Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzinsiz sms/email

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Antecurs tarafından paylaşıldı.

1. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güya 1 Mayıs 2015 tarihi itibari ile firmalar izinsiz olarak SMS ve Email gönderemeyeceklerdi. Hala bu tür sms'ler gelmeye devam ediyor. Kanun koyucu, kanunu koymuş ama şikayet mercii ortada yok, bulamadım. Bu izinsiz sms'lerin nereye şikayet edileceği konusunda bilgisi olan var mı? (Gümrük ve ticaret müdürlükleri diyenler var ama ulaş ulaşabilirsen buraya)

Mr. Potato bunu beğendi.
  2. Enes Şahbaz

Enes Şahbaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Melih başgan arada atıyor benim onu şikayet etmeye gözüm yemez.

ToffieBoi ve Kara Kartal bunu beğendi.
  4. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sms sorunsalı yok çok şükür daha doğrusu vardı ama yasadan dolayı haberdar edilmek isterseniz evet yazıp onaylayınız mesajları geldi, ben de hiçbirini onaylamadım. Yani SMS sıkıntısı yok bu sebeple ama e-posta sorunu oldu. Gelen e-postaların çoğuna bana bir daha e-posta göndermeyin şeklinde geri bildirim yaparak hallettim. Yasa çıktığından dolayı da artık yollamıyorlar fakat 3-4 tane hâlâ yollayan var. Başka adreslerden bir şekilde yollamaya devam ediyorlar onları şikayet de etsek çok uzun süreceğe benziyor çünkü bu insanlar bir şekilde kuytu köşeden spam olayına devam ediyorlar.

5. Antecurs

Antecurs the dark side is always with you

Adı:
    Halil TAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Eagle Siz şanslıymışsınız. Ben bir de cep telefonunu sevmeyen bir insanım. Aylık konuşmam 50dk cıvarıdır düşünün. Bet sitelerinden, otellerden hala sms gelmeye devam ediyor. En kötüsü de Turkcell, bir yandan sms, bir yandan arama. BTK üzerinden şikayet ettim hikaye yazmışlar. Biz değiliz de bilmem ne. Sonunda mahkemeye vereceğim taciz ediyorlar diye olacağı o.

6. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @Antecurs sizin tek yapmanız gereken şey, bir şekilde size spam yollayanlara ulaşıp yasayı hatırlatıp bir daha yollamamalarını belirtmek olacaktır. Büyük ihtimalle çoğuna ulaşırsınız. Geçen gün Turkcell'i aradım. Hiçbir şekilde reklam, kampanya ve benzeri sms'ler, telefonlar istemiyorum dedim. Tamam dediler ve o gün bugündür gelmiyor. BTK üzerinden şikayetler genelde pek etkili olmuyor. Bunun en bariz örneği şikayetim sitesinden görebiliriz. Bir sürü şikayet var ama tamam diyorlar hallettik diyorlar sonuç? Yine aynı. Turkcell'in bizzat kendisini arayarak bu sorunu benim gibi çözebilirsiniz. Ama bunun yanında maalesef ulaşamayacağınız firmalar da olacaktır. Çünkü bunların bazıları merdiven altından mı yoksa başka bir yerden mi artık nereden yolluyorlarsa, hiçbir şekilde ulaşılmıyor kendilerine...

7. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben geçen gün siyasi propaganda amaçlı SMS atan İ. Melih Gökçek'i BİMER'e şikâyet ettim. Sonra bir kez daha attı, bir kez daha şikâyet ettim. Böyle şeylerden çekinmeyin. Hakkınızı arayın.

8. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Firma değil ama Melih G. devamlı mesaj atıp duruyor. Şu kanalda şu saatte mutlaka izleyin şeklinde. Şikayet edeceğim ama 3 gün sonra bitecek diye uğraşmak istemiyorum.