İzmir'de bisiklet kazası

Tepki
43
Herkeze merhaba arkadaşlar,

Konuya hemen girmek istiyorum. Bugün akşam saat 19:00 suları bisiklet süren kardeşime araba çarptı. Allah çok şükür kardeşimde yaralardan çiziklerden başka birşey yok.

Şimdi sizden şu konuda yardımlarınızı istiyorum.

Benim birader iddaa yatırmak için benim bisikleti bin bir dil dökerek benden aldı. Şirinyerin orda otobüs durağında duran otobüsün arkasından bisikletin ön tekerliğini çıkarıp gelen varmı diye kontrol ediyor gelen gideni göremiyor tam karşıya geçerken otobüsün yanından fıat uno markalı bir araba hızlı bir şekilde gelip son anda benim biraderi fark etib firene basıyor yalnız bisiklete ön tekerden vuruyor. Biraderim yere yuvarlanarak düşüyor. Karşı şeritte park etmiş olan racın kapısına çarpıyor. Tabiki insanlar toplanıyor bilader ayağa kalkıyor bu arada biladeri,m 17 yaşında adam hastaneye götürelim derken benim birader yok bişem diyip eve gitmek istediğini söylüyor. Adamda eve getiriyuor.

Şimdi adam dolayısıyla ben yavaş gidiyordum diyor bende adama abi dedim bir birimizi üzmeyelim benim biraderde problem yok sende problem yok tamam allahtan ne isterim ki dedim. Sen merak etme abi dedim ben yarın kaza yerine gider tansaşın bankaların kamera kayıtlarını incelerim dememle adamı bir telaş sardı anladım o an onun suçlu olduğunu. Şimdi sizden ricam ben kamera kayıtlarını alıp bu vatandaaşı tazminat davası açsam kazanma olsılığım nedir.

Scudo

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@mustafa tecimen

"0" yazıyla ; Sıfır...

Sebepler

@mustafa tecimen

Duran aracın arkasından bir bisikletlinin çıkmaması gerekir kanundaki ifadeye göre -bisikletler yolun en sağından gitmek zorundadır-

@mustafa tecimen

Geleni gideni görmeden sadece ön tekerleği kaptırdığı için çok şanslı.

Allah beterinden saklasın. Geçmiş olsun.

Bu arada illa kamera kayıtlarıyla uğraşacaksanız savcılık kanalıyla bunları isteyebilirsiniz. Tahminen direk size verilmeyecektir.

Tazminat davası için bir harç yatırmanız gerek ve kaybederseniz de bu harçtan olacaksınız.

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
eğer biladerinizde kask varsa (bazı polisler sadece kaskla trafiğe cıkılmasına göz yumuyor. en azından görünce uyarıyorlar beni). bende 1.5 yıl önce böyle ciddi bi kaza yapmıştım.suç aramadılar ama kask felan sordular.adam zaten beni hastaneye götürüp, masrafları karşılayıp ,6-7 saat yanımda durduğu için şikayet felan da etmedik.
size demek istediğim eğer kaskı varsa ve gerçekten de kayıtlardan onun suçlu olduğu görünüyorsa açacağınız dava leyhinize sonuçlanabilir, ama anlattığınız olaya bakılırsa ne bileyim adamda ne ibi bi suç olabilir ki ? hatalı sollama felan mı ? çünkü sonuçta görmüş ve frene basmış son anda yine de vurmuş (tabi bunu size kardeşiniz anlattı ve doğruysa). Acaba nasıl bi hatası olabilir. geç gördü diye felan mı ?Bu arada dava için felan bayaa uğraşırsınız yani.
bisikletli birine de trafikte (istanbul) en azından polisler tarafında tamaa edildiğini şahsen pek görmedim.

Geçmiş olsn tekrar

Tepki
43
Anladım arkadaşlar. Çok sağolun. bÜyük bir ihtimalle bu iş olmayacak, çünkü kardeşimde kask yoktu.

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
böyle bir harekete gerek yok bence. şöför gerektiği cezayı yeterince korkarak almıştır ve eminim bundan sonra daha dikkatli olur. ha keza kardeşiniz. kimseye zarar gelmemesi büyük şans. geçmiş olsun.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Gecmis olsun. Büyük sehirlerde olabiliyor böylle kazalar... araclara daha cok dikkat etmek gerek...

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Geçmiş olsun ucuz atlatılmış gerçekten,tazminat davasına gelince kardeşinizde de birşey yoksa neden dava açmayı düşündünüz anlayamadım?Anlatılana göre kardeşiniz suçlu durumuna bile düşebilir,yolda araç olmadığına emin olmadan karşıya geçmeye çalışmak.Ki dava açılsa bile kim bilir kaç sene sürücek yani uğraşmaya değmez.Tekrar geçmiş olsun.

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
çok geçmiş olsun çok üzücü olaylar bunlar.biz bisiklet binicilerinin ultra dikkatli olması lazım.altında spor araba yada tofaş olan gençlerimiz anayolda ralli yapar gibi araba kullanıyorlar çünkü.bilinçsizlik işte bizim elimizden sadece çok dikkatli olmak ve yolu tamamen görmeden yola çıkmamak olabilir anca.Allah korumuş ki daha büyük bir kaza olmamış.kardeşimize tekrar geçmiş olsun...

semdekor

Daimi Üye
Tepki
312
ben yeni gördüm bu konuyu. çok geçmiş olsun mustafa. ama tazminat işi zor gibi gözüküyor gerçekten. keşke adam eve kadar gelmişken lastiği söyleseydin. belki hallederdi adam:)

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
gelmiş geçmiş olsun bende sirinyerde oturuyorum o tansas tarafından geçerken çok dikkat etmek lazım bir taraftan karşıya geçmeye çalışan yayalar bir taraftan müşteri kapmak için duragın önünde bekleyen taksi ve dolmuşlar bir yandanda otobüsler izmirin en tehlikeli yeri diye bilirim

timurdigital

Daimi Üye
Tepki
466
Bisiklet
Merida
öncelikle çok çok geçmiş olsun.işin hukuki kısmında bir bilgim olmadığı için bilemiyorum.
şirinyerde tansaşın orada dediğinize göre,tahminimce tansaşın biraz önündeki 3lü kavşakta olay olmuş.bornova da oturuyorum,yalnız şirinyer-buca yolundan nefret ediyorum.hem dar hemde aşırı trafik var.natonun oradan başlar sıkışıklık.
ayrıca bornova meydana çıkan yoldan,yeşilderede en sağ şeritin bitiminde hemen kaldırım başlamasından,bahçelerarası yolundaki arabaların hızından, altınyoldan,karşıyaka-bornova arasında başka bir yol olmamasından,eskiizmir yolundan,karabağlar yolundaki sıkışıklıktan,gaziemirde minibüslerden,ege üniv. hastanesini geçince bilgisayar müh. önünde yaya geçidi üzerinde sürekli durarak müşteri bekleyen ticari taksiden........ NEFRET EDİYORUM.bu konuyu açan sayın arkadaşım:
ülkemizde kesintisiz bisiklet yolu yapmayan tüm yerel yöneticileri,yetkilileri bu gibi kazalara davetiye çıkardıkları için,Allah'a havele ediyorum, ayrıca vicdanlarıyla hesaplaşsınlar.
bisiklet yolu yapmıyorsunuz bari yolun en sağında çizgiden sonra 1 metrelik bir yer yapında oradan gidelim.

Ferhat Şener

Forum Demirbaşı
Tepki
562
Bisiklet
Giant
Mustafa çook geçmiş olsun... Böyle durumda bır hastane doktor kontrolu ıyıdır.Dava açmaya kalman için polis raporu lazım;)Cana gelecegıne mala gelsın..... grşmek dileğiyle en kısa zmanda....