Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İZBAN 2 bilet kesiyormuş

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında d.engin tarafından paylaşıldı.

1. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dün ilk defa izbana bisiklet ile bindim.kart bastım görevli 2 bilet basacaksın deyince şaşırdım daha önce bilgim yoktu böyle birşeyden

2. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Istanbul'da da boyle. Mantigini anlayan beri gelsin.

Izmir'de saat sinirlamasi var mi peki?

3. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    var hocam saat sınırlamasıda var asansör ve yürüyen merdivenleri kullanamama da var bütün olumsuzluklar var malesef bununla ilgili bi facebook sayfasına yorum yaptığımda belçikada yaşayan kardeşimin vaybe demek bisiklete de ücret ödüyorsunuz demesiyle anladım ne kadar acınası halde olduğumuzu... :(

4. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    var hocam saat sınırlamasıda var asansör ve yürüyen merdivenleri kullanamama da var bütün olumsuzluklar var malesef bununla ilgili bi facebook sayfasına yorum yaptığımda belçikada yaşayan kardeşimin vaybe demek bisiklete de ücret ödüyorsunuz demesiyle anladım ne kadar acınası halde olduğumuzu... :(

5. Mycity

Mycity Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    biz bunu bugün zelloda tartışmıştık :D bende merak ediyorum sesimizi çıkartmadığımız için devlet amca yaslıyorda yaslıyor

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bence günün en yoğun olduğu saatlerde ana halterlerin bulunduğu yolda bisiklet ile yavaş yavaş gitme eylemi yapalım, ki sıkıntının ne olduğunu anlasınlar.

7. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    İki kentkart taşıyorsun. Biri ile kendine biri ile bisikleti bastın mı eknomik oluyor. Aktarma yaparken çok işe yarıyor bu şekilde. Aktarma süresi 90 dakika. İstanbul'a göre burada 90 dakika da 3-4 kere aktarma rahat yapabiliyorsun. Yalnız bir kere bastın mı bir daha 10 dakika sonra basman gerekiyor aktarma olarak geçmesi için. Kartı pencereden verip başkası bedava geçmesin diye yapılmış bir önlem.

8. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    feribot ve vapurlarda ekstra ücret ödemezken metro ve izbanda ekstra ücret istemelerinin tek bir nedeni olabilir, metroyu ve izbanı kullanmayın diyorlar!!!

ama cidden ayıp ediyorlar

9. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Neresi anormal bunun ki. Almanya'da da aynı sistem var kendim için 5 euro ödüyorken bisiklet içinde 3 euro ödüyoruz. Türkiye'mize has bir durum değil bu.

Murat Cömez bunu beğendi.
  10. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2 gün önce göztepe'den üçyola gitmek için bisikletim ile metroya gittim , saat 00:10 civarı.Alamıyoruz dedi neden ? dedim.Kurallar var diye çıkıştı.Peki biz neden bilmiyoruz , görmüyoruz o kuralları.Dün 00:15 gibi metroya bindim ve arkamdan bisiklet ile binen bi çocuk vardı dedim.Kendi inisiyatifimizi kullanıyoruz bazen diye mırıldandı.Peki hani kurallar vardı ? inisiyatifiniz ile amirinize ve kurallara karşı geliyosunuz , madem kameralardan izleniyorsunuz o zaman nasıl kendi inisiyatifinizi kullanıyorsunuz dedim.Telsizden bir şeyler söyledi bindim.

Velhasıl kelam , 12'den önce binebiliyorsun ama 12'den sonra binememe gibi bir saçmalık yapmışlar.Yahu zaten 12'den sonra 2 tane metro kalkıyor , metroda 1-2 tane insan var nasıl bir saçmalıktır bu ? Madem kuralların var o kadar araştırmama sormama rağmen neden bizler göremiyoruz bu yazılı kağıdı ? Mail attığım zaman neden kaçamaklı cevaplar alıyorum ?

