Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

izin alamıyom

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında bebeto_6149 tarafından paylaşıldı.

1. bebeto_6149

bebeto_6149 Forum Demirbaşı

Seviye:
    mrb ben bisikletle gezilere felen katılmak istiyom ama ailem sadece yakın yerlere antremana yolluyolar ben şimdi habersiz bi şekilde kaçıp mı gitsem gezilere öylede gitmek istemiyom sizin içinizde bu durumda olan varmı ne yapıp ailemi bu konulara alıştırmalıyım yardımcı olursanız sevinirim:(

2. rainn

rainn Üye

Seviye:
    habersiz böle bir şeyi yapmaman doğru olur. :) yaşını bilmiyorum ama bir kaç tavsiyede bulunabilirim sanırım ;) ailenle konuş. ayrıca güvenlik önlemlerini yoksa al. (kask - eldiven) bu onlara senin sorumluluk bilincinin olduğunu gösterir. sonra turda bir sürü kişinin olduğunu ve bir şey olması durumunda sana yardımcı olacaklarını anlat. ve eğer hala ikna olmazlarsa sen de çok uzun turlara katılma. ilk önce kısa mesafe turlar için izin al. sonradan ikna olurlar. şimdilik aklıma bunlar geldi. umarım faydam dokunur :)

3. UfukBayram

UfukBayram Yeni Üye

Seviye:
    isterseler çelik ten koruma olsun... bir anne çocuğunu dizinindibinde görmediği sürece daimahuzursuz olur dimi? ailende haklı sende haklısın ...

4. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    yanlış ama ben olsam habersiz giderdim. ki öyle de yapardım. benim çocuğum olsa bende izin vermeyebilirim ama. pişman da değilim. sen kendine güveniyosan gerekli önlemleri alıyosan dikkatliysen sorun yok. ha diğer dış unsurlar ne olacak diyebilirsiniz onlar her an her yerde olabilir okula giderken yolda yürürken. belli dönemlerde başına buyruk işler yapmak iyidir.

(bu arda izin alma ihtimalin ikna kabiliyetin varsa benim sunduğum seçenek ikinci sıradadır belirteyim)

5. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim babam(cazz) bir çok kişiden bağımlı ama bana da izin vermiyorlar:boese157: :boese157: :( :( .Ben de senin durumundayım kardeşim 2km'lik yola , çarşıya bile bisikletle gitmeme izin vermiyorlar.Neyse ki yavaş yavaş izin vermeye başladılar.Artık 20-30km'lik yola gideriz.:D
    Zamana bırak kardeşim ya da senin trafikte nasıl kullandığını bir şekilde göster onlara o zaman izin verirler yavaş yavaş:D:in:

6. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    kötü örnek olmak istemem ama habersiz git :D:D tabi kendine güveniosan...

7. Volkan Çağlar

Seviye:
    abi ben habersiz gitsem annem beni eve almaz bea:D :D

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Uygun bir vakitte aileni bindiğin grupla tanıştır, mutlaka faydası olacaktır..

9. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    adı üstünde habersiz gidicen haberleri olmuycak :D
    mesela babama bisikletlerle bozdağa cıkcaz dediğimde ' manyakmısın lan, uçurumdan düşcen gitcen, aklınımı bozdun sen, delirtme insanı ' demişti :D:D ama ben naptım, bozdağa cıktım ve kendi hız rekorumu kırdım :D eve geldiğimde nerdeydin dediler, çarşıdaydım dedim :D bu kadar basit :D

10. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    mahalledeydim falan de çarşıdaydım de emre gibi. :D ne örnek oluyoz be :D
    ama rekor kırıyım derken kafanda kırılabilir. sonrada evde kalbin kırılır

11. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Oxsy'nin söylediğine tamamen katılıyorum.Aynı öneriyi bende yapacaktım sana.Bu şekilde yaparsan turdaki arkadaşlarına güvenleri olur ve gitttiğin zamanlar da sorun olmaz senin için.

