İzlediğiniz yarışlarda en sevdiğiniz anlar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cancelellara olsun Klasik olsun her yarışı izlerim. Geçen sene ki ROnde Vlaandaren bitişinde Cancellara sprint ile aldığı anı unutamıyorum ayakta izlemiştim son metreleri ,Cancellara hep geride kalmıştı fakat yine yetişmişti kaçanlara, bir de Sean Kelly anlatımı ile izlemenin bana verdiği zevki anlatamam Fabian kazanınca da tadından yenmez bir yarış olmuştu.

Yine Ronde 2012 de efsane yarışta Ballan ve Pozzato ile kaçan Tom Boonen'in kazanması ve seyircilerin buna verdiği tepki, yarıştan sonra yarışı Paterberg'deki ekrandan izleyecen seyircilerin sevinci, küçük bir çocuğun elinde Flaman bayrağı ile koşup sevinmesi bu yüzzden 2012 Ronde bana çok efsane bir yarı gibi gelir.Video da 1.17.57. saniyede çocuğun sevinci, 1.19.10 saniyede ise Paterberg 'dekilerin sevinci var.

Ve yine Tour de France son etap da Champ-Ellyse de ki sprint bitişinde motorsikletli kamera ile son metrelerielde edilen görüntü bana çok harika geliyor. 2013 TdF dan son metreler Kitel, Kristoff, Cavendish. Video da 1.07. saniyeden sonrası mükemmel bir çekim.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Hasan SAYLIK

Hocam, bu videoda sesi duyulan sunucu Sean Kelly değil. İngilizcem fena sayılmaz ama Sean Kelly'nin İrlanda aksanını çözebilmek için dekoder kullanmam gerekiyor. Yarışın tamamını İngiliz Eurosport kaydından izlerseniz arada Sean Kelly'nin yorumlarını duyabilirsiniz:

Sarper Günsal, hepsinden iyi bence...

2014 Ronde gerçekten de harika bir yarış olmuştu; aynı gün bir de GS-FB maçı vardı, futbolun ne kadar dandik birşey olduğunu karşılaştırmalı olarak görmüştük :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.
Ben Sean Kelly olduğunu düşünüyorum belki David Mckenzie de olabilir ama Klasikçi üstadı olarak Sean Kelly anlatmıştır diye düşünüyorum.
Caner Eler daha heyecan katıyor bazen konu dağılıyor ama heyecanlı dakikalarda gerçekten iyi bir yorumcu, Saper Günsal çok sakin anlatışı,yorumu var tespitleri harika denebilir ama ses ve anlatım konusunda Sean Kelly bence bir numara birde şu Fransız anlatan kişiyi öğrenebilsem tam olacak. O anlatıcı da gerçekten çok iyi, fransızcayı neredeyse hiç anlamıyorum ama ses tonu ve adrenalini çok iyi veriyor.
Futbol hiç bir zaman mükemmel olmadı benim gözümde ben bu yarışı ve birde 2012 de Paris-Roubaix de Boonen kaçarken yarışı ayakta izlemiştim.
Biraz daha araştırıp öğrenelim o zaman. İskoç olsa belki zor bir aksan olabilirdi ama İrlanda aksanı o kadar da karışık gelmiyor bana.

Evet anlatan kişi Sean Kelly değil biraz zor ayırt ettim ama Sean Kelly yorumcu fakat anlatan kişi bir başkası şu an onu çözmeye çalışıyorum :)

Evet anlatan kişi Eurosport 'un yaşlı anlatıcısı Phil Leggett. O karizmatik ses yaşlı birisinden çıkıyor.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
O an. 2013 Paris-Roubaix. iki yarışmacı son kilometreleri gruptan ayrı birbirleriyle çarpışarak sürdürüyorlar. Biri tecrübeli yarışçı Fabien Cancellara diğeri ise genç yetenek Sep Venmarcke. Bazen biri önde, bazen diğeri. Gruptan o kadar uzaktalarki birinin kazanacağı kesin.
Yarışta finişe yakın bir noktada Cancellara kenara çekilip genç yeteneğe buyur geç hareket yapıyor ve bir şey söylüyor.
4:56
O an ne söyledi hep merak ettim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tour De France 2011 Thomas Voeckler'in en iyi olduğu galibiyete çok yaklaştığı sezon, fakat kötü zamana karşı ve takım performansı yüzünden Cadel Evans 'a kaybetmişti. Andy Schleck İn kazandığı 18. etap Voeckeer, Rolland'a kızıyor ıslık çalıyor, hatta küfür ediyor. Bir yerde matarayı yere fırlatıyordu fakat video da o kısım yok sadece ıslık, bağırma, küfür var. Bu adam bir Tour kazansa ne sevinirdim bilemezsiniz.

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
@Hasan SAYLIK aynı yılki Alp D'huez etabı da harikaydı. Alberto Contador daha etabın başında 90 km civarı kala (kısa bir etaptı) kaçmaya başlamıştı. Etabın sonralarında Samuel Sanchez ve Pierre Roland ile kalmıştı ama etabı Rolland almıştı. Contador 3.olabilmişti. Sarı mayo da Andy'e geçmişti sadece bir günlüğüne :) O yılı hatırlattığınız için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Hasan SAYLIK , ben de TV başında Voekler'e küfretmiştim o etabı seyrederken. Adamın sırtında sarı mayo var, en önemli iki rakibinin biri tek başına kaçmış, diğeri kaçış grubunu çekiyor, rakiplerinin tekerine tutunamayan Thomas Ağa takım arkadaşına saydırıyor. Gücün yetmiyorsa ya kendine kızacaksın, ya da yenilgiyi kabul edeceksin. Kaybetmeyi bilmeyen, kazanmayı beklemesin...

