Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İyi de nerede süreceğiz biz bu bisikleti?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alp değer tanrıverdi tarafından paylaşıldı.

1. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu sene de tatili Datça'da geçirdim. Yeni aldığım bisikletimi de götürdüm ki Datça'nın temiz ve serin havasında sürmek bambaşka. Sabahın erken saatlerinde Datça'nın en büyük iskelesi üzerinde kardeşim ve arkadaşım balık avlarken ben de bisikletle onlara kahvaltılık bir şeyler götürdüm. Bu sırada bir teyze yaklaşarak "bak oğlum onunla buraya girme" dedi. Başta anlamadım ama bisikleti göstererek tekrarladı. "Bununla buraya giriyorsun seni gören motosikletliler de giriyor buraya" Üçümüz birden şaşırmıştık ama ben laf altında kalmam çok şükür "afedersiniz ama ben bu bisikleti nerede kullanayım? Trafikte aracınızı üzerime sürüyorsunuz, kaldırımda süremem, bisiklet yolunu siz gasp ediyorsunuz (sevgi yolu denen yolda bisiklet bölümü var ve yayalar tarafından işgal altında), en az 4 metre genişliğindeki iskeleye de çıkma diyorsun, ben nerede süreyim? Ayrıca bu silsile devam eder beni gören motosikletli, onu gören iş makinesi ve onu gören tank, değil mi teyze? " Teyze en son ben uyarayım da sen çıkma diye tehdit ederek gitti. Ben de Datça'yı gezmek yerine iskelede turladım. Buna rağmen Datça'da bisiklet kullanmak oldukça kolay ve çok keyifli.

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Tabuları yıkmak zor. Bisikletin hala çocuk oyuncağı, karne hediyesi olarak kabul edildiği ülkemizde bunu aşmak imkansız.

3. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Deniz bisikleti alsaydın hocam denizde sürerdin.teyze onada karışırdı.burda sürersen seni gören şilep gelir evladım

alp değer tanrıverdi bunu beğendi.
  4. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ana sebebi cehalet ve eğitimsizlik. bunları ne kadar üstlere çıkarabilirsek, saygı ve hoşgörü de kendiliğinden gelecektir.

5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    o bayan trafikte hiç stres yaşamamış sanırım,

trafik zaten keşmekeş,hergün araçlar çoğalıyor,bakalım dananın kuyruğu ne zaman kopacak..

6. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    kesinlikle haklısınız arkadaşımla aramızda geçen sohbeti özetleyeyim

+kanka ben spora başlıyacağım
    -iyi başla ne yapıcaksın
    +her sabah bisikletlen 10 km yapıcağım
    -bisikletlen spormu olur lan mal mısın

bisiklet ülkemizde çocuk oyuncağı olarak görülüyor onunlan sporda yapılmaz onlara göre bisiklete 300 tlden fazla verilmez onlara göre
    trafiğe çıktığımda arabalar beni sıkıştırıyor bende onların inadına dahada diplerine giriyorum kaza olsa ona bir şey olmaz bana bir şey olur suçlu durumuna onlar düşer trafiktekilerin %95i bunu hesap ederek sürüyor onlara yaklaştıkça onlarda benden uzaklaşıyor

7. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçen sene salcano astro 210v aldım. 680tl idi. bir sitede indirimli 560tl buldum. hemen herkes ''ayağını yerden kessin yeter. 150tl bilemedin 200tl üstü zarar. bu kadar para verilir mi bi bisiklete'' gibi laflar çok duydum :) kafanın değişmesi lazım. bunun için de okumak lazım ki o da bize gelmez :)

8. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Hiç takmayın :)