12. evrenolb

evrenolb Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar,

Ben iki çocuk babasıyım oğlum 12 yaşında oldu beraber ormanda biniyoruz, Teyzesinin yazlığında site içinde (kasaba büyüklüğünde) istediği gibi binebiliyor, hatta beraber trafiğin az olduğu bir yolda (okul ev arası) biniyoruz, devamlı kask kullanır ve tabii dir arkadaşlarına kuzenlerine bisikletle gitmek istiyor (daha turlar için yaşı ufak) ne yazık ki izin veremiyorum. Ben de istiyorum onun bisikletle daha fazla vakit geçirmesini. Ama inanın trafikte motorsiklet ve bisiklet kullanan biri olarak bizim korktuğumuz çocuklarımızın sorumluluk sahip olup olmamaları yada bisiklet sürüşleri değil trafik; hele İstanbul'da. Ayrıca her ebeveyn çocuğunun kendisine yalan söylemeyeceğini düşünmek ister ve bir acil durumda nerede olduğunu bilmek de önemlidir.

Çok acele etmeyin yavaş yavaş ne turlar yaparsınız.

Güvenli sürün kaskınızı takmayı ihmal etmeyin mesafe çok kısa olsa da
    Bulent

Hasan Hakan Koç ve tekteker bunu beğendi.
  13. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Evrenolb çok doğru söylediniz.Tecrübe konuşuyor diyebiliriz aslında.
    Ben az önce yorum yapmıştım fakan sizin yorumunuzdan sonra bir yorum yapma ihtiyacı daha duydum.
    Konuyu açan arkadaş veya o türden problemi olan kişiler direk turlara katılmak yerine ilk önce kısa yollarda tecrübe edinmeliler.Mesela evinize 20 dk 30 dk olan yerlere bisiklet ile gidin bir süre tecrübe kazanmak için.
    Aileniz sizin bu azminizi isteğinizi gördüğünde zaten problem kalmaz sanırım.
    Sonuçta herşeyin bir zamanı var.
    Kask takmayıda unutmayın lütfen.İnsan kendini güvende hissediyor bu şekilde.
    İyi sürüşler herkese:)

14. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ailenin bu konulara alıştırmanın yolu, önce onları "bisikletforum.com"a alıştırmaktır. :)

15. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    mesut abi doğru söylüyo gerçektende öyle babam bisikletle ilgili hiçbişeye izin vermezdi sigün odamda bisikletforumdayken babam geldi napıyon dedi hiiç dedim bisikletforumdayım dedim o ne bakiim dedi bende hemen gezi fotolarını açtım baktı bayaa etkilendi ve 2 hafta sonra yeni olan şimdiki bisikleti almama izin verdi ve parça almamada daha az karışıyo ve 75-80 kmlik turlar planlıyorum oda rehberlik yapıyo :D:D özellikle geçen günkü avrupa şampiyonasını zorla izlettim acaip hoşuna gitti şimdi benim bisikleti alacak diye korkmaya başladım :D:D en iyisi alıştıra alıştıra bisikletle yapılan harikaları örnek vermek özellikle SERKAN TAŞDELEN abimizim yaptığı pedalla türkiye projesinin broşürlerinden bulup evin en potansiyelli noktasına bırakmak :D:D veya siteyi açılış sayfası yapmak :D:D herşey alıştıra alıştıra özellikle bisikletin doğaya zarar vermediğini anlatın(not: yaşım 17)

sevgiler

16. Volkan Çağlar

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum.Anne baba çocuğuna güvenir.Onların güvenini boşa çıkarmamak lazım.İzinsiz olacak şey değil bu.Sizin gayretinizle ve zamanla olacak bir şey.
    Ayrıca Serkan Abi ve Ataruh Abi'mizi de unutmamak lazım:) :)

17. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet en matıklısı budur abi 10 numara :)

18. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Doğru mantık ..Ailenizin size olan güveni yavaş yavaş da olsa arttıracak çareleri düşünüp uygulamak lazım .. ve sonuca ulaşmak için verilen sözleri mutlaka yerine getirmek şart
    :)