Ucuncu Emre

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Emre U.
Bisiklet
Cannondale
18.etaptan sonra L'équipe'nin kapağı :):):):)

4434449--le-parisien-aujourd-hui-en-france-du-620x345-1.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B. Evet Gücü yetmedi Voeckler o sene kazansa herşey farklı olabilirdi, fakat Froome ,Wiggins'e 2012 'de yardım etmese Wiggins de kazanamayacaktı, takım emirleri yüzünden Froome o sene ki Tour galibiyetini Wiggins e verdi. Ne olursa olsun Voeckler' i seviyorum, tarzı, stili ile sevdiğim bir yarışçı , galibiyetleri olmasa da Voeckler peletonda ki nadir türde bisikletçilerden.

nurullah memiş

Daimi Üye
Tepki
127
İsim
Cafer inmik
Başlangıç
1950—51
Bisiklet
Cube
@Özgür R

hocam bu videoları kendi arşivinizde mi yüklüyorsunuz ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Paris-Roubaix 2012,Tom Boonen 2009 da 3. defa bu yarışı kazandığı zaman herkes acaba Roger de Vlaeminck'ı geçebilecek mi diye sormaya başlamış ve Boonen üzerinde de psikolojik bir baskı olıuşmaya başlamıştı. Paveyler arasında kaçanlar Ballan, Flecha derken Boonen tam tamına 53 km gibi bir mesafeye tek başına kaçmaya başladı. Az bir mesafe değil bu yarış benim tamamını izlediğim ilk Paris-Roubaix idi. O zaman ne kadar büyük bir şeye giriştiğini bilmiyordum, şimdi başardığı olayı daha iyi anlıyorum.Bu yarışı kazandığı zaman tarihte ki en hızlı 4. Paris-Roubaix zaferine imza atmıştır 2013 de ki Cancellara zaferi sonrası bu rekor 5.liğe geriledi. Yarışın heyecan verici noktaları ise son kilometrelerde Boonen önce parmağıyla kameraya bir mesaj veriyor.(8.35 saniyede) Biraz sonra ise son sektör de gülerek parmakları ile 4 işaretini yapıyor(9.12 saniye) çok unutulmaz ve görülmeye değer kilometrelerdi. Bir yarışçının Paris-Roubaix yi kazanmasından büyük bir şey varsa o da velodrom da yalnız tur atarak kazanmasıdır Boonen de velodrom da görülmeye değer bir sevinç yaşıyor ve bitiş çizgisini geçerken yine gülerek 4 işaretini yapıyordu. Bu sene Cancellara yada Boonen den birisi kazanırsa yine bu şekilde sahneler olacak bir yarış izleyebiliriz. Ve işte Eldivensiz kahraman BOONEN

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
bu dauphine yarışı. burada da çok iyi kapışmışlardı. ikisi de çok formda gözüküyordu:)
fransa turunu kazanan nibali bu turda ikisine de cevap verememişti.

o yüzden fransa turunu merakla beklemiştik. maalesef contador ve froome kaza yapıp yarış dışı kaldılar.
dauphinede geride kalan, formsuz gözüken nibali fransa turunu kazandı. rakipsiz kaldı, o yüzden kazandı yorumları hep olacak tabii:)

vueltayı da eklemişsin, ellerine sağlık.:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yine efsane bir yarış ve yine Paris-Roubaix, bu yarışı izlemedim ama arkadaşlar 2 senedir eski yarışları indirip izliyorum o yüzden hatırlıyorum bu sahneleri. Gelelim konuya Paris-Rubaix 2006 bu sefer başrollerde yine aynı kişiler Boonen, Cancellara, Flecha,Ballan Ve yaşlanan klasikçi Peter Van Petegem var.
Kaçışı ise son 20 km de Cancellara yapıyor ve arkada ise Pategem'in olduğu bir grup onlarında arkasında Boonen'li grup var. Cancellara sektörde yükleniyor ve tren yolu boşken geçiyor. Ondan sonra gelen Pategem, Gusev ve Hoste ise yol kapalı olduğu halde geçiyorlar, Boonen,Ballan ve Flecha'yı ise görevliler zorla durduruyorlar ve tren geçiyor. Bisiklet yarışlarında asla görülmeyen bir durum hiç bir klasikde olmamış bir olay. Video da 3.13 saniyesinde Gusev gurubunun geçiş ve 3.26 saniyesinde ise Boonen grubunun treni beklemeleri var. Yarıştan sonra sinirlenen Boonen Belçika da olsa treni durdururlardı diye de esprili bir eleştiri yapıyor.Yarışın galibi ilk defa Paris-Roubaix'yi hem de son turunu yalnız atan Cancellara atıyor.
İşin diğer şaşırtıcı olayı Gusev,Pategem ve Hoste'un dereceleri kapalı yoldan geçtikleri için iptal ediliyor, onların yerine sıralamaya Boonen giriyor ve Boonen yarışı 2.Ballan ise 3. bitiriyor.