'İyi ki yaptım' mahallesine taşınmaya ne dersiniz?

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Küçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış.

Birinci mahallede 'Evet ama'lar yaşıyormuş. 'Evet ama'lar her zaman ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise 'evet, ama' diye yanıtlarlarmış. Yanıtları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.

İkinci mahallede 'Yapıcam' lar yaşarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına
varırlarmış. Bu mahallede insanlarin dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.

Üçüncü mahallede yasayan 'Keşke'cilerin hayatı algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ama... maalesef her şey olup bittikten sonra. 'Keşke'cilerin de başları hep kanarmış, duvarlara vurmaktan!

Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin oldugu mahallede ise 'İyi ki yaptım'lar otururmuş.Keşke'ciler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış.

Yapıcam'lar 'Keşke'cilerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.Evet ama'lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların
gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikâyet ederlermiş.

İyi ki yaptım' mahallesindeki insanlarin kusuru da beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmamasıymış. Bu yüzden yaşadıkları ortam her zaman güzel, düzenli ve huzurluymuş.

Bu hafta hep birlikte 'İyi ki yaptım' mahallesine taşınmaya ne dersiniz?

Can DÜNDAR

Scudo

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Sevgili hhtatar hala aynı yerdemisin, haylice bir zaman olmuş.. peki "ama" için bir cevap bulabildin mi? ;)

Arkadaşlar sizler hangi mahallede oturmaktasınız?

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
en kötüsü yanlış yaptım mahallesi sanırım umarım buraya kimse taşınmak zorunda kalmaz sevgiler.......

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
yapıcam mahallesinden taşınmayı düşünüyordum. taşınıcam diyip aynı yerde sayıyordum. yaklaşık 1 yıl kadar oluyor; artık "doğru yada yanlış, yaptım ve pişman değilim" diyenlerdenim.

bu anlatım tarzı da çok güzelmiş, benim duruma da cuk diye oturdu.

teşekkürler.

cruiser76

Aktif Üye
Tepki
103
şu an hangi mahalledeyim bilmiyorum , ama herkesin eninde sonunda

"yapanın yanına kar kalmayacağı" mahalleye taşınacağını biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: nazz