış gesizi yapmışsınız ellerinize sağlık gerisini bekliyoruz.Umarım İzmir'deki arkadaşlarımızda hafta sonu sizlere katılırlar.Paylaşımın ve güzel fotoğraflarınız için teşekkürler.

14. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Ender Abi, İlknur Abla ile süpper bir gezi gerçekleşritmişsiniz. Bu sefer çok farklı mekanları bize gösterdiniz. İzmir'e olan nazik davetini geri çevirmek istemezdim ancak şartlar böyleydi. İnşallah başka zaman Ankara, İstanbul, Konya, Antalya... vs. hep birlikte ziyaret ederiz İzmir'i. İlknur Abla'ma selam söyle. İkinizi de çok öpüyorum. İyi gezmeler...

15. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    ender bey harikasınız şimdi sıra izmiri fethetmeye sıra geldi herhalde çok güzel bir gezi izmir ve çevresi bir tarih şehri bu güzel gezinizi bizimlen paylaştığınz için teşekkürler

kemal tecimen

16. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir hayret etmis Izmir'li daha var burda :) Ben de duyup hic gidip gorme firsatini yakalamamistim. Sagolasin Ender abi. Bu haftasonu da acikogretim sinavlari var. Olmasa hep beraber birseyler yapalim diyecegim ama :(

17. zazoo

zazoo Kıdemli Üye

Seviye:
    Ender abi, helal diyorum başka bişey demiyorum, Antalya'dan gidip İzmirlilere yeni yerler tanıtıyorsunuz ya, daha ne denir :p. Güzel bi gezi olmuş ikinizin de eline ayağına sağlık, ama kendinizi kaptırıp fazla da özletmeyin!

18. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abi yaktın beni...
    Ben BUCA'lıyım şu anda İstanbuldayım ve 3 aydan buyana oralara gidemedim.
    Çok duygulandırdın çoooook sağolasın....

19. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba Ender Abi. Bu fotoğrafta görünen TANSAŞ'ta eğitim almıştım 2004 yılı içerisinde. Yanılmıyorsam EVKA-4 burası.

Gezinizi zevkle izledim. Sizlere durmak yok. Bizimle paylaştığınız için çok şanslı hissediyorum kendimi.
    Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık.

Sevgiler...

20. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu keyifli geziyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler mükemmel resimler:)