Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iyisi mi ? ucuzu mu ? Sedona 321 vs Salcano XR200

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ayhan YILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Herkese merhaba

Forumların en sevdigim ve en sevmedigim şeyi; akıl istemek.

Bilmedigin konuda yada kararsız kaldıgınız konularda "bir bilene sor" taktiği geregi yapılır ama "bilen adam" icin de yahu buda sorulur mu dedirten psikiatrik vakadır kanımca...

Benim muzdaripliğim ise benzer model bildigim iki marka arasında "fiyat" ı mı yoksa "marka" yı mı secmeliyim ? Yaşam tarzı olarak bu sorunun cevabı her zaman "marka" olmuştur zat-ı alim için ama burdaki durum icin aklı, fikrinize ihtiyac duydum, şöyleki;

Bisiklet kullanmayı herkes gibi bende "çok" seviyorum, tabii bu hep amatör düzeyde kaldı, Bisikletten beklentim şu, Evime yakın mesafelerdeki yerlere ulaşım için (Asfalt ve cadde) ve spor-kondisyon için günde ortalama 1-2 saatlik antreman programı yapmak istiyorum.

Buna sebep 340 TL lik Salcono XR 200 beni idare eder mi ? Yoksa bir kere al, iyisini al, sedano 321 al mı ? Yoksa -Ne yapıyorsun hemşehrim, onları alacagına şunu alsana, mı ?

Şu an icin 700 TL lik maksimum bir bütcem var (taksitle tabii) ama isteklerim doğrultusunda 300-400 TL lik modelleri de düşünüyorum, beklentilerim;
    -Amortisör olmasın !
    -28"
    -Hafiflik-Aliminyüm (Max 12 Kg)
    -Renk :) Beyaz
    -Asfalt uyumlu lastik
    -V Fren

Bilen, tecrübe eden abilerden, kardeşlerden akıl istiyorum, akabinde hemen "bayisine" gidip alıcam.

*Birde satış sonrası da yardım alabilcegim bir yer tavsiye edersiniz aliyyülala olur, ordan alayım, çok teşekkürler....

2. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bütçeye uygun,sağlam ve açıları iyi olan bir kadroya sahip olanını almak gerekir.Sedona 321, Whistle Guipago 1050 veya Scott sportster P6 amacınıza uygun ve fiyatları da birbirine yakın bisikletlerdir...Kolay gelsin...

3. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Yani (yerli üretim) salcano yu hiç düşünme diyorsunuz, aslında sorudaki gizli merak "marka" olarak bilinen bisikletlere gercekten kaliteli malzeme icin mi yoksa sadece "profesyonellerin" anlayabilecegi farklılıklardan dolayı mı fazla para veriyoruz, salcano un fiyatı verilen örneklere göre yarı yarıya, ama ben tavsiyenize uyup bayii ye gidip 3 modelden birini alıcam sanırım, daha fazla beklemek istemiyorum :) kararsız kalıp, ayazda durmak istemiyorum yani, go and buy yapıcam... Tavsiye icin tesekkurler Sedat bey...

4. hasan doru

hasan doru Üye

Seviye:
    salcanonun yerli üretimi olması bir yana çok aşırı kaliteli malzeme kullanmadığı için diyeceksniz ki malzemeler diğer bisikletlerle hemen hemen aynı tamam doğru ama kadrosu zayıf diğer bisikletler mesele sedona scott kron trek bunların bi çoğu kadrolarına ömür boyu garanti veriyorlar peki ya salcano da durum ne ben salcanokadrolarında böyle birşey duymadım ve bir çok kullanıcı genelde orta göbekte oluşan boşluklardan şikayetçi siz en iyisi trek, scott gibi markalara göz atın inşallah iyi bir bisiklet alırsınız hayırlı günler...

5. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kardeşim arkadaşın yazdığı scott serisi bisikleti alırsan seni üzmezde işinide görür hava da katar ....

1.şey her zaman daha iyisi vardır o nedenle iyiyi aramaya giderken elinde güzel bir bisiklet olsun sonunda sende yetinmeyeceksin

2.şey : şunu unutma parayı verip bir şey alıyorsan para aldığın yerde kalmasın der anadolu da ki insanlar... Bu ne demek kaliteli ürün alırsan paranın karşlığını almış olursun gidip uyduruk bir salcano alacağına adam gibi bir scott alırsan buna bütçe ayırırsan en en en iyisini yapmış olursun

6. Ayhan YILDIZ

Ayhan YILDIZ Üye

Seviye:
    Scott P6 sordum yokmuş, Trek FX 7.0 almaya gidiyorum akşam kismetse...

7. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Salcano xrs 200 modelini deneme fırsatım oldu uzak durun derim,kullanılan parçalar çok kalitesiz ve kadrosuda aluminyum değil. Aşırı ağır bir bisiklet.

8. dinçer karadayı

dinçer karadayı Kıdemli Üye

Seviye:
    Trek'in fx serisi gayet mantıklı bir seçim.eğer alabiliyorsanız 7.3 alın. 7.0 da giriş seviyesi için güzel bir seçim olur..