Efecan UZUN bunu beğendi.
  11. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Peki katlanabilir bisikletler içinde mi aynı durum yaşanıyor ? sonuçta açılınca normal bisiklet, yanına bisiklet almış oluyorsun görevli kafasıyla düşününce :)

12. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Aksine feribot ve vapurlar da ücret ödenmiyorsa halimize şükretmek lazım bence... Şuna para ödüyoruz buna para ödüyoruz diye yakınmamak lazım. Sonuçta o metroda bisikletinde kapladığı bir yer var. Bunu da düşünmek şart..

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hemen türkiye deniyor, nekadar acinak durummus vay be... belcikada biride bu durumu tuaf bulmus, belki belcikada öyledir ama almanyada da ayni sekilde.
    mesela almanyada tramvaya ve cevre sehirlere giden trenler var bunlara S-Bahn deniyor bu ikisinde saat uygulamasi yok devamli bir kendine birde bisiklete bilet alacaksin ve bu ikisinde yolculara öncelik taniyacaksin bisiklet icin yer kalirsa bineceksin aksi takdir de binemesin. Otobüsler de bisiklet götürmek zaten yasak. Sehirler arasi trenler de ise saat uygulamasi var ve uygulanan saatler de bilet almalisin diger saatler de bilet yok.

Simdi bu kanun türkiye ile ne alakasi var da hemen türkiye de böyle deniyor. Vallaha ayip ya güzel türkiyemize böyle yargilamak.

14. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Oha 15 bide bisiklet 9 ben o paraya gideceğim yere 2 tur atarım

15. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Metroda 5 adam yeri kaplarken vapurda istediğin deliğe sokabilirsin kimseye de engel olmaz

16. Mert E.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    \

Murat bey emin misiniz, tramvaya hic bisikletle binmedim ama S-Bahn'da bisiklet vagonuna bisikletlerle binip hic de para vermemistik. Tabii ben kisa sureli, orada yasayan bir arkadasla bunlari yapmistim, belki baska bir uygulama vardir, bilemiyorum.

Soner U. bunu beğendi.
  17. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Evet katlanır bisikleti de normal miş gibi muameleye tabi tutuyorlar. Bunun için mail attım verdikleri cevap katlanır içinde yasak mış anlayışım için teşekkürler miş. Lan bebek arabasından orta boy çek çek ci valizden daha küçük bir şey için demediğin kalmıyor. Birde saatler içinde 2 tane bastırıyorlat ücreti. Ama bisikleti taşıma kılıfına soktuğun zaman eşyam deyip giriyorsun. Hatta hiç muhattap olma direk geç :)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer D. bunu beğendi.
  18. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    anlamadığım bir nokta var otobüse metrobüse ve diğer toplu taşıma araçlarına binilecekse neden yola çıkarken bisiket alınıyor.

birde bisiklet toplu olduğu zaman mı para alıyorlar sadece mesela bisikleti parçalasak birilerinden rica etsek ön tekeri birine arka tekeri birine seleyi birine kadroyu da kendimiz kucağımıza alsak yinede para alırlarmı. :rolleyes:

19. hakan çelik

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Yakalanırsanız bisiklet için biletsiz 40 euro cezası var. Şanslıymışsınız.

20. Mert E.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Cunku Istanbul'un her kosesi bisikletle gidebilmek icin uygun degil. Kabatas'tan Belgrad Ormani'na gidip bisiklet surmek icin ya kendi aracinizin arkasina baglayip gideceksiniz, ya oldukca zorlu bir otomobil yolu olan Buyukdere caddesini bir uctan digerine gideceksiniz (ki daha Barbaros Bulvari'nda kesilmeniz olasidir) ya da toplu tasima kullanacaksiniz (finukulerle taksim, ordan darussafaka'ya pasa pasa gidersiniz)

Istanbul'da katlanir bisikletini katlayip otobuse binen cok insan gordum, herhangi bir ek odeme yapmadan. Metroda da bir sikinti olmuyor diye biliyorum (katlandigi anda artik o bisiklet degil, bagaj)

Bu konuyu bilmiyordum. Cunku Almanya'da S-Bahn'da ve RB'de bisikletiyle binen cok gordum. Bana herhangi bir ucret odenmiyor gibi gelmisti. Yanlis biliyormusum demek